
Hydradermabrazja jest zabiegiem kosmetycznym, który działa dwufazowo: najpierw złuszcza, a następnie nawilża naskórek, aplikując w jego głębsze warstwy substancje aktywne. Mikrodermabrazja wodna nie jest inwazyjna – nie sprawia bólu i nie pozostawia blizn. Seria 6 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu odmładza skórę, zmniejsza zmarszczki i opóźnia powstawanie nowych.
Na czym polega hydradermabrazja?
Hydrodermabrazję wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które wytwarza strumień mikrokropelek soli fizjologicznej. Kropelki te, stłoczone w głowicy pod dużym ciśnieniem, po uwolnieniu stykają się ze skórą przy prędkości ok. 200 m/s, dzięki czemu usuwają martwy naskórek. W drugiej fazie hydradermabrazji tą samą metodą aplikuje się na twarz nawilżające substancje aktywne, zawierające antyoksydanty, proteiny i naturalny kolagen. Skóra tuż po oczyszczeniu znacznie szybciej i skuteczniej wchłania serum.
Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji wodnej
Zabieg hydradermabrazji bardzo dobrze sprawdza się na każdym rodzaju cery. Odświeża i oczyszcza cerę tłustą i nawadnia suchą, a przy tym dotlenia, odżywia i wyrównuje koloryt skóry. Regularne złuszczanie naskórka eliminuje zaskórniki i zapobiega powstawaniu niedoskonałości, natomiast wprowadzanie do tkanek substancji bogatych w kolagen wpływa na elastyczność skóry, dzięki czemu opóźnia pojawianie się zmarszczek i zmniejsza już istniejące.
Przeciwwskazania do hydrodermabrazji
Hydrodermabrazji nie można wykonywać na cerze zaatakowanej przez bakterie, wirusy, grzyby czy zmiany nowotworowe. Bezwzględnym przeciwwskazaniem są też wszelkie uszkodzenia naskórka – zarówno mechaniczne, jak i trądzikowe. Oprócz tego do do zabiegu dyskwalifikują znamiona barwnikowe na skórze i przewlekłe zapalenie zatok.
Hydrodermabrazja – ceny
Jednorazowy zabieg hydradermabrazji twarzy trwa ok. pół godziny i kosztuje mniej więcej 250 zł (razem z szyją i dekoltem – 550 zł). Widoczna i trwała poprawa stanu cery następuje po serii 6 cotygodniowych zabiegów (cena całej kuracji – ok. 1500 zł). Po takim cyklu, aby utrzymać stałe nawilżenie i elastyczność skóry, trzeba wykonywać hydradermabrazję raz w miesiącu.
- Nawilżacze na prąd uwalniają parę wodną. Elektryczny nawilżacz powietrza - jaki wybrać.
- Człowiek bez wody może przeżyć tylko kilka dni. Bilans płynów: ile pić, aby się nie odwodnić?
- Nieustający suchy kaszel to oznaka braku nawilżenia powietrza. Sposoby na suchy kaszel: nawilżanie.

Substancje nawilżające skórę to np. kwas hialuronowy, kolagen, gliceryna i mocznik. Olej parafinowy, wazelina i silikon tworzą na skórze ochronny film, który zapobiega utracie wody. Skórę nawilżają także substancje, takie jak: ceramidy i cholesterol, które wzmagają wchłanianie wody. Przesuszenie skóry powoduje nadmierna ekspozycja na słońce lub silny wiatr oraz kąpiele w morskiej i chlorowanej wodzie. Naskórek robi się suchy i szorstki także na skutek przebywania w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach, Działanie substancji nawilżających w kosmetykach Istotą działania kosmetyków nawilżających jest ochrona przed parowaniem wody z naskórka oraz wzmacnianie bariery hydro-lipidowej skóry. Składniki, które mają właściwości nawilżające, można podzielić na 3 podstawowe grupy. Substancje hydrofilowe w kosmetykach Substancje hydrofilowe odpowiadają za zatrzymanie wody wewnątrz skóry. Wiążą wodę poprzez wiązania wodorowe, co w efekcie hamuje jej resorpcję. Do takich substancji należą między innymi: Kwas hialuronowy - występuje naturalnie w skórze właściwej i przestrzeni międzykomórkowej. Jest odpowiedzialny za nawilżenie skóry od wewnątrz (wiąże wodę jak gąbka) elastyczność i gładkość naskórka. Kwas hialuronowy wykorzystuje się do wypełniania zmarszczek oraz do ochrony przed szkodliwymi promieniami UV. Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej. Odpowiedzialny jest za elastyczność skóry - jak sprężyna utrzymuje ją i chroni przed rozciąganiem. Do prawidłowego działania potrzebuje jednak wilgoci wewnątrz skóry (którą utrzymuje hialuron). Gdy jej brakuje, włókna kolagenowe słabną i rozciągają się. Gliceryna, pozyskiwana z tłuszczów roślinnych i zwierzęcych, przyciąga cząsteczki...

Suchy kaszel to reakcja obronna układu oddechowego. Aby pozbyć się go szybko i skutecznie, wykorzystaj zioła i nawilżanie powietrza. Suchy kaszel odejdzie w zapomnienie. Przyczyny suchego kaszlu Suchy kaszel to wynik podrażnionej błony śluzowej . Przyczyn suchego kaszlu może być wiele – od niebudzących większego niepokoju infekcji, przeziębienia, przez choroby serca, nawet po pierwsze objawy nowotworu. Suchy kaszel mogą wywoływać także niektóre leki. Objawy związane z suchym kaszlem Suchy kaszel jest bardzo charakterystyczny, bowiem przypomina świst . Podczas odkaszlania w jamie ustnej nie gromadzi się wydzielina. W zależności od nasilenia suchy kaszel utrudnia lub uniemożliwia choremu normalne funkcjonowanie. Leczenie suchego kaszlu nawilżanie powietrza i inhalacje Zacznij od nawilżenia pomieszczenia , w którym przebywasz. Jednym ze sposobów jest rozwieszenie na grzejnikach mokrych ręczników. Nieocenione pozostają inhalacje. Jeśli nie posiadasz profesjonalnego sprzętu, nic straconego – użyj miski bądź termosu z gorącą wodą, dodaj kilka kropel olejku eterycznego (doskonale sprawdzi się tymiankowy, eukaliptusowy lub rozmarynowy), a następnie pochyl się i wdychaj powietrze. Zamiast olejku, możesz również użyć suszonych ziół – szałwii czy rumianku. Jedną z najprostszych i zarazem bardzo skutecznych metod pozbycia się suchego kaszlu pozostaje inhalacja z soli , którą wsypuje się do wrzątku. Wdychamy ją kilkanaście minut lub do momentu, aż woda stanie się letnia. syropy na bazie ziół Podrażnienie błon śluzowych doskonale łagodzi przegotowana woda z miodem i cytryną . Pamiętaj jednak, by temperatura wody nie wynosiła więcej niż 70 stopni, ponieważ we wrzątku miód traci swoje dobroczynne właściwości. W połączeniu z cytryną, gorącą...

Kremy przeciwzmarszczkowe należy zacząć stosować już od 25 roku życia. Wtedy proces odnowy skóry spowalnia i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Preparaty, które je likwidują i zapobiegają powstawaniu kolejnych zawierają m.in. kolagen i witaminę E. Efekty działania kremu przeciwzmarszczkowego widać po około 3 miesiącach. Tyle czasu potrzeba, by zaczęły działać substancje aktywne zawarte w kosmetyku, np. retinol i witamina C. Do pielęgnacji, oprócz kremu do twarzy, warto włączyć też krem pod oczy . Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy Po pierwszy krem przeciwzmarszczkowy warto sięgnąć już po 20-25. roku życia (w zależności od kondycji skóry). Preparat zmniejszający i zapobiegający tworzeniu się zmarszczek jest potrzebny u osób, które skończyły 25 lat. Właśnie w tym czasie proces regeneracji skóry zaczyna spowalniać. Po 30. roku życia pojawiają się pierwsze zmarszczki . Najczęściej zauważane są w okolicach oczu, gdzie skóra jest najcieńsza. Krem przeciwzmarszczkowy po 30. roku życia Kobiety, które skończyły 30 lat mogą zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych 30+ . W ich składzie powinny się znaleźć: kolagen , którego ilość w ludzkiej skórze zmniejsza się wraz z wiekiem, neuropeptydy, antyoksydanty, spowalniające proces starzenia się skóry, czyli witamina C i E oraz koenzym Q10, ekstrakt z czerwonego wina (resweratrol). Krem przeciwzmarszczkowy po 40. – jaki kosmetyk wybrać? Po ukończeniu 40. roku życia krem powinien spełniać kilka funkcji: zmniejszać przebarwienia powstałe na skórze twarzy, poprawiać owal twarzy, uzupełniać poziom kolagenu oraz elastyny, by istniejące zmarszczki się nie pogłębiały, chronić skórę przed promieniowaniem UV. Preparaty przeciwzmarszczkowe do...