Kobieta plecie warkocz, część długich włosów zostawia rozpuszczonych
©Coka/Fotolia
Fleszstyle

Fryzury na imprezę – wodospad z włosów

Fryzura na imprezę, jaką jest wodospad z włosów (waterfall braid), to kompromis pomiędzy włosami rozpuszczonymi a upięciem. Półdługie włosy prezentują się w niej bardzo dziewczęco. Tę fryzurę na imprezę możesz wykonać samodzielnie lub z pomocą przyjaciółki.

Fryzura na imprezę, jaką jest wodospad z włosów (waterfall braid), to kompromis pomiędzy włosami rozpuszczonymi a upięciem. Półdługie włosy prezentują się w niej bardzo dziewczęco. Tę fryzurę na imprezę możesz wykonać samodzielnie lub z pomocą przyjaciółki.

Czy Fabienne, córka Michała Wiśniewskiego zmienia imię? "Miała przez to problemy"

Fryzury na imprezę – wodospadowy warkocz krok po kroku

Wodospadowy warkocz jest popularny wśród gwiazd, noszą go aktorki: Nina Dobrev, Sienna Miller.

 

  • Wyczesz dokładnie włosy.
  • Wybierz pasmo włosów znad głowy i podziel je na trzy części.
  • Zacznij pleść włosy jak tradycyjny warkocz – górne pasmo (pasmo wodospadu) przełóż nad środkowym.
  • Następnie prawe pasmo przełóż nad obecnym środkowym.
  • Lewe pasmo (to z brzegu) przełóż nad środkowym. Dobierz do niego nową część włosów.
  • Nowe pasmo przełóż nad środkowym.
  • Powtórz czynność z punktów 4-6 aż warkocz oplecie całą głowę.
  • Spryskaj fryzurę lakierem do włosów.

 

Do stworzonego warkocza możesz stworzyć drugi – symetryczny, pod spodem.

Kok z warkocza na długich włosach
©grafikplusfoto/Fotolia
Fleszstyle
Fryzury na imprezę – eleganckie upięcie krok po kroku
Fryzura na imprezę powinna być dopasowana do okoliczności. Jeśli wybierasz się na bal, idealną propozycją będzie elegancki kok. Efektowną fryzurę na imprezę możesz zrobić sama.

Fryzura na imprezę powinna być dopasowana do okoliczności. Jeśli wybierasz się na bal, idealną propozycją będzie elegancki kok. Efektowną fryzurę na imprezę możesz zrobić sama. Fryzury na imprezę – kok z warkocza na bok Potrzebujesz : około 10 wsuwek w kolorze włosów, 4 gumki w kolorze włosów, lakier, żel.   Zrób przedziałek z prawego lub lewego boku głowy. Z jednego pasma włosów zrób cienki warkoczyk (zawiąż go gumką zbliżoną do koloru włosów). Przełóż wszystkie włosy na jedną stronę (tę, na której znajduje się warkocz), zostawiając jedynie cienkie pasmo na drugiej stronie. Z zostawionego pasma zapleć warkoczyk. Zwiąż go gumką i przymocuj wsuwką do skóry głowy. Wszystkie włosy zwiąż w kitkę z boku głowy. Jeśli lubisz artystyczny nieład, możesz zostawić kilka pasm, które pozostaną wypuszczone. Wysokość kitki zależy od tego, w którym miejscu chcesz mieć kok – jeśli tuż nad karkiem, zwiąż kitkę nisko. Podziel kitkę na trzy części i zapleć warkocz . Spryskaj włosy lakierem. Niesforne kosmyki ułóż za pomocą żelu do włosów . Zakręć warkocz wokół gumki do włosów, jednocześnie wsuwając spinki do włosów, by kok był stabilny. Końcówkę włosów schowaj do środka koka lub pod spód fryzury. Spryskaj włosy lakierem .   Fryzurę możesz udekorować ozdobną wsuwką, np. jeśli masz czarne włosy pięknie będzie się prezentowała wsuwka z czerwonym kwiatem . Dobór dodatków zależy jednak przede wszystkim od imprezowego stroju. Jeśli sukienka ma cekiny, koronki lub inne ozdoby, zrezygnuj z dodatków do włosów.  

Kobieta z opaska z warkocza
©deniskomarov/Fotolia
Fleszstyle
Opaska z warkocza krok po kroku
Opaska z warkocza urozmaici codzienne uczesanie. Fryzura jest bardzo prosta w wykonaniu.

Opaska z warkocza urozmaici codzienne uczesanie. Fryzura jest bardzo prosta w wykonaniu. Opaska z delikatnego warkocza Opaskę z włosów możesz wykonać zarówno na włosach z grzywką, jak i bez niej. Oto instrukcja na zrobienie uczesania bez grzywki: Wyczesz dokładnie włosy. Przednie pasma włosów i grzywkę zaczesz do tyłu, a następnie upnij . Zza ucha odgarnij pasmo włosów (może to być zarówno pasmo włosów zza lewego, jak i zza prawego ucha – wybierz miejsce, w którym masz więcej włosów lub które uważasz za bardziej korzystne). Z wybranego pasma zapleć warkocz i zwiąż go cienką gumką w kolorze włosów. Jeżeli wybrałaś pasmo włosów zza lewego ucha, przełóż warkocz na prawą stronę, a następnie przypnij wsuwką ( analogicznie prawe pasmo należy przełożyć na lewą stronę ). Rozpuść włosy, aby zasłonić wsuwkę i miejsca plecenia warkocza. Pozostałe włosy możesz wyprostować, pokręcić lub tylko rozczesać.   Jeżeli masz grzywkę i chciałabyś ją zostawić, to przed zaplataniem warkocza nie odgarniaj przednich włosów i grzywki do tyłu. Pozostałe kroki pozostają bez zmian. Warkocz wodospad to trudna do wykonania, ale piękna fryzura.  Zobacz, jak ją zrobić krok po kroku .  Warkocz korona idealnie pasuje na oficjalne uroczystości.  Fryzura nie jest trudna do wykonania .  Planujesz zrobienie warkocza dookoła głowy?  Sprawdź, jak dopasować go do kształtu twarzy i stroju . Korona z warkocza jest elegancką fryzurą.  Możesz zrobić ją z warkocza tradycyjnego lub dobieranego . 

upinanie kucyka
©DrUGO_1.0/fotolia
Fleszstyle
Fajne fryzury do szkoły, czyli dwa pomysły na nowoczesny kucyk
Fajna fryzura do szkoły powinna być nowoczesna, szybka w wykonaniu i wygodna. W trakcie pisania w zeszycie włosy nie powinny opadać na twarz, dlatego funkcję fryzury szkolnej najlepiej pełni kucyk – przekładany lub podniesiony, który ujarzmi włosy.

Fajna fryzura do szkoły powinna być nowoczesna, szybka w wykonaniu i wygodna. W trakcie pisania w zeszycie włosy nie powinny opadać na twarz, dlatego funkcję fryzury szkolnej najlepiej pełni kucyk – przekładany lub podniesiony, który ujarzmi włosy. Jak zrobić fajną fryzurę do szkoły? Przekładany kucyk Przekładany kucyk to łatwa i szybka w wykonaniu fryzura, którą można zrobić zamiast tradycyjnego końskiego ogona. Przekładany kucyk wygląda bardzo dziewczęco i swoim wyglądem przypomina warkocz kłos.   1. Świeżo umyte i wysuszone włosy dokładnie rozczesz i za pomocą gumki do włosów zwiąż w kucyk na boku głowy pod uchem. 2. Na kucyk załóż drugą gumkę do włosów w odległości ok. 10-15 cm od pierwszej gumki . 3. Włosy pomiędzy gumkami rozdziel na dwie części, tak aby w środku powstała luka. 4. Chwyć końcówkę kucyka i przełóż ją przez lukę we włosach powstałą pomiędzy dwiema gumkami. Fajna fryzura do szkoły: Podniesiony kucyk Podniesiony kucyk to bardziej elegancka forma tradycyjnego kucyka. Aby utrwalić fryzurę możesz spryskać ją lakierem do włosów lub domowym preparatem do utrwalania fryzur z wody i miodu.   1. Weź szerokie (6-8 cm) pasmo włosów znad czoła i lekko je natapiruj. 2. Następnie podepnij pasmo wsuwką do włosów na końcu czubka głowy. 3. Zbierz pozostałe włosy i uczesz je w wysoki kucyk. 4. Z kucyka oddziel mały kosmyk włosów, którym opleciesz gumkę, tak aby nie była widoczna. 5. Końcówkę kosmyka podepnij wsuwką do włosów.

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner