ładna brunetka
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Od czego zależy cena korekty nosa?

Cena korekty nosa jest uzależniona od tego, jak bardzo chcemy ingerować w jego kształt. Wyróżnia się plastykę części chrzęstnej i plastykę części kostnej.

Cena korekty nosa jest uzależniona od tego, jak bardzo chcemy ingerować w jego kształt. Wyróżnia się plastykę części chrzęstnej i plastykę części kostnej.

Obalamy mity na temat powiększania piersi silikonowymi implantami. O tych pięciu na pewno słyszałaś!

Cena operacji plastycznej nosa

Plastyka części chrzęstnej nosa polega na kształtowaniu tkanek miękkich i chrząstki. W jej wyniku można skrócić nos, podnieść i zwęzić czubek. Ceny zaczynają się od 5 tysięcy złotych – im więcej pracy, tym drożej.

 

W wyniku ingerencji w część kostną można likwidować garby, asymetrie i krzywizny. Koszt operacji części kostnej nosa to około 7 tysięcy złotych, ale ostateczna cena również zależy od indywidualnego przypadku.

Osoby zainteresowane pełną korekcją nosa muszą przygotować się na wydatek rzędu 10 tysięcy złotych. Narodowy Fundusz Zdrowia może zrefundować operację, ale tylko korygującą przegrodę nosa, a więc w przypadku, gdy chodzi o względy zdrowotne, a nie estetyczne. Operacje korygujące wygląd nosa nie są refundowane.

Cena rekonwalescencji po operacji plastycznej nosa

Do naszych osobistych kosztów powinniśmy także doliczyć czas rekonwalescencji i dyskomfort przez kilka albo nawet kilkanaście tygodni. Wybierzmy dobrze klinikę, ponieważ korekta nosa po nieudanych zabiegach w innych ośrodkach to kolejny wydatek. A może jednak warto zaakceptować swoje niedoskonałości?

 

Hity chirurgii plastycznej /Kylie Jenner
East News
Styl życia
Hity chirurgii plastycznej 2020! Sprawdź, co polecają nasi eksperci
Hity chirurgii plastycznej 2020! Sprawdź, co polecają nasi eksperci

Nie jesteś zadowolona ze swojej figury lub niektórych partii twarzy? Mało inwazyjne metody nie zawsze są w stanie zastąpić skalpel. Dlatego o najczęściej wykonywane operacje plastyczne i korzyści, jakie dają, zapytaliśmy specjalizujących się w nich lekarzy z Kliniki Promedion (www.klinikapromedion.pl). Oto one!  Liposukcja i lipotransfer Dr Maciej Charaziński , specjalista chirurgii plastycznej: Mimo pojawienia się na rynku wielu nieinwazyjnych metod modelowania ciała, liposukcja ciągle jest pożądanym i często wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej. Polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, które są oporne na dietę i ćwiczenia , np. z brzucha. Odpowiednio przygotowana, może być ona następnie wykorzystana do zabiegów lipotransferu (przeszczepu tłuszczu), mających na celu odmłodzenie twarzy i uzupełnienie pojawiających się z wiekiem ubytków objętościowych. Własna tkanka tłuszczowa pacjenta jest najlepszym wypełniaczem do modelowania twarzy, ponieważ jest bezpieczna, nietoksyczna, w pełni biozgodna, w miarę trwała i prosta w zastosowaniu. Podawana jest w skórę za pomocą strzykawki, a zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Co ważne, zapewnia bardzo naturalny efekt. Plastyka brzucha Dr n. med. Marcin Nowak , specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej: Abdominoplastyka to zabieg, z którego najczęściej korzystają kobiety po przebytych ciążach oraz osoby po intensywnym odchudzaniu, które osiągnęły już wagę docelową, niepodlegającą wahaniom, a u których nie doszło do obkurczenia skoóry – wtedy pozostaje na na brzuchu nieestetyczna, luźno zwisająca fałda. Celem operacji jest więc nie tylko usunięcie nadmiaru skóry i ewentualnie tkanki tłuszczowej, ale i odpowiednie naciągnięcie powięzi mięśni brzucha, co prowadzi do...

Kobieta na zdjęciu posiada zgrabny i prosty nos
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Korekcja czubka nosa – jak wygląda zabieg?
Korekcja czubka nosa należy do jednych z najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Operacji może poddać się każdy pod warunkiem, że proces wzrostu nosa jest już zakończony.

Korekcja czubka nosa należy do jednych z najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Operacji może poddać się każdy pod warunkiem, że proces wzrostu nosa jest już zakończony. Czym jest korekcja czubka nosa? Korekcja czubka nosa polega na wymodelowaniu chrząstki przez usunięcie deformacji części kostnej i chrzęstnej nosa. Zabieg może dotyczyć zmiany szerokości, wielkości i kształtu otworów nosowych i jego skrzywienia. Operacja nie pozostawia widocznych śladów, gdyż cięcia wykonywane są wewnątrz nosa. Podczas zabiegu mogą zostać skorygowane duże i długie nosy. Najczęściej, pierwsze efekty są widoczne dopiero po upływie 6 miesięcy, kiedy części chrzęstno-kostne ulegną utwardzeniu. Koszt korekcji czubka nosa waha się od 5 do 7 tysięcy. Korekcja czubka nosa – charakterystyka zabiegu Korekcja czubka nosa odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na wymodelowaniu chrząstki, która stanowi rusztowanie czubka nosa. Podczas zabiegu może dojść do usunięcia kilku deformacji nosa. Chirurgia czubka nosa pozwala na obniżenie wysokości czubka nosa i wtedy usuwana jest środkowa część chrząstek skrzydełkowych. Poprzez usunięcie bocznej części chrząstki skrzydełek nosa można zmniejszyć nozdrza. Niekiedy podczas zabiegu chirurg uzupełnia brakujące części chrząstek nosa za pomocą wcześniej usuniętych chrząstek skrzydełkowych. Podczas plastyki nosa można też skorygować zbyt wypukłe nozdrza bądź podnieść czubek nosa. Efekt ten można osiągnąć dzięki zszyciu dwóch chrząstek skrzydełkowych. Korekcja czubka nosa – po zabiegu Po zabiegu korekcji czubka nosa zaleca się, aby pacjent pozostał w domu i odpoczywał. Chirurg po plastyce nosa zakłada na operowane miejsce półgipsowy opatrunek, który ma chronić i usztywniać nos. Przed pierwsze dwa dni po operacji mogą pojawić się trudności w...

Strzykawka z płynną substancją
©Swapan/Fotolia
Fleszstyle
Przeszczep tłuszczu, czyli transfer tkanki tłuszczowej
Przeszczep tłuszczu jest nowoczesną metodą, stosowaną w chirurgii plastycznej, polegającą na przeniesieniu tłuszczu z okolic, gdzie jest jej nadmiar do miejsc, w których jej brakuje. Tkanka tłuszczowa jest zwykle pobierana z ud i wstrzykiwana w policzki, pod oczy czy w biust.

Przeszczep tłuszczu jest nowoczesną metodą, stosowaną w chirurgii plastycznej, polegającą na przeniesieniu tłuszczu z okolic, gdzie jest jej nadmiar do miejsc, w których jej brakuje. Tkanka tłuszczowa jest zwykle pobierana z ud i wstrzykiwana w policzki, pod oczy czy w biust.   Przeszczep tłuszczu ( lipotransfer ) jest nazywany fachowo autogennym zabiegiem, opierającym się na wypełnieniu własną tkanką tłuszczową miejsc, gdzie jest jej zbyt mało. Polecany przede wszystkim w wypełnieniu okolic twarzy – usta , oczy, policzki. Stosowany przy powiększeniu piersi czy pośladków , gdy mamy do wykorzystania dużą ilość własnego tłuszczu. Przeszczep tłuszczu: twarz Lipotransfer na twarzy jest stosowany najczęściej, aby wypełnić usta lub policzki. Dzięki zabiegowi można także wygładzić zmarszczki, wykonać plastykę powiek górnych i dolnych, wypełnić cienie pod oczami. Czasami zbyt intensywny trening sportowy lub proces odchudzania sprawia, że twarz wygląda na wychudzoną – wtedy przeszczep tłuszczu łagodnie wypełni owal twarzy i nada mu zdrowy wygląd. Tłuszcz najczęściej pobierany jest z fałdów brzusznych i ud (zewnętrznej lub wewnętrznej strony) i wstrzykiwany w miejsce, gdzie go brak. Dzięki temu, że jest to własna tkanka tłuszczowa, omija się szereg skutków niepożądanych jak reakcje alergiczne czy odrzucenie materiału wypełniającego. Koszt wypełnienia ust wynosi około 1,5 tysiąca złotych, wypełnianie cieni pod oczami to cena około 3 tysięcy złotych, a modelowanie owalu całej twarzy to już około 5 tysięcy. Przeszczep tłuszczu: biust Innowacyjną metodą powiększania biustu może być przeszczep tłuszczu z fałd brzusznych czy ud i wszczepienie go w piersi, poprzez nakłuwanie wokół sutka. Jest to zabieg bezpieczniejszy od powiększania biustu za pomocą implantów , minimalizuje ryzyko...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik