Depilacja laserowa
© puhhha/Adobe Stock
Fleszstyle

Wskazania do depilacji laserem. Skuteczność zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa laserem diodowym to obecnie najskuteczniejsza metoda na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Skuteczność zabiegu jest zależna od rodzaju włosów i fototypu skóry, ale możliwe jest pozbycie się nawet 95% włosów z poddawanej działaniu lasera powierzchni ciała. Urządzenia IPL i VPL nie są laserami, z tego względu epilacja przy ich użyciu nie jest tak samo trwała.

Depilacja laserowa laserem diodowym to obecnie najskuteczniejsza metoda na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Skuteczność zabiegu jest zależna od rodzaju włosów i fototypu skóry, ale możliwe jest pozbycie się nawet 95% włosów z poddawanej działaniu lasera powierzchni ciała. Urządzenia IPL i VPL nie są laserami, z tego względu epilacja przy ich użyciu nie jest tak samo trwała. 

 

Depilacja laserowa z użyciem lasera diodowego jest również zalecana w przypadku wystąpienia problemu wrastających włosków. Dzięki laserowi można pozbyć się tej przypadłości do końca życia. 

"Rolnik szuka żony": Elżbieta o "botoksie" Marka. W finale powiedziała o tym tylko z jednego powodu!

Laserowe usuwanie owłosienia – jakie partie ciała można depilować laserem diodowym?

Włosy można usunąć z:

 • twarzy – broda, wąsik, policzki, baczki,
 • klatki piersiowej – w tym również z okolicy brodawek sutkowych,
 • pleców,
 • karku i szyi,
 • pach,
 • ramion,
 • przedramion,
 • dłoni i palców,
 • brzucha – linii białej,
 • pośladków,
 • bikini, okolic intymnych, w tym również spomiędzy pośladków,
 • całych nóg,
 • stóp i palców u stóp.

Skuteczność zabiegu depilacji laserowej laserem diodowym

Skuteczność depilacji jest uzależniona od fototypu skóry oraz koloru i rodzaju włosów, pod warunkiem, że przed zabiegiem zostały wyeliminowane wszystkie przeciwwskazania do depilacji laserowej. Istnieje prawdopodobieństwo, że w następstwie schorzeń lub zaburzeń hormonalnych (w tym wywołanych ciążą) włosy mogą zacząć odrastać. Depilacja laserowa jest skuteczna nawet w 95%. Efekt na poziomie 65% również jest zadowalający. W celu podtrzymania skuteczności zalecane jest przeprowadzanie zabiegów przypominających, po około roku od ostatniej wizyty. Nie jest to jednak konieczne, w przypadku gdy jest się zadowolonym z rezultatów.

Depilacja laserem diodowym ze względów higienicznych i estetycznych

Pierwszym i najczęstszym powodem chęci poddania się depilacji laserowej są względy estetyczne. Kolejnym, pojawiającym się często argumentem są również względy higieniczne. Skóra okolic intymnych nadmiernie owłosiona jest bardziej podatna na różnego typu infekcje, a inne metody pozbywania się włosów bywają nieskuteczne lub powodują podrażnienia i skaleczenia. Dlatego szczególnie polecana jest depilacja laserowa bikini i innych okolic intymnych.

Depilacja laserowa a problem wrastających włosków

Włos, który wrasta w skórę, powoduje wokół cebulki stan zapalny. Sytuacja ta jest nie tyle niebezpieczna, co nieestetyczna, ponieważ tworzy się w tym miejscu zaczerwienienie i gromadzi się ropna wydzielina. Przypadłości tej można się pozbyć za pomocą peelingów i troski o utrzymanie skóry na optymalnym poziomie nawilżenia, jednak sposoby te nie zawsze są skuteczne. Wizyta w gabinecie dermatologicznym również może być pomocna, jednak coraz częściej lekarze polecają poddanie miejsc z tendencją do wrastania włosków zabiegowi depilacji laserowej. Pod wpływem lasera włos obumiera i jest sukcesywnie wypychany przez skórę w następstwie jej naturalnego procesu złuszczania, aż do całkowitego zniknięcia. Rozległe obszary zapalne z wrośniętymi w skórę włosami mogą prowadzić do powstawania blizn i przebarwień, a w skrajnych przypadkach nawet to tworzenia się przetok.

Przebieg depilacji laserowej
© white78/Adobe Stock
Fleszstyle
Jak wygląda zabieg depilacji laserowej laserem diodowym? Czy depilacja laserem boli?
Depilacja laserem diodowym pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z niemal wszystkich partii ciała. Wyjątkiem są okolice oczu, tam zabieg nie jest wykonywany, ze względu na ryzyko uszkodzenia wzroku. W czasie zabiegu depilacji laserowej odczuwa się ciepło i ból. Jego intensywność jest zależna od indywidualnych uwarunkowań.

Depilacja laserem diodowym pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z niemal wszystkich partii ciała. Wyjątkiem są okolice oczu, tam zabieg nie jest wykonywany, ze względu na ryzyko uszkodzenia wzroku. W czasie zabiegu depilacji laserowej odczuwa się ciepło i ból. Jego intensywność jest zależna od indywidualnych uwarunkowań.   Laser niszczy włosy w fazie wzrostu, dlatego ważne jest, aby przed zabiegiem nie stosować żadnych innych metod ich usuwania niż golenie. Wiązka światła działa jedynie na włosy ciemne. Włosy siwe, rude i blond są niemożliwe do usunięcia przez laser. Konsultacja przed zabiegiem W dniu umówionej wizyty zabiegu osoba go przeprowadzająca wykonuje ankietę mającą na celu wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań do zastosowania lasera u danej osoby. Ankieta trwa około 5 minut. Następnie konieczne jest wyjaśnienie i omówienie tego, jak laser działa i jak przebiega cały proces usuwania zbędnego owłosienia. Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej Osoba, której będzie wykonywany zabieg, musi zdjąć ubranie – w zależności od tego, która część ciała będzie depilowana. W przypadku gdy są to okolice bikini lub intymne, można użyć bielizny jednorazowej, która powinna być dostępna w gabinecie. Często są tam również jednorazowe kapcie oraz chusteczki nawilżane. Przebieg depilacji laserowej Osoba przeprowadzająca zabieg najpierw musi dostosować parametry lasera na podstawie oceny fototypu skóry oraz koloru i grubości włosów. Dla komfortu osoby, u której jest wykonywana depilacja , dostosowywany jest również poziom chłodzenia głowicy lasera. Obszary, na których będzie stosowany laser, dzielone są na mniejsze i zaznaczane za pomocą białego korektora-kredki, poprzez namalowanie na ciele linii. Dzięki podzieleniu obszaru na strefy, unika...

siedząca kobieta w białej bieliźnie
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Laser diodowy – sposób na bezbolesną depilację
Laser diodowy najbardziej znany jest z jego zastosowania w depilacji. Można go jednak stosować także na trądzik różowaty, znaczne zaczerwienienia skóry, rumień czy teleangiektazję (poszerzone drobne naczynia krwionośne, tzw. „pajączki”).

Laser diodowy najbardziej znany jest z jego zastosowania w depilacji. Można go jednak stosować także na trądzik różowaty , znaczne zaczerwienienia skóry, rumień czy teleangiektazję (poszerzone drobne naczynia krwionośne, tzw. „pajączki”). Zabieg fotodepilacji Za pomocą lasera diodowego wykonuje się zabieg fotodepilacji. Polega on na niszczeniu cebulek włosowych przy pomocy wiązek światła . Kuracja laserowego usuwania owłosienia trwa kilka sesji. Zdarza się, że konieczne jest przeprowadzenie raz w roku sesji utrwalającej. Depilacji laserem diodowym nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, osoby cierpiące na choroby skóry, infekcje skórne, bielactwo i łuszczycę. Posiadanie rozrusznika serca również jest istotnym przeciwwskazaniem. Ze względów zdrowotnych nie ma przeciwwskazań dla osób o jasnych, siwych i rudych włosach, jednak jasne włoski nie reagują na światło lasera, w związku z tym zabieg po prostu może nie przynieść efektów . Zabiegowi nie powinny się poddawać osoby, które mają świeżą opaleniznę naturalną, po solarium lub jako efekt samoopalacza. Innymi przeciwwskazaniami jest obecność znamion na skórze, skłonność do przebarwień i bliznowców, owrzodzenia żylakowe. Przygotowanie do zabiegu depilacji laserem diodowym Skóra poddawana depilacji powinna być nawilżona, nie może być podrażniona ani sucha. Tuż przed zabiegiem trzeba zgolić włosy w depilowanym miejscu – przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba, która wykonuje zabieg, ponieważ musi przy okazji ocenić barwę i grubość włosów. Między zabiegami absolutnie nie można wyrywać włosów pęsetą, ponieważ może to podrażnić skórę. Można natomiast włosy golić, przycinać i depilować kremem do depilacji. Postępowanie po zabiegu depilacji laserem diodowym Po...

Kobiece nogi
Image by Lifetimestock.com
Fleszstyle
Depilacja laserowa nie dla każdego – przeciwwskazania
Depilacja laserowa pozwala pozbyć się raz na zawsze owłosienia z tych miejsc, gdzie jest ono zbędne. Jednak depilacja laserowa ma liczne przeciwwskazania – są to choroby skóry, przyjmowanie niektórych leków czy choroby ogólnoustrojowe. Zabiegom nie powinny poddawać się też ciężarne.

Depilacja laserowa pozwala pozbyć się raz na zawsze owłosienia z tych miejsc, gdzie jest ono zbędne. Jednak depilacja laserowa ma liczne przeciwwskazania – są to choroby skóry, przyjmowanie niektórych leków czy choroby ogólnoustrojowe. Zabiegom nie powinny poddawać się też ciężarne. Opalanie, peeling, jasne włosy – przeciwwskazania do depilacji laserowej Depilacja laserowa polega na niszczeniu mieszków włosowych przy pomocy światła ze specjalnego urządzenia. Zabieg nie będzie skuteczny, gdy poddadzą się mu osoby o jasnej karnacji i jasnych włosach. Im więcej melaniny, czyli barwnika, we włosach, tym skuteczność depilacji laserem jest większa. Aby depilacja laserowa była bezpieczna, muszą zostać spełnione określone warunki, w tym kondycja skóry powinna być dobra. Zabiegów nie wykonuje się u osób opalonych ani na skórze peelingowanej w ciągu tygodnia przed zabiegiem. W przeciwnym razie może to powodować podrażnienia i poparzenia. Na 30 dni przed zabiegiem trzeba też zaprzestać golenia i depilacji na własną rękę. Zbyt duża wrażliwość na światło jest przeciwwskazaniem do depilacji laserowej Nie wolno wykonywać zabiegów depilacji laserowej na skórze, które jest zbyt wrażliwa na światło. Może to być wrodzona skłonność do przebarwień, albo nadwrażliwość związana z przyjmowaniem retinoidów albo stosowaniem kosmetyków z retinolem. Depilacja laserowa ma też przeciwwskazania zdrowotne – do poważnego uszczerbku na zdrowiu może dojść, gdy zabiegowi podda się osoba cierpiąca na bielactwo, łuszczycę czy z zapaleniem skóry. Szczególnie należy uważać również z piciem naparów z ziół – niektóre są światłouczulające, w tym dziurawiec i nagietek. Dlatego należy odstawić je nie później niż 2 tygodnie...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner