Dziewczyna rozpuszcza długie, brązowe, kręcone włosy
ⓒrazoomanetua/Fotolia.com
Fleszstyle

Fryzury z długich włosów: grzywka bez ścinania na bok i z koczkiem

Do wykonania fryzury z grzywką potrzeba: gumki do włosów, 2-3 wsuwek, lakieru utrwalającego i prostownicy. Pierwszy sposób układania fryzury to zebranie włosów w kucyk i rozdzielenie na dwie części. Z jednej powstaje grzywka, z drugiej kok. Grzywkę bez ścinania można także wykonać, przekładając włosy na bok i podpinając je wsuwkami.

Do wykonania fryzury z grzywką potrzeba: gumki do włosów, 2-3 wsuwek, lakieru utrwalającego i prostownicy. Pierwszy sposób układania fryzury to zebranie włosów w kucyk i rozdzielenie na dwie części. Z jednej powstaje grzywka, z drugiej kok. Grzywkę bez ścinania można także wykonać, przekładając włosy na bok i podpinając je wsuwkami.

 

Aby fryzura udała się i wyglądała naturalnie, włosy powinny sięgać przynajmniej 5 centymetrów za ramiona. Przed stylizacją dobrze jest użyć szamponu zwiększającego objętość i odżywki z tej samej serii.

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

Pierwszy sposób na długie włosy z grzywką - koczek krok po kroku

Fryzura bazuje na wysokim kucyku na czubku głowy. Część włosów przekłada się do przodu i z nich układa grzywkę, która zachodzi na całe czoło.

 • Rozczesz dokładnie włosy.
 • Zwiąż całość w wysoki kucyk.
 • Wszystkie włoski znajdujące się tuż przy skórze twarzy lekko wyczesz szczotką lub grzebieniem, aby delikatnie nachodziły na twarz,
 • Połowę włosów z kucyka przełóż na przód twarzy.
 • Ułóż włosy tak, jak chcesz żeby układała się grzywka – dłuższe pasma skieruj na boki, krótsze na środek.
 • Tak powstałą grzywkę podepnij wsuwkami (bliżej miejsca gdzie jest gumka do włosów).
 • Wyprostuj prostownicą włosy opadające na twarz, delikatnie zawijając je do wewnętrznej strony.
 • Oprósz grzywkę sypkim pudrem do włosów zwiększającym objętość (2-3 ruchy wystarczą, po aplikacji lekko rozczesz włosy dłońmi).
 • Natapiruj lekko kucyk (czesz „pod włos”).
 • Aby uformować kok na pozostałą część włosów z kucyka nałóż grubszą gumkę do włosów.
 • Luźne pasma włóż pod gumkę.
 • Użyj wsuwek w miejscu gdzie spod gumki wystają pasma włosów.
 • Całość utrwal lakierem spryskując fryzurę w odległości 20-30 centymetrów.
 1. Gotowe!

 

Jak robi się grzywkę bez ścinania z koczkiem w praktyce zobaczysz na filmiku:

 

Drugi sposób na fryzurę z grzywką na bok – krok po kroku

Do wykonania kolejnej fryzury na długie włosy również nie będzie konieczne cięcie. Tym razem grzywka będzie ułożona na bok.

 • Zrób przedziałek z boku głowy (mniej więcej na wysokości najwyższego punktu na brwi).
 • Oddziel włosy na grzywkę, a resztę podepnij spinką.
 • Unieś włosy zebrane w grzywkę na bok i tapiruj (pod włos) pod spodem.
 • Spryskaj miejsce tapirowania  lakierem w odległości około 20 centymetrów od głowy.
 • Rozczesz delikatnie grzywkę i przełóż ją na bok.
 • Zepnij włosy wsuwkami na krzyż (mniej więcej na wysokości oka).
 • Końcówką grzebienia lekko poluzuj grzywkę (aby nie była „przylizana”).
 • Rozpuść wcześniej spiętą resztę włosów, aby lekko nachodziły na grzywkę.
 1. Gotowe!

 

Dokładną instrukcję wykonania fryzury z długich włosów w postaci grzywki na bok zobaczysz na filmiku:

 

 
Jak zrobić sztuczną grzywkę?
© vladimirfloyd/Fotolia.com
Fleszstyle
Fryzury z grzywką bez obcinania włosów na 3 sposoby: na prosto, na bok, za pomocą dopinki do włosów
Uczesanie z grzywką dodaje uroku i kobiecego wdzięku. Aby stworzyć damską fryzurę, nie trzeba obcinać włosów. Do zrobienia sztucznej grzywki wystarczy gumka, wsuwki, prostownica, szczotka i lakier do włosów. Doczepiana grzywka też prezentuje się ładnie, pod warunkiem, że dobierze się jej odpowiedni kolor.

Uczesanie z grzywką dodaje uroku i kobiecego wdzięku. Aby stworzyć damską fryzurę, nie trzeba obcinać włosów. Do zrobienia sztucznej grzywki wystarczy gumka, wsuwki, prostownica, szczotka i lakier do włosów. Doczepiana grzywka też prezentuje się ładnie, pod warunkiem, że dobierze się jej odpowiedni kolor.   Aby fryzury z grzywką prezentowały się bardziej efektownie, można użyć specjalnego pudru do włosów , który zwiększa objętość. Preparat sypie się bezpośrednio na kosmyki i lekko wyczesuje. Jak zrobić grzywkę bez obcinania włosów, czyli kok z grzywką na prosto Codzienną fryzurę można odmienić w kilka chwil, bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim . Kok z grzywką na prosto to bardzo kobiece uczesanie do wykonania którego potrzeba tylko szczotki i gumki do włosów, prostownicy oraz kilku wsuwek.   Damska fryzura będzie prezentować się najlepiej u pań z włosami o długości przynajmniej do ramion. Krótsze kosmyki mogą nie wystarczyć na dłużą grzywkę .   Rozczesz dokładnie włosy na całej długości. Zwiąż je w wysoki kucyk na czubku głowy. Wyczesz wszystkie drobne włoski z okolic czoła i uszu, tak aby dotykały twarzy. Rozdziel kucyk na dwie części. Z pierwszego pasma uformuj grzywkę i podepnij ją na górze wsuwkami. Wyprostuj włosy, lekko zawijając końce ku twarzy. Pozostałe pasmo z tyłu głowy lekko natapiruj szczotką . Uformuj z włosów kok  używając do tego gumki i wsuwek. Fryzurę utrwal lakierem.   Gotowe!   Jak zrobić grzywkę na bok? Prostą, ale bardzo elegancką fryzurą są rozpuszczone włosy z grzywką na bok . Do jej wykonania wystarczy zaledwie kilka wsuwek i lakier do włosów.   Rozczesz włosy szczotką. Zrób głęboki...

Fryzury z kręconych włosów
© obrik/Fotolia.com
Fleszstyle
Jak upiąć kręcone włosy? Modne fryzury na sylwestra
Włosy kręcone do ramion można upiąć na kilka sposobów tworząc modne fryzury na sylwestra. Wpięta w kosmyki ozdobna spinka lub opaska, dodatkowo przyozdobi upięcie. Niezbędne kosmetyki do stylizacji włosów to: lakier do włosów, serum wygładzające, a także puder zwiększający objętość.

Włosy kręcone do ramion można upiąć na kilka sposobów tworząc modne fryzury na sylwestra. Wpięta w kosmyki ozdobna spinka lub opaska, dodatkowo przyozdobi upięcie. Niezbędne kosmetyki do stylizacji włosów to: lakier do włosów, serum wygładzające, a także puder zwiększający objętość.   Modne fryzury na kręcone włosy sprawdzą się nie tylko na imprezie sylwestrowej, ale i spotkaniu ze znajomymi lub randce. Upięcia wyglądają bardzo naturalnie, a żeby je wykonać nie trzeba posiadać specjalistycznych umiejętności fryzjerskich. Wystarczy posiadać w domu szczotkę, grzebień, gumki do włosów, wypełniacz do koka oraz kilka wsuwek. 3 pomysły na fryzury – włosy kręcone do ramion 1.  Kok z użyciem wypełniacza Rozczesz dokładnie włosy. Zrób wysoki kucyk na czubku głowy. Wyjmij kilka pasemek włosów po bokach głowy i rozluźnij trochę upięcie. Za pomocą wypełniacza zrób luźny kok . Przeczesz włosy na bok i podepnij uczesanie wsuwkami lub szpilkami fryzjerskimi. Lokówką zakręć kilka luźnych pasm wokół twarzy. Utrwal fryzurę lakierem. Wepnij we włosy ulubioną ozdobę, np. kwiat, spinkę, kokardkę.   Gotowe!     2. Oryginalny irokez z koków Zbierz włosy z czubka głowy, unieś lekko i podepnij dwoma wsuwkami. Zrób niewielki kucyk ze spiętych wcześniej włosów i najdłuższym pasmem owiń go, tworząc luźny kok. Utrwal upięcie wsuwkami. Kierując się w stronę pleców zrób 4 takie same koki, wydzielając odpowiednio pasma włosów. Boki fryzury posmaruj serum wygładzającym , a na powstałe koki posyp odrobiną pudru zwiększającego objętość. Całość spryskaj delikatnym lakierem do włosów.   Gotowe!   3....

Mężczyzna z włosami uczesanymi w kok.
©hawk_style/Fotolia
Fleszstyle
Kok samuraja w damskiej i męskiej wersji – krok po kroku
Uczesanie w stylu „samurajskim” to luźna fryzura dla pań i panów. Do wykonania koka potrzeba: gumki do włosów, grzebienia, kilku wsuwek oraz lakieru dla utrwalenia efektu.

Uczesanie w stylu „samurajskim” to luźna fryzura dla pań i panów. Do wykonania koka potrzeba: gumki do włosów, grzebienia, kilku wsuwek oraz lakieru dla utrwalenia efektu.   Kok samuraja to uczesanie, które polega na zebraniu górnej części włosów w ciasny kok. Reszta pozostaje rozpuszczona. Fryzura to propozycja zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wykonanie koka zajmuje niecałe 5 minut. Damski kok samuraja, krok po kroku Kok samuraja to fryzura dla pań o średnich i długich włosach. Dla ładniejszego efektu, można użyć lokówki lub prostownicy , aby wystylizować rozpuszczone pasma.   Potrzebujesz: grzebienia, 10 wsuwek, cienkiej gumki do włosów, lakieru do włosów.   Sposób wykonania:   Rozczesz włosy i zaczesz ich górną partię. Zrób dwa równe przedziałki z boku (mniej więcej od miejsca zakończenia zewnętrznego kącika oka). Włosy zwiąż w kucyk i mocno go natapiruj . Okręcaj włosy wokół gumki, aż powstanie kok . Wystające kosmyki podepnij wsuwkami. Fryzurę spryskaj lakierem w odległości mniej więcej 20 centymetrów od głowy. Gotowe! Męski kok samuraja, krok po kroku Fryzurę u panów można wykonać, pod warunkiem, że włosy będą miały co najmniej 16 centymetrów długości. Dla ciekawszego efektu, kosmyki z boku głowy można skrócić , a górę zostawić dłużą.   Potrzebujesz: grzebienia, cienkiej gumki do włosów, lakieru do włosów.   Sposób wykonania: Zaczesz włosy do tyłu grzebieniem. Zbierz dłuższe kosmyki rękami i zwiąż je gumką. Końcówkę włosów skieruj do środka, tak aby powstał koczek. Odstające...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner