
Idealny makijaż podkreśla charakter panny młodej. Makijaż ślubny powinien wydobywać naturalne piękno i tuszować mankamenty. Oto siedem najpopularniejszych pytań i odpowiedzi:
Jaki jest średni czas oczekiwania na wizytę u dobrej kosmetyczki?
Zarezerwuj makijaż ślubny kilka miesięcy przed ceremonią (im wcześniej, tym lepiej – będziesz spokojniejsza). To dobry termin, żeby ustalić zarówno godzinę wykonania makijażu w dniu ślubu, jak i malowania próbnego, a także zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak oczyszczanie. Szukanie dobrej wizażystki kilka dni przed ślubem przysparza niepotrzebnych nerwów. Czasem nawet umówienie się w ostatniej chwili jest niemożliwe.
Jak przygotować twarz do makijażu?
Warto skonsultować z kosmetyczką zabiegi odpowiednie dla naszej cery, np. oczyszczanie twarzy, peelingi, maski algowe, kwasy owocowe. Są to zabiegi, które należy wykonać około dwa miesiące przed terminem ślubu. Tydzień przed uroczystością należy wyregulować brwi oraz usunąć wąsik.
Co najpierw – makijaż czy fryzura?
Wskazane jest, aby najpierw wykonać fryzurę, a dopiero potem makijaż ślubny. Wynika to z kilku praktycznych względów:
- jeśli jesteś umalowana, trudno będzie ci umyć włosy (tak, żeby np. nie zmyć podkładu);
- utrudnione jest suszenie włosów, ponieważ suszarka może zostawić czerwone ślady na policzkach (co zepsuje makijaż);
- podczas utrwalania włosów, lakier może dostać się na twarz;
- im później zrobisz makijaż, tym będzie świeższy na ceremonii.
Makijaż ślubny – lepszy mocny czy delikatny?
Makijaż ślubny powinien eksponować wdzięki panny młodej, np. duże oczy, ponętne usta. Te elementy należy podkreślić. Idealny makijaż w całości powinien być subtelny, tak, aby podczas ceremonii dobrze wyglądał zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Warto pamiętać, że na zdjęciach lepiej wychodzi makijaż matowy niż błyszczący.
Do czego powinien być dopasowany makijaż – urody czy dodatków do sukni ślubnej?
Idealny makijaż powinien tworzyć spójną całość. Najlepiej zacząć od dopasowania kolorów w makijażu do typu cery. Makijaż ślubny nie musi ograniczać się do kilku barw, do których przyzwyczajona jest panna młoda, ponieważ jest mnóstwo odcieni, z którymi warto poeksperymentować, ale – uwaga – minimum miesiąc przed ślubem! Kiedy już dobierzemy podkład, róż, szminkę, cienie, pod nie warto dopasować ślubne dodatki, w tym np. kwiaty we włosach.
Czy warto robić makijaż próbny?
Zrobienie próbnego makijażu ślubnego jest uzasadnione z wielu powodów. Po pierwsze, można odpowiednio wcześniej dobrać barwy do urody panny młodej oraz jej preferencji. Po drugie, to doskonała okazja, żeby wymienić uwagi na temat dodatków do sukni ślubnej (same w sobie wiele mówią o charakterze panny młodej). Po trzecie, sprawdzamy w ten sposób trwałość makijażu ślubnego. Po czwarte, można w ten sposób przekonać się, czy nie występuje uczulenie na składnik któregoś z kosmetyków. Po piąte, jeśli mimo wszystko makijaż ślubny nie spełni oczekiwań, jest jeszcze szansa na jego modyfikację.
Jaka jest cena makijażu ślubnego?
Cena makijażu ślubnego waha się od 150 do 450 złotych w zależności od lokalizacji oraz renomy salonu. Profesjonalny makijaż jest trwały, co zapewnia przede wszystkim baza pod podkład i pod cienie.
- Twój nos rzuca się w oczy? Zmniejsz optycznie duży nos makijażem i fryzurą!
- Popraw rysy twarzy! Jak uwydatnić kości policzkowe za pomocą makijażu?
- Masz nierówności cery i zaczerwienienia? Dowiedz się, jak makijażem zamaskować przebarwienia na twarzy.