Depilacja laserowa - jak się przygotować?
© Микола Ковальчинськи/Adobe Stock
Fleszstyle

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa polega na niszczeniu włosków, które są w fazie wzrostu, dlatego ważne jest, aby przed zabiegiem ogolić je maszynką. Nie wolno ich wyrywać (depilatorem, pęsetą, woskiem), niewskazane jest też stosowanie kremów do depilacji.

Depilacja laserowa polega na niszczeniu włosków, które są w fazie wzrostu, dlatego ważne jest, aby przed zabiegiem ogolić je maszynką. Nie wolno ich wyrywać (depilatorem, pęsetą, woskiem), niewskazane jest też stosowanie kremów do depilacji.

 

Właściwe przygotowanie jest kluczowe, ponieważ pozwala na uniknięcie ewentualnego anulowania wizyty z powodu np. zbyt intensywnej opalenizny. Kilka tygodni przed zabiegiem należy starannie nawilżać skórę. Laser powoduje jej silne przesuszenie, dlatego trzeba odpowiednio wcześniej zacząć ją przygotowywać.

"Rolnik szuka żony": Elżbieta o "botoksie" Marka. W finale powiedziała o tym tylko z jednego powodu!

Przygotowanie do depilacji – kilka tygodni przed

  • 6 tygodni przed: nie należy wyrywać włosów, które mają być poddane depilacji, mogą być one jedynie golone.

 

  • 4 tygodnie przed: skóra poddawana depilacji nie może być świeżo opalona, dlatego trzeba odczekać 4 tygodnie, aż opalenizna ustąpi. Opalona skóra silniej absorbuje wiązki światła, co może powodować oparzenia, a nawet przebarwienia - poza tym zabieg jest wówczas mniej skuteczny.

 

  • 3 tygodnie przed: niewskazane jest stosowanie herbatek ziołowych z ziół, które mają właściwości fotouczulające, czyli: dziurawiec, arnika, rumianek, cykoria, krwawnik, nagietek i skrzyp polny. Ważne również jest, aby zaprzestać stosowania leków fotouczulających, są to np. niektóre antybiotyki, leki przeciwdepresyjne oraz środki przeciwbólowe (m. in. zawierające ibuprofen, kwas acetylosalicylowy).

 

  • 2 tygodnie przed: nie należy stosować samoopalaczy.

 

  • 1 tydzień przed: nie wolno skóry złuszczać ani preparatami, ani szczotkami czy rękawicami. W przypadku depilacji twarzy nie zalecane jest również wykonywanie jej kosmetycznego oczyszczania. Konieczne jest też odstawienie kosmetyków zawierających retinol, isotretinoinę czy kwasy owocowe.

Przygotowanie do depilacji laserowej – dzień przed

Miejsca na ciele, które będą poddawane depilacji powinny być umyte delikatnym mydłem lub żelem. Skóra nie może być pokryta żadnym kremem, balsamem, pudrem, podkładem czy dezodorantem (również antyperspirantem w przypadku pach). Musi też być ogolona. Czasem zalecane jest, aby pozostawić mały obszar, na którym są włoski, co pozwoli na dokładniejszą ocenę ich struktury i właściwsze dobranie mocy lasera. Ważne również jest, aby zadbać o to, by skóra nie była podrażniona. 24 godziny przed zabiegiem nie jest zalecane picie alkoholu.

Zabieg laserowy na twarz
©jolopes/Fotolia
Fleszstyle
Jak się przygotować do dermabrazji? Przebieg dermabrazji mechanicznej
Przygotowania do dermabrazji mechanicznej trzeba rozpocząć na 2 tygodnie przed zabiegiem. Przede wszystkim trzeba zrobić szczepienia, badania krwi i odstawić leki przeciwzakrzepowe. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, ale przez kilka dni po nim konieczne może się okazać zażywanie środków przeciwbólowych. Bardzo ważna jest dbałość o higienę i regularne zmiany opatrunków, bo skóra po usunięciu warstwy ochronnej jest bardzo podatna na zakażenia.

Przygotowania do dermabrazji mechanicznej trzeba rozpocząć na 2 tygodnie przed zabiegiem. Przede wszystkim trzeba zrobić szczepienia, badania krwi i odstawić leki przeciwzakrzepowe. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, ale przez kilka dni po nim konieczne może się okazać zażywanie środków przeciwbólowych. Bardzo ważna jest dbałość o higienę i regularne zmiany opatrunków, bo skóra po usunięciu warstwy ochronnej jest bardzo podatna na zakażenia. Przygotowanie do zabiegu dermabrazji mechanicznej Najważniejsze jest, aby na dwa tygodnie przed zabiegiem dermabrazji mechanicznej wykonać badania i poinformować lekarza o chorobach towarzyszących. Potrzebne będą wyniki morfologii, OB, INR, APTT i wskaźnik PT. Trzeba też zaszczepić się przeciwko WZW typu B. W przeciągu 14 dni przed zabiegiem trzeba odstawić leki zaburzające krzepnięcie krwi, zwłaszcza te z grupy salicylanów, np. Aspirynę, Acard i Polopirynę (wszelkie zmiany w dawkowaniu leków muszą być skonsultowane z lekarzem).   Naczynia krwionośne można wzmocnić biorąc przez dwa tygodnie witaminę C . W tym czasie nie wolno się opalać, palić papierosów ani spożywać alkoholu (również po zabiegu, przez okres ok. 2 miesięcy i 3 w przypadku opalania). Na 5 dni przed zabiegiem trzeba powstrzymać się od stosowania chemicznych kremów do depilacji , woskowania, mycia ciała szorstkimi gąbkami i szczotkami, a także wykonywania peelingu. Tuż przed dermabrazją trzeba usunąć owłosienie z miejsca, które będzie poddawane zabiegowi. Wybierając się na zabieg dermabrazji twarzy, nie wolno nakładać makijażu ani kremów. Przebieg dermabrazji mechanicznej Dermabrazja mechaniczna może trwać od 30 min do 2 godzin w zależności od powierzchni usuwanego naskórka. Zabieg odbywa się przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które przypomina...

Kobiece nogi
Image by Lifetimestock.com
Fleszstyle
Depilacja laserowa nie dla każdego – przeciwwskazania
Depilacja laserowa pozwala pozbyć się raz na zawsze owłosienia z tych miejsc, gdzie jest ono zbędne. Jednak depilacja laserowa ma liczne przeciwwskazania – są to choroby skóry, przyjmowanie niektórych leków czy choroby ogólnoustrojowe. Zabiegom nie powinny poddawać się też ciężarne.

Depilacja laserowa pozwala pozbyć się raz na zawsze owłosienia z tych miejsc, gdzie jest ono zbędne. Jednak depilacja laserowa ma liczne przeciwwskazania – są to choroby skóry, przyjmowanie niektórych leków czy choroby ogólnoustrojowe. Zabiegom nie powinny poddawać się też ciężarne. Opalanie, peeling, jasne włosy – przeciwwskazania do depilacji laserowej Depilacja laserowa polega na niszczeniu mieszków włosowych przy pomocy światła ze specjalnego urządzenia. Zabieg nie będzie skuteczny, gdy poddadzą się mu osoby o jasnej karnacji i jasnych włosach. Im więcej melaniny, czyli barwnika, we włosach, tym skuteczność depilacji laserem jest większa. Aby depilacja laserowa była bezpieczna, muszą zostać spełnione określone warunki, w tym kondycja skóry powinna być dobra. Zabiegów nie wykonuje się u osób opalonych ani na skórze peelingowanej w ciągu tygodnia przed zabiegiem. W przeciwnym razie może to powodować podrażnienia i poparzenia. Na 30 dni przed zabiegiem trzeba też zaprzestać golenia i depilacji na własną rękę. Zbyt duża wrażliwość na światło jest przeciwwskazaniem do depilacji laserowej Nie wolno wykonywać zabiegów depilacji laserowej na skórze, które jest zbyt wrażliwa na światło. Może to być wrodzona skłonność do przebarwień, albo nadwrażliwość związana z przyjmowaniem retinoidów albo stosowaniem kosmetyków z retinolem. Depilacja laserowa ma też przeciwwskazania zdrowotne – do poważnego uszczerbku na zdrowiu może dojść, gdy zabiegowi podda się osoba cierpiąca na bielactwo, łuszczycę czy z zapaleniem skóry. Szczególnie należy uważać również z piciem naparów z ziół – niektóre są światłouczulające, w tym dziurawiec i nagietek. Dlatego należy odstawić je nie później niż 2 tygodnie...

Kobiety w bikini
Flickr/Don Johnson 395/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Fleszstyle
Sposób na idealną strefę bikini
Depilacja laserowa bikini to obecnie najskuteczniejszy sposób walki z owłosieniem. Jest szczególnie polecana, gdy pojawiają się problemy z wrastającymi włoskami po klasycznej depilacji i podrażnioną skórą po goleniu.

Depilacja laserowa bikini to obecnie najskuteczniejszy sposób walki z owłosieniem. Jest szczególnie polecana, gdy pojawiają się problemy z wrastającymi włoskami po klasycznej depilacji i podrażnioną skórą po goleniu.   Depilacja laserowa polega na skierowaniu na skórę wiązki światła, która przenika do 2 mm i uszkadza mieszki włosowe. Mieszki stopniowo zanikają. Laser niszczy mieszki włosów w fazie wzrostu. Pozostałe, będące w fazie uśpienia włosy nie są niszczone. W związku z tym zabieg powinien być powtórzony około 4-5 razy w odstępach 3-8 tygodniowych. W czasie pierwszego zabiegu usuwa się maksymalnie 30% owłosienia, po zastosowaniu całej serii zabiegów – 90%.   Depilację laserową stosuje się w sytuacji, gdy depilowane tradycyjnymi metodami włoski wrastają. Najlepiej na depilację laserem reagują czarne włosy , ponieważ zawierają dużo barwnika. Możliwe jest jednak, że mimo zastosowania serii zabiegów włoski zaczną odrastać. Zdarza się to rzadko, jest jednak prawdopodobne zwłaszcza przy zaburzeniach hormonalnych, które powodują regenerację mieszków, lub podczas ciąży. Jak przygotować się do depilacji laserowej? Miesiąc przed planowanym zabiegiem nie należy usuwać włosów mechanicznie (czyli za pomocą pęsety, wosku lub depilatora mechanicznego). Golenie włosów jest dozwolone i nie trzeba ich zapuszczać, wskazane jednak, by kilka dni przed zabiegiem już się nie golić. Przed depilacją nie można wykonywać peelingu chemicznego lub mechanicznego depilowanej powierzchni ani też się opalać (mowa zarówno o kąpielach słonecznych jak i o solarium). Niewskazane jest picie herbat ziołowych, zwłaszcza zwiększających wrażliwość na światło (jak np. z dziurawca). W przypadku przyjmowania leków antydepresyjnych należy...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner