Dziewczyna rozpuszcza długie, brązowe, kręcone włosy
ⓒrazoomanetua/Fotolia.com
Fleszstyle

Fryzury z długich włosów: grzywka bez ścinania na bok i z koczkiem

Do wykonania fryzury z grzywką potrzeba: gumki do włosów, 2-3 wsuwek, lakieru utrwalającego i prostownicy. Pierwszy sposób układania fryzury to zebranie włosów w kucyk i rozdzielenie na dwie części. Z jednej powstaje grzywka, z drugiej kok. Grzywkę bez ścinania można także wykonać, przekładając włosy na bok i podpinając je wsuwkami.

Do wykonania fryzury z grzywką potrzeba: gumki do włosów, 2-3 wsuwek, lakieru utrwalającego i prostownicy. Pierwszy sposób układania fryzury to zebranie włosów w kucyk i rozdzielenie na dwie części. Z jednej powstaje grzywka, z drugiej kok. Grzywkę bez ścinania można także wykonać, przekładając włosy na bok i podpinając je wsuwkami.

 

Aby fryzura udała się i wyglądała naturalnie, włosy powinny sięgać przynajmniej 5 centymetrów za ramiona. Przed stylizacją dobrze jest użyć szamponu zwiększającego objętość i odżywki z tej samej serii.

Masz dość swojego uczesania? W 2019 roku będą rządzić te fryzury!

Pierwszy sposób na długie włosy z grzywką - koczek krok po kroku

Fryzura bazuje na wysokim kucyku na czubku głowy. Część włosów przekłada się do przodu i z nich układa grzywkę, która zachodzi na całe czoło.

 • Rozczesz dokładnie włosy.
 • Zwiąż całość w wysoki kucyk.
 • Wszystkie włoski znajdujące się tuż przy skórze twarzy lekko wyczesz szczotką lub grzebieniem, aby delikatnie nachodziły na twarz,
 • Połowę włosów z kucyka przełóż na przód twarzy.
 • Ułóż włosy tak, jak chcesz żeby układała się grzywka – dłuższe pasma skieruj na boki, krótsze na środek.
 • Tak powstałą grzywkę podepnij wsuwkami (bliżej miejsca gdzie jest gumka do włosów).
 • Wyprostuj prostownicą włosy opadające na twarz, delikatnie zawijając je do wewnętrznej strony.
 • Oprósz grzywkę sypkim pudrem do włosów zwiększającym objętość (2-3 ruchy wystarczą, po aplikacji lekko rozczesz włosy dłońmi).
 • Natapiruj lekko kucyk (czesz „pod włos”).
 • Aby uformować kok na pozostałą część włosów z kucyka nałóż grubszą gumkę do włosów.
 • Luźne pasma włóż pod gumkę.
 • Użyj wsuwek w miejscu gdzie spod gumki wystają pasma włosów.
 • Całość utrwal lakierem spryskując fryzurę w odległości 20-30 centymetrów.
 1. Gotowe!

 

Jak robi się grzywkę bez ścinania z koczkiem w praktyce zobaczysz na filmiku:

 

Drugi sposób na fryzurę z grzywką na bok – krok po kroku

Do wykonania kolejnej fryzury na długie włosy również nie będzie konieczne cięcie. Tym razem grzywka będzie ułożona na bok.

 • Zrób przedziałek z boku głowy (mniej więcej na wysokości najwyższego punktu na brwi).
 • Oddziel włosy na grzywkę, a resztę podepnij spinką.
 • Unieś włosy zebrane w grzywkę na bok i tapiruj (pod włos) pod spodem.
 • Spryskaj miejsce tapirowania  lakierem w odległości około 20 centymetrów od głowy.
 • Rozczesz delikatnie grzywkę i przełóż ją na bok.
 • Zepnij włosy wsuwkami na krzyż (mniej więcej na wysokości oka).
 • Końcówką grzebienia lekko poluzuj grzywkę (aby nie była „przylizana”).
 • Rozpuść wcześniej spiętą resztę włosów, aby lekko nachodziły na grzywkę.
 1. Gotowe!

 

Dokładną instrukcję wykonania fryzury z długich włosów w postaci grzywki na bok zobaczysz na filmiku:

 

 
Jak zrobić sztuczną grzywkę?
© vladimirfloyd/Fotolia.com
Fleszstyle
Fryzury z grzywką bez obcinania włosów na 3 sposoby: na prosto, na bok, za pomocą dopinki do włosów
Uczesanie z grzywką dodaje uroku i kobiecego wdzięku. Aby stworzyć damską fryzurę, nie trzeba obcinać włosów. Do zrobienia sztucznej grzywki wystarczy gumka, wsuwki, prostownica, szczotka i lakier do włosów. Doczepiana grzywka też prezentuje się ładnie, pod warunkiem, że dobierze się jej odpowiedni kolor.

Uczesanie z grzywką dodaje uroku i kobiecego wdzięku. Aby stworzyć damską fryzurę, nie trzeba obcinać włosów. Do zrobienia sztucznej grzywki wystarczy gumka, wsuwki, prostownica, szczotka i lakier do włosów. Doczepiana grzywka też prezentuje się ładnie, pod warunkiem, że dobierze się jej odpowiedni kolor.   Aby fryzury z grzywką prezentowały się bardziej efektownie, można użyć specjalnego pudru do włosów , który zwiększa objętość. Preparat sypie się bezpośrednio na kosmyki i lekko wyczesuje. Jak zrobić grzywkę bez obcinania włosów, czyli kok z grzywką na prosto Codzienną fryzurę można odmienić w kilka chwil, bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim . Kok z grzywką na prosto to bardzo kobiece uczesanie do wykonania którego potrzeba tylko szczotki i gumki do włosów, prostownicy oraz kilku wsuwek.   Damska fryzura będzie prezentować się najlepiej u pań z włosami o długości przynajmniej do ramion. Krótsze kosmyki mogą nie wystarczyć na dłużą grzywkę .   Rozczesz dokładnie włosy na całej długości. Zwiąż je w wysoki kucyk na czubku głowy. Wyczesz wszystkie drobne włoski z okolic czoła i uszu, tak aby dotykały twarzy. Rozdziel kucyk na dwie części. Z pierwszego pasma uformuj grzywkę i podepnij ją na górze wsuwkami. Wyprostuj włosy, lekko zawijając końce ku twarzy. Pozostałe pasmo z tyłu głowy lekko natapiruj szczotką . Uformuj z włosów kok  używając do tego gumki i wsuwek. Fryzurę utrwal lakierem.   Gotowe!   Jak zrobić grzywkę na bok? Prostą, ale bardzo elegancką fryzurą są rozpuszczone włosy z grzywką na bok . Do jej wykonania wystarczy zaledwie kilka wsuwek i lakier do włosów.   Rozczesz włosy szczotką. Zrób głęboki...

Fryzury z kręconych włosów
© obrik/Fotolia.com
Fleszstyle
Jak upiąć kręcone włosy? Modne fryzury na sylwestra
Włosy kręcone do ramion można upiąć na kilka sposobów tworząc modne fryzury na sylwestra. Wpięta w kosmyki ozdobna spinka lub opaska, dodatkowo przyozdobi upięcie. Niezbędne kosmetyki do stylizacji włosów to: lakier do włosów, serum wygładzające, a także puder zwiększający objętość.

Włosy kręcone do ramion można upiąć na kilka sposobów tworząc modne fryzury na sylwestra. Wpięta w kosmyki ozdobna spinka lub opaska, dodatkowo przyozdobi upięcie. Niezbędne kosmetyki do stylizacji włosów to: lakier do włosów, serum wygładzające, a także puder zwiększający objętość.   Modne fryzury na kręcone włosy sprawdzą się nie tylko na imprezie sylwestrowej, ale i spotkaniu ze znajomymi lub randce. Upięcia wyglądają bardzo naturalnie, a żeby je wykonać nie trzeba posiadać specjalistycznych umiejętności fryzjerskich. Wystarczy posiadać w domu szczotkę, grzebień, gumki do włosów, wypełniacz do koka oraz kilka wsuwek. 3 pomysły na fryzury – włosy kręcone do ramion 1.  Kok z użyciem wypełniacza Rozczesz dokładnie włosy. Zrób wysoki kucyk na czubku głowy. Wyjmij kilka pasemek włosów po bokach głowy i rozluźnij trochę upięcie. Za pomocą wypełniacza zrób luźny kok . Przeczesz włosy na bok i podepnij uczesanie wsuwkami lub szpilkami fryzjerskimi. Lokówką zakręć kilka luźnych pasm wokół twarzy. Utrwal fryzurę lakierem. Wepnij we włosy ulubioną ozdobę, np. kwiat, spinkę, kokardkę.   Gotowe!     2. Oryginalny irokez z koków Zbierz włosy z czubka głowy, unieś lekko i podepnij dwoma wsuwkami. Zrób niewielki kucyk ze spiętych wcześniej włosów i najdłuższym pasmem owiń go, tworząc luźny kok. Utrwal upięcie wsuwkami. Kierując się w stronę pleców zrób 4 takie same koki, wydzielając odpowiednio pasma włosów. Boki fryzury posmaruj serum wygładzającym , a na powstałe koki posyp odrobiną pudru zwiększającego objętość. Całość spryskaj delikatnym lakierem do włosów.   Gotowe!   3....

Mężczyzna z włosami uczesanymi w kok.
©hawk_style/Fotolia
Fleszstyle
Kok samuraja w damskiej i męskiej wersji – krok po kroku
Uczesanie w stylu „samurajskim” to luźna fryzura dla pań i panów. Do wykonania koka potrzeba: gumki do włosów, grzebienia, kilku wsuwek oraz lakieru dla utrwalenia efektu.

Uczesanie w stylu „samurajskim” to luźna fryzura dla pań i panów. Do wykonania koka potrzeba: gumki do włosów, grzebienia, kilku wsuwek oraz lakieru dla utrwalenia efektu.   Kok samuraja to uczesanie, które polega na zebraniu górnej części włosów w ciasny kok. Reszta pozostaje rozpuszczona. Fryzura to propozycja zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wykonanie koka zajmuje niecałe 5 minut. Damski kok samuraja, krok po kroku Kok samuraja to fryzura dla pań o średnich i długich włosach. Dla ładniejszego efektu, można użyć lokówki lub prostownicy , aby wystylizować rozpuszczone pasma.   Potrzebujesz: grzebienia, 10 wsuwek, cienkiej gumki do włosów, lakieru do włosów.   Sposób wykonania:   Rozczesz włosy i zaczesz ich górną partię. Zrób dwa równe przedziałki z boku (mniej więcej od miejsca zakończenia zewnętrznego kącika oka). Włosy zwiąż w kucyk i mocno go natapiruj . Okręcaj włosy wokół gumki, aż powstanie kok . Wystające kosmyki podepnij wsuwkami. Fryzurę spryskaj lakierem w odległości mniej więcej 20 centymetrów od głowy. Gotowe! Męski kok samuraja, krok po kroku Fryzurę u panów można wykonać, pod warunkiem, że włosy będą miały co najmniej 16 centymetrów długości. Dla ciekawszego efektu, kosmyki z boku głowy można skrócić , a górę zostawić dłużą.   Potrzebujesz: grzebienia, cienkiej gumki do włosów, lakieru do włosów.   Sposób wykonania: Zaczesz włosy do tyłu grzebieniem. Zbierz dłuższe kosmyki rękami i zwiąż je gumką. Końcówkę włosów skieruj do środka, tak aby powstał koczek. Odstające...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik