Sfery intymne
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Hymenoplastyka – chirurgiczna rekonstrukcja błony dziewiczej

Hymenoplastykę – rekonstrukcję błony dziewiczej wykonuje się z powodów kulturowych, etnicznych, religijnych. W krajach arabskich błona dziewicza jest warunkiem zamążpójścia. Hymenoplastyki nie można wykonać u kobiet, które urodziły dziecko.

Hymenoplastykę – rekonstrukcję błony dziewiczej wykonuje się z powodów kulturowych, etnicznych, religijnych. W krajach arabskich błona dziewicza jest warunkiem zamążpójścia. Hymenoplastyki nie można wykonać u kobiet, które urodziły dziecko.

 

Przerwanie błony dziewiczej następuje zwykle przy pierwszym stosunku płciowym. Błona dziewicza może jednak pęknąć podczas masturbacji, nieprawidłowego zakładania tamponu, ćwiczeń lub wypadku. Uszkodzeniu błony dziewiczej może towarzyszyć mniejszy lub większy ból oraz domieszka krwi. U niektórych kobiet nawet podczas stosunku błona się ugina i zostaje przerwana dopiero w momencie porodu.

Najdłuższe małżeństwa w show-biznesie! Te staże zaskakują...

Przyczyny hymenoplastyki:

  • w krajach islamskich wykrycie braku błony dziewiczej upoważnia rodzinę mężczyzny do zabójstwa honorowego;
  • w Azji prostytutki wykonują hymenoplastykę, ponieważ mężczyźni wierzą, że uprawiając seks z dziewicą „wzmacniają się”;
  • dla kobiet zgwałconych i molestowanych hymenoplastyka stanowi sposób na przynajmniej częściowe odwrócenie bolesnych wspomnień;
  • w Stanach Zjednoczonych kobiety traktują zabieg hymenoplastyki jako prezent na noc poślubną;
  • niektóre kobiety wierzą, że zabieg odtworzenia błony dziewiczej pozwoli im zerwać z dawnym życiem i znaleźć dobrego męża.

Hymenoplastyka – przebieg zabiegu

Hymenoplatyka polega na sfałdowaniu i naciągnięciu śluzówki, a następnie zszyciu jej pozostałości. Zabieg odtworzenia błony dziewiczej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Dojście do pełnej formy zajmuje od 7 dni do nawet kilku tygodni. Zabieg odtworzenia błony dziewiczej trwa przeciętnie 60 minut, jego koszt to 4000-7000 złotych.

Możliwe powikłania po hymenoplastyce

Hymenoplastyka, jak każdy zabieg chirurgiczny, obarczona jest możliwością powikłań. Po zabiegu odtworzenia błony dziewiczej mogą wystąpić krwawienia, stany zapalne, bliznowce powodujące infekcje i mogące utrudniać współżycie.


kobieta w bikini
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Na czym polega hymenotomia, czyli zabieg usunięcia błony dziewiczej?
Hymenotomia jest zabiegiem, który polega na nacięciu lub usunięciu błony dziewiczej. Hymenotomię wykonuje się u dziewcząt z wrodzonym zarośnięciem błony dziewiczej oraz u kobiet, które przez zbyt sztywną błonę dziewiczą mają problemy ze współżyciem.

Hymenotomia jest zabiegiem, który polega na nacięciu lub usunięciu błony dziewiczej. Hymenotomię wykonuje się u dziewcząt z wrodzonym zarośnięciem błony dziewiczej oraz u kobiet, które przez zbyt sztywną błonę dziewiczą mają problemy ze współżyciem. U kogo wykonuje się hymenotomię? Normalnie zbudowana błona dziewicza ma otwory, przez które z pochwy odpływa śluz i krew miesiączkowa. Niektóre kobiety rodzą się jednak ze zrośniętą błoną. Wada ta najczęściej jest diagnozowana wtedy, kiedy dziewczynka zaczęła miesiączkować , ale jej krew menstruacyjna zatrzymuje w pochwie, ponieważ nie może przedostać się przez zrośniętą błonę dziewiczą. Zatrzymywana w pochwie krew tworzy krwiak zastoinowy. Dziewczynka odczuwa wtedy ból brzucha i parcie na pęcherz, ma również trudności z oddawaniem moczu. Dolegliwość ta może zostać usunięta właśnie poprzez nacięcie błony dziewiczej.   Zabieg hymenotomii przeprowadza się także u tych kobiet, których błona jest na tyle mocna i mało elastyczna, że nie tylko nie zostaje przerwana podczas współżycia, ale też utrudnia je, powodując ból.   Zabieg kosztuje od 1000 do 2000 zł, w zależności od renomy kliniki chirurgii plastycznej. Jak przygotować się do zabiegu hymenotomii? Hymenotomię przeprowadza się w pierwszej fazie cyklu , po ustaniu krwawienia miesiączkowego. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania aspiryny i innych leków, które mogą mieć wpływ na krzepliwość krwi. Przez przynajmniej 6 godzin przed zabiegiem nie można jeść ani pić . Na 5 godzin przed zabiegiem należy zrezygnować z palenia papierosów.   Przed zabiegiem wykonuje się badania takie, jak:  morfologia krwi,  grupa krwi,  badanie ogólne moczu,  elektrolity,...

kobieta na pościeli o poranku
Pixabay/Unsplash/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Czy pierwszy raz musi boleć? Przerwanie błony dziewiczej
Przerwanie błony dziewiczej kojarzy się z bólem i krwawieniem, i myśl o tym potrafi zepsuć romantyczny nastrój pierwszego razu.

Przerwanie błony dziewiczej kojarzy się z bólem i krwawieniem, i myśl o tym potrafi zepsuć romantyczny nastrój pierwszego razu. Po co nam błona dziewicza? Błona dziewicza to niewielki fałd śluzówki, który oddziela wnętrze pochwy od jej przedsionka . Tak naprawę nie ma zgody wśród naukowców co do zadania błony – jedni mówią, że chroni przez infekcjami pochwy, inni natomiast, iż to pozostałość po rozwoju płodowym, równie nieprzydatna jak pępek. Istnieją również hipotezy mówiące o roli zatrzymywania spermy po stosunku albo o celowym zaprogramowaniu przerwania błony jako bolesnego doświadczenia, by skłonić kobietę do rozważnego doboru partnera. Niezależnie od tego, jaki natura miała pomysł na tę fałdkę, każda kobieta ją ma – powstaje w piątym miesiącu życia płodowego i tak naprawdę całkowicie usunięta zostaje dopiero podczas porodu, wcześniej jest tylko uszkodzona. Czy pierwszy raz zawsze boli? Z pewnością znasz opowieści o tym, że przerwaniu błony dziewiczej towarzyszy ból i krwawienie. Nie jest to jednak reguła, co więcej – zdarza się dość rzadko. Wszystko zależy od samej budowy błony dziewiczej, która może przybierać różne kształty. Większość dziewczyn ma błonę półksiężycowatą, która zwykle pęka bez trudu i jest mało ukrwiona . W związku z tym dziewica z taką błoną prawie nie odczuje bólu i nie będzie krwawić .   Zdarza się również, że błona jest dość gruba i mocna lub rozciągliwa. W takiej sytuacji możliwe jest, że nawet mimo wielokrotnego współżycia błona nie zostanie przerwana. Podobnie może się zdarzyć, gdy partner nie wprowadza penisa do pochwy głęboko na przykład ze względu na niezbyt okazałe rozmiary. Jak uśmierzyć ból? Czy wiesz, że ból może wynikać nie tylko z przerwania błony? Stres towarzyszący oczekiwaniu na pierwszy raz sprawia, że ciało w trakcie jest napięte, co...

leżąca kobieta w piżamie w paski
Flickr/Robert McDonald/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Czy jestem w ciąży? Objawy to nie tylko zatrzymanie miesiaczki
Pierwsze objawy ciąży to nie tylko spóźniający się okres i mdłości. Te dwie najczęściej rozpoznawane dolegliwości potrafią niepotrzebnie wprowadzić sporo zamętu.

Pierwsze objawy ciąży to nie tylko spóźniający się okres i mdłości. Te dwie najczęściej rozpoznawane dolegliwości potrafią niepotrzebnie wprowadzić sporo zamętu. Brak miesiączki i nudności Brak miesiączki i nudności to sprawcy niejednego zamieszania. Do zatrzymania okresu może jednak dojść pod wpływem wielu różnych czynników, jak np. stres, nieprawidłowe odżywianie, intensywne ćwiczenia fizyczne, nieregularny sen czy długa podróż. Może to być także symptom zaburzeń hormonalnych lub początków choroby któregoś z organów kobiecych dróg rodnych. To samo dotyczy nudności – mogą one oznaczać zatrucie lub jakieś schorzenie układu pokarmowego albo problemy z błędnikiem. Nie wysuwaj więc pochopnych wniosków – zatrzymanie miesiączki i mdłości, to jeszcze nie powód, by stwierdzać ciążę. Wyostrzony węch Z nudnościami jest niejednokrotnie związane wyostrzenie zmysłu węchu. Gdy zapachy, które dotąd ci nie przeszkadzały, nagle stają się nie do wytrzymania , a te, których nie wyczuwałaś, zaczynasz nagle odróżniać, mogą to być objawy ciąży, ale w równym stopniu może to być oznaka zatrucia pokarmowego. Omdlenia, zawroty głowy, zmęczenie i senność Wzrost stężenia hormonów we krwi powoduje omdlenia i zawroty głowy. Rozszerzają się wówczas naczynia krwionośne i spada ciśnienie krwi . Taka sama jest często przyczyna zmęczenia i senności. To jednak objawy typowe nie tylko dla ciąży, ale i dla zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Nadwrażliwość piersi Większe prawdopodobieństwo ciąży zachodzi wtedy, gdy prócz wymienionych dolegliwości męczy cię jeszcze nadwrażliwość piersi, które stają się obolałe i nabrzmiałe. Sutki mogą być wtedy ciemniejsze, a żyły prześwitujące przez skórę –...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner