
Masz wrażenie, że twoje włosy są opadnięte i straciły blask? Drażni cię swędzenie głowy? Występowanie drobnych krostek może oznaczać zatkane mieszki włosowe. Pomocny okaże się peeling skóry głowy, który nie tylko oczyści skórę z pozostałości kosmetyków, brudu i łoju, ale też pobudzi wzrost włosów, usunie martwy naskórek i odblokuje mieszki.
Zima to wyjątkowo trudny okres dla skóry głowy. Suche powietrze, mróz i noszenie czapki, przyczyniają się do podrażnień. O tej porze roku skóra głowy łatwiej się przesusza i swędzi, może pojawić się łupież, nawet jeśli dotąd nie miało się z nim problemu. Dlatego warto zimą stosować oczyszczający peeling skóry głowy, który pobudzi krążenie i pomoże zachować włosy w dobrej kondycji.
Peeling skóry głowy - rezultaty
Dzięki takim zabiegom skóra staje się gładsza i nawilżona, a włosy stają bardziej podatne na wchłanianie odżywczych substancji. Zimą skóra głowy może się nadmiernie przetłuszczać. Jeśli przy tym stosujesz kosmetyki do stylizacji, szczególnie zadbaj o kojący peeling głowy, który:
- usunie zabrudzenia,
- dotleni cebulki włosowe,
- poprawi krążenie krwi,
- wyreguluje pracę gruczołów łojowych,
- ograniczy występowanie łupieżu,
- pobudzi wzrost włosów.
Jak często robić peeling skóry głowy?
Podobnie jak z peelingiem skóry twarzy, nie należy przesadzać z częstotliwością wykonywania. Optymalne będzie robić zabieg raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Z czasem efekty będą utrzymywać się dłużej i peeling będzie można wykonywać rzadziej, nawet raz w miesiącu.
Jak wykonać peeling skóry głowy w domowym zaciszu?
Zaleca się używanie czarnego mydła. To naturalny kosmetyk, który nie ma środków ścieralnych, a bezpiecznie usuwa martwy naskórek. Ma właściwości hipoalergiczne, pomaga w leczeniu chorób skóry, np. łuszczycy, trądziku. Oczyszcza, nawilża, redukuje przebarwienia. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym przyspiesza proces gojenia ran.
Do peelingu skóry głowy można zastosować mieszankę cukru trzcinowego i szamponu. Cukier trzcinowy działa nawilżająco, kryształki usuwają martwy naskórek i brud. Po wykonaniu masażu głowy należy spłukać ją chłodną wodą, by domknąć łuski włosów.
Podobne działanie będzie mieć peeling z mielonej kawy w połączeniu z szamponem. Po wykonaniu masażu należy umyć włosy delikatnym szamponem, aby wypłukać ziarenka. To też świetny wybór dla ciemnych włosów, gdyż kawa naturalnie nasyca brązową barwę.
Z problemem przetłuszczającej się skóry głowy poradzi sobie peeling z cukru i siemienia lnianego w połączeniu z kilkoma kroplami octu jabłkowego (doda włosom blasku).