Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Zaplatanie warkocza
© laszlolorik/Fotolia.com
Fleszstyle

Ciekawe fryzury plecione: kłos, opaska, warkoczyki bokserki

Fryzury plecione pasują do wielu stylizacji: zarówno tych eleganckich, jak i codziennych czy festiwalowych. Ciekawie wyglądać będą warkocz kłos i warkocze bokserki. Równie dobrze prezentują się zapleciona opaska lub kok.

Fryzury plecione pasują do wielu stylizacji: zarówno tych eleganckich, jak i codziennych czy festiwalowych. Ciekawie wyglądać będą warkocz kłos i warkocze bokserki. Równie dobrze prezentują się zapleciona opaska lub kok.

 

Aby zapleść włosy, powinny być one długie co najmniej do ramion. Pleciony kok oraz warkocz kłos najlepiej wyglądają na dłuższych włosach.

"Hotel Paradise": Simon zdradził nam, jak dostał się do programu! Będziecie zaskoczeni!

Zapleciona opaska

Aby zrobić plecioną opaskę, dobrze aby włosy sięgały do ramion lub niżej. Idealnie jest, gdy włosy są falowane.

 

Jak wykonać plecioną fryzurę opaskę:

 • Zrób przedziałek na środku głowy.
 • Na każdej połowie głowy rozdziel włosy na trzy części. Zapleć z nich warkocze francuskie (dobierane) po obu stronach głowy. Podepnij warkocze z tyłu głowy spinkami.
 • Nałóż nieco żelu na warkocz i pozostałe, luźno puszczone pasma.
 • Spryskaj fryzurę lakierem do włosów.

 

Jak zrobić plecioną opaskę, którą można również zakończyć warkoczem, zobaczysz na filmiku.

 

Zapleciony kok

 • Spryskaj włosy sprayem z solą morską, który nada im teksturę.
 • Zacznij zaplatać włosy od linii karku w górę, robiąc odwrócony warkocz francuski.
 • Skończ zaplatanie fryzury w tradycyjny sposób.
 • Podnieś włosy i zwiąż je wysoko w kucyk.
 • Kucyk zakręć w dosyć luźny kok i podepnij spinkami do włosów tam, gdzie to konieczne.

 

Sprawdź, jak zapleść odwrócony warkocz francuski i wykończyć go kokiem na filmiku. 

 

Warkocz kłos

Warkocz kłos można zapleść bardzo dokładnie lub całkiem luźno, niedbale. Zależnie od sposobu wykonania tej fryzury, będzie pasował do wielu stylizacji.

 

 • Najlepiej zacząć pleść kłos od związania włosów w kucyk. Dzięki temu nie poplączą się, a warkocz się nie rozpadnie. Ten sposób jest polecany w szczególności osobom niewprawionym w zaplataniu włosów.
 • Podziel włosy równo na dwie części.
 • Z zewnętrznego pasma z prawej strony włosów wydziel cienki kosmyk i przełóż go górą do pasma z zewnątrz z lewej strony. Następnie wydziel kosmyk z lewego pasma włosów i przełóż go na prawą stronę. Powtarzaj takie zaplatanie, aż dotrzesz do dolnej części włosów.
 • Zostaw nieco niezaplecionych włosów, na około 3-4 cm i zwiąż warkocz gumką.

 

Luźniejsza wersja tej fryzury powstanie, jeśli przełożysz włosy na jedno ramię i zaczniesz pleść warkocz z boku. Po zrobieniu kłosa możesz wyciągnąć pojedyncze pasma, by stworzyć wrażenie niedbałego splotu.

Zobacz na filmiku jak zapleść kłos 

 

Fale z warkoczem-kłosem - idealne na plażę

Na plażę i wyjście ze znajomymi wspaniale nadaje się fryzura kojarząc się z latem i wakacjami – fale z warkoczem-kłosem.

 

Aby go wykonać:

 • Spryskaj wilgotne włosy sprayem z solą morską. Dzięki niemu pasma będą miały lekko sztywną teksturę, co ułatwi zaplatanie kłosa.
 • Naturalnie wyglądające fale uzyskasz zaplatając dwa warkocze francuskie. Najlepiej zacznij wykonywać tę fryzurę od czołowej części głowy. Zaczekaj, aż włosy same wyschną i rozpuść warkocze.
 • Ugnieć włosy, aby nadać im wygląd niedbale zrobionych fal. Całość ponownie spryskaj solą morską.
 • Zbierz włosy od przodu i zapleć warkocz-kłos. Zwiąż go gumką.

Warkocze bokserki

Warkocze bokserki plecie się w taki sam sposób, jak warkocz francuski. Różnią się tym, że włosy są rozdzielone na dwie części. Ta fryzura najładniej prezentuje się na grubych włosach.

 • Zrób przedziałek na środku głowy.
 • Z obu części zapleć francuskie warkocze. Aby zapleść taką fryzurę, wydziel trzy cieniutkie pasma włosów na szczycie głowy. Zacznij zaplatać włosy, tak jak do normalnego warkocza. Do tak zaczętego warkocza dobieraj na zmianę pasma z lewej i prawej strony.
 • Zwiąż warkocze gumkami.

Na filmiku zobaczysz, w jaki sposób zrobić warkocze bokserki.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
upięcie z warkocza
©sutichak/fotolia
Fleszstyle
Trzy fryzury na bal karnawałowy , które możesz wykonać samodzielnie
Fryzura na bal karnawałowy powinna być elegancka. To ważne i uroczyste wyjście, dlatego każda kobieta chce wyglądać na nim olśniewająco. Oprócz wyglądu liczy się także komfort i brak skrępowania umożliwiające zabawę do samego rana, dlatego tak dużą popularnością cieszą się włosy upięte w kok.

Fryzura na bal karnawałowy powinna być elegancka. To ważne i uroczyste wyjście, dlatego każda kobieta chce wyglądać na nim olśniewająco. Oprócz wyglądu liczy się także komfort i brak skrępowania umożliwiające zabawę do samego rana, dlatego tak dużą popularnością cieszą się włosy upięte w kok. Pierwsza fryzura na bal karnawałowy – luźny zawijany kok z opaską Do wykonania tej fryzury potrzebujesz opaski na gumce, grzebienia, lakieru do włosów oraz kilku wsuwek odpowiadających kolorowi włosów.   1. Za pomocą grzebienia zrób równy przedziałek na boku głowy. 2. Opaskę załóż na włosy, nie chowaj jej pod spód. 3. Oddziel cienkie pasmo włosów (ok. 2-3 cm szerokości) po lewej stronie głowy i zawiń je pod opaskę. Krok powtórz 3-4-krotnie z prawej i lewej strony głowy. 4. Włosy z tyłu głowy, które wystają spod opaski i te, które nie zostały podwinięte zbierz razem. Zwiń je i wsuń pod opaskę. 5. Aby kok był trwały i nie wysunął się spod gumki, włosy z tyłu głowy, zawinięte pod opaskę, podepnij 3-4 wsuwkami. 6. Kształt koka możesz wyrównać cienką, okrągłą końcówką grzebienia. 7. Całość spryskaj lakierem do włosów. Druga fryzura na bal karnawałowy – elegancki kok na boku głowy z warkoczykami Do wykonania tej fryzury potrzebujesz 4 silikonowych gumek w odcieniu twoich włosów, kilku wsuwek, lakieru do włosów oraz grzebienia.   1. Za pomocą grzebienia zrób równy przedziałek po prawej stronie głowy. 2. Wydziel cienkie pasmo (ok. 2-3 cm) z włosów po lewej stronie głowy w odległości około 3-4 cm od czoła. 3. Z całego pasma zapleć warkoczyk i zwiąż go gumką. 4. Wszystkie włosy zaczesz na lewą stronę (tam, gdzie został zapleciony warkoczyk). 5. Zaczynając od włosów przy samym czole, wydziel drugie cienkie pasmo włosów po prawej stronie...

Fryzura krok po kroku: Warkocz z doczepianymi włosami
hairbym.blogspot.com
Newsy
Fryzura krok po kroku: elegancki warkocz z doczepionymi włosami
Jak go wykonać?

Monika Tumińska , twórczyni bloga Hairbym.blogspot.com , podpowiada jak w prosty sposób zrobić skomplikowane fryzury. Tym razem na czynniki pierwsze rozkłada elegancki warkocz z doczepianymi włosami. Zobaczcie więcej modnych fryzur   Zrób na czubku głowy kucyk, Dokładnie wygładź włosy nad czołem, Z kucyka wyciągnij 2 pasma włosów i zapleć z nich cienkie warkoczyki, Doczep do niego pasmo sztucznych włosów, by zagęścić i wydłużyć kucyk Okręć warkocze wokół nasady kucyka i podepnij je od spodu wsuwkami, Kucyk zapleć w ścisły warkocz, Spryskaj go sprejem nabłyszczającym, a całą fryzurę utrwal lakierem, Gotowe! Już niedługo na Fleszstyle.pl znajdziecie kolejne fryzury krok po kroku!   Zobacz także: warkocz kłos krok po kroku   Zajrzyjcie do naszej galerii i sprawdźcie, jak robi to Monika:  

Kok z warkocza na długich włosach
©grafikplusfoto/Fotolia
Fleszstyle
Fryzury na imprezę – eleganckie upięcie krok po kroku
Fryzura na imprezę powinna być dopasowana do okoliczności. Jeśli wybierasz się na bal, idealną propozycją będzie elegancki kok. Efektowną fryzurę na imprezę możesz zrobić sama.

Fryzura na imprezę powinna być dopasowana do okoliczności. Jeśli wybierasz się na bal, idealną propozycją będzie elegancki kok. Efektowną fryzurę na imprezę możesz zrobić sama. Fryzury na imprezę – kok z warkocza na bok Potrzebujesz : około 10 wsuwek w kolorze włosów, 4 gumki w kolorze włosów, lakier, żel.   Zrób przedziałek z prawego lub lewego boku głowy. Z jednego pasma włosów zrób cienki warkoczyk (zawiąż go gumką zbliżoną do koloru włosów). Przełóż wszystkie włosy na jedną stronę (tę, na której znajduje się warkocz), zostawiając jedynie cienkie pasmo na drugiej stronie. Z zostawionego pasma zapleć warkoczyk. Zwiąż go gumką i przymocuj wsuwką do skóry głowy. Wszystkie włosy zwiąż w kitkę z boku głowy. Jeśli lubisz artystyczny nieład, możesz zostawić kilka pasm, które pozostaną wypuszczone. Wysokość kitki zależy od tego, w którym miejscu chcesz mieć kok – jeśli tuż nad karkiem, zwiąż kitkę nisko. Podziel kitkę na trzy części i zapleć warkocz . Spryskaj włosy lakierem. Niesforne kosmyki ułóż za pomocą żelu do włosów . Zakręć warkocz wokół gumki do włosów, jednocześnie wsuwając spinki do włosów, by kok był stabilny. Końcówkę włosów schowaj do środka koka lub pod spód fryzury. Spryskaj włosy lakierem .   Fryzurę możesz udekorować ozdobną wsuwką, np. jeśli masz czarne włosy pięknie będzie się prezentowała wsuwka z czerwonym kwiatem . Dobór dodatków zależy jednak przede wszystkim od imprezowego stroju. Jeśli sukienka ma cekiny, koronki lub inne ozdoby, zrezygnuj z dodatków do włosów.  

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner