opalanie na plaży
Flickr/Ashley Webb/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle

Czym się różni depilacja laserowa od fotodepilacji?

Usuwanie zbędnego owłosienia impulsami światła to trwała metoda depilacji. Wymaga jednak kilku zabiegów i trzeba się do niej specjalnie przygotować. Po zabiegu należy natomiast chronić skórę przed promieniami słonecznymi. Dlatego nie jest to raczej metoda do stosowania na ostatnią chwilę przed wyjazdem na urlop.

Usuwanie zbędnego owłosienia impulsami światła to trwała metoda depilacji. Wymaga jednak kilku zabiegów i trzeba się do niej specjalnie przygotować. Po zabiegu należy natomiast chronić skórę przed promieniami słonecznymi. Dlatego nie jest to raczej metoda do stosowania na ostatnią chwilę przed wyjazdem na urlop.

Izabela Janachowska rozpływa się nad synem, Christopherem, i zdradza jego talenty!

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest metodą, w której stosowane są skupione wiązki światła, czyli laser. Promienie docierają w głąb skóry na około 2-3 mm. W ten sposób dochodzi do uszkodzenia mieszka włosowego, a następnie do jego ubytku i zaniku. Światło laserowe jest pochłaniane przez melaninę, która znajduje się w mieszku włosa. Laser usuwa niewygodne owłosienie, nie uszkadzając przy tym skóry. Zanim jednak dojdzie do zabiegu twoja skóra zostanie poddana ocenie doświadczonego kosmetologa. Przeprowadzi z tobą wywiad, podczas którego zorientuje się jaki masz typ i stan skóry, a także rodzaj włosa. Czynniki te są kluczowe, bowiem od nich zależy odpowiednie dobranie parametrów lasera.

 

Ze względu na to, że przewodnikiem jest zawarty we włosach barwnik, czyli melanina, najlepsze efekty uzyskuje się przy ciemnych włoskach i jasnej karnacji. Depilacja laserowa nie zadziała na włosach siwych.

Oferowany przez Groupon kod rabatowy to świetna okazja, aby zapisać się na zabieg depilacji laserowej.

Przygotowania do depilacji laserowej

Zabieg nie powinien być wykonywany na skórze silnie opalonej. Przez miesiąc przed depilacją laserową nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Konsekwencją zastosowania lasera na opalone ciało mogą być przebarwienia, rumień, a nawet oparzenia.

 

O utrzymanie bladości przed zabiegiem łatwiej zadbać dzięki temu, że przed depilacją muszą wykształcić się cebulki włosowe, które następnie będą niszczone laserem. Dlatego przed usuwaniem owłosienia laserem przez miesiąc nie można stosować metod depilacji, które wiążą się z usuwaniem cebulek włosowych. Należy więc zrezygnować z wosku, pasty cukrowej, czy depilatorów mechanicznych. Skórę pod depilację powinno się regularnie nawilżać i unikać podrażnień. Na dzień lub dwa dni przed depilacją laserową skórę, która ma być poddana zabiegowi, należy ogolić. Do depilacji laserowej włos powinien mieć około pół milimetra.

 

Pierwszy zabieg depilacji może usunąć około 15-30% owłosienia. Natomiast seria zabiegów łączy się z usunięciem 80-90% włosków. Zaleca się, aby wykonywać depilację w odstępach 4-6 tygodni.

 

Po depilacji laserowej przez dwa tygodnie trzeba szczególnie delikatnie obchodzić się ze skórą: nie używać peelingów i innych silnych kosmetyków, unikać preparatów z witaminą A i C. Nie wolno też wystawiać skóry po depilacji laserowej na działanie promieni słonecznych.

Czym jest fotodepilacja?

Fotodepilacja jest najnowszą metodą usuwania owłosienia za pomocą impulsu silnego światła. Zabieg różni się od depilacji laserowej, ponieważ oddziałuje na wszystkie odmiany włosów, niezależnie od koloru. Zabiegi, które są wykonywane przez laser IPL są skuteczniejsze i mniej bolesne. Fotodepilacja jest w stanie pozbyć się jasnych włosków, co w przypadku depilacji laserowej nie jest możliwe. Kolejnym plusem fotodepilacji jest czas trwania zabiegu. Jest on o wiele krótszy w porównaniu do depilacji laserowej. Aby rezultat był trwały, należy odbyć od trzech do dziesięciu zabiegów. Nowsza technologia pozwala prościej dostosować ustawienia do typu skóry, a także pigmentacji konkretnej osoby. Wiąże się to ze skuteczniejszymi sesjami. Niestety, fotodepilacja też ma swoje wady, np. u niektórych pacjentów może wywołać zaczerwienienia. Kuracja nie usuwa wszystkich włosków, a do 90%.

 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej, jak i fotodepilacji to stany zapalne i alergiczne, ciąża i karmienie piersią, podwyższona temperatura ciała, skłonność do przebarwień, opalenizna, uczulenie na słońce, tatuaże czy makijaż permanentny.

 

Obie metody depilacji mają swoje plusy i minusy. Decydująca może okazać się cena, gdyż fotodepilacja kosztuje około 100 zł, a depilacja laserowa około 200-300 zł za jeden zabieg.  


depilacja w domu
©milanmarkovic78/fotolia
Fleszstyle
Domowa depilacja laserem
Depilacja laserowa w domu to skuteczny i bezbolesny zabieg, który pozwala pozbyć się włosów na długo. Urządzenia przeznaczone są do depilacji rąk, nóg, pach, okolic bikini, pleców i twarzy u kobiet oraz u mężczyzn. Są wygodne, ciche i mają kompaktowy kształt.

Depilacja laserowa w domu to skuteczny i bezbolesny zabieg, który pozwala pozbyć się włosów na długo. Urządzenia przeznaczone są do depilacji rąk, nóg, pach, okolic bikini, pleców i twarzy u kobiet oraz u mężczyzn. Są wygodne, ciche i mają kompaktowy kształt. Domowe depilatory laserowe – wady i zalety Depilator laserowy przeznaczony do użytku domowego ma mniejszy rozmiar niż depilator w salonie kosmetycznym, jednak zasada jego działania jest podobna. Urządzenie usuwa włoski, które znajdują się w fazie wzrostu. Pozostałe włoski nie zostają usunięte, dlatego depilacja laserowa wymaga kilkakrotnego powtórzenia. Zaletą posiadania depilatora laserowego na własność jest obniżenie kosztów zabiegów, związanych z kilkoma wizytami u kosmetyczki . Wadą domowych depilatorów jest słabsza moc działania, co wpływa na konieczność częstszego powtarzania depilacji niż w przypadku laserów w profesjonalnym gabinetach kosmetycznych. Na rynku dostępne są depilatory mniej lub bardziej zaawansowane. Mniej zaawansowany depilator laserowy może usuwać pojedyncze włoski. Urządzenia bardziej zaawansowane skanują skórę usuwając kilkadziesiąt do kilkuset włosków równocześnie, przez co znacznie skracają czas depilacji i wysuwają się na prowadzenie w porównaniu z depilatorami elektrycznymi. W efekcie depilacji laserowej w domu włoski w ogóle nie odrastają lub po długim czasie (kilku miesiącach lub latach) odrastają w osłabionej wersji – bardziej cienkie i jaśniejsze . Kwestia odrośnięcia włosków zależy od indywidualnej zdolności organizmu do regeneracji. W sklepach można kupić urządzenia takich marek jak Philips czy Remington. Przeciwwskazania do stosowania depilatorów laserowych Depilator laserowy nie jest urządzeniem uniwersalnym przeznaczonym dla wszystkich bez wyjątku....

siedząca kobieta w białej bieliźnie
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Laser diodowy – sposób na bezbolesną depilację
Laser diodowy najbardziej znany jest z jego zastosowania w depilacji. Można go jednak stosować także na trądzik różowaty, znaczne zaczerwienienia skóry, rumień czy teleangiektazję (poszerzone drobne naczynia krwionośne, tzw. „pajączki”).

Laser diodowy najbardziej znany jest z jego zastosowania w depilacji. Można go jednak stosować także na trądzik różowaty , znaczne zaczerwienienia skóry, rumień czy teleangiektazję (poszerzone drobne naczynia krwionośne, tzw. „pajączki”). Zabieg fotodepilacji Za pomocą lasera diodowego wykonuje się zabieg fotodepilacji. Polega on na niszczeniu cebulek włosowych przy pomocy wiązek światła . Kuracja laserowego usuwania owłosienia trwa kilka sesji. Zdarza się, że konieczne jest przeprowadzenie raz w roku sesji utrwalającej. Depilacji laserem diodowym nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, osoby cierpiące na choroby skóry, infekcje skórne, bielactwo i łuszczycę. Posiadanie rozrusznika serca również jest istotnym przeciwwskazaniem. Ze względów zdrowotnych nie ma przeciwwskazań dla osób o jasnych, siwych i rudych włosach, jednak jasne włoski nie reagują na światło lasera, w związku z tym zabieg po prostu może nie przynieść efektów . Zabiegowi nie powinny się poddawać osoby, które mają świeżą opaleniznę naturalną, po solarium lub jako efekt samoopalacza. Innymi przeciwwskazaniami jest obecność znamion na skórze, skłonność do przebarwień i bliznowców, owrzodzenia żylakowe. Przygotowanie do zabiegu depilacji laserem diodowym Skóra poddawana depilacji powinna być nawilżona, nie może być podrażniona ani sucha. Tuż przed zabiegiem trzeba zgolić włosy w depilowanym miejscu – przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba, która wykonuje zabieg, ponieważ musi przy okazji ocenić barwę i grubość włosów. Między zabiegami absolutnie nie można wyrywać włosów pęsetą, ponieważ może to podrażnić skórę. Można natomiast włosy golić, przycinać i depilować kremem do depilacji. Postępowanie po zabiegu depilacji laserem diodowym Po...

gładkie nogi
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Zabieg depilacji IPL+RF, czyli usuwanie owłosienia za pomocą światła i prądu
Depilacja IPL+RF często mylona jest z laserowym usuwaniem owłosienia. Choć działa ona podobnie, to technicznie zabieg polega na czym innym. Depilacja IPL+RF to oddziaływanie na cebulkę włosa światłem o falach różnej długości, wzmocnione działaniem fal radiowych. Depilacja laserem natomiast polega na usuwaniu owłosienia za pomocą światła, którego fale mają jednakową długość. Cena depilacji IPL+RF jest wyższa niż cena zabiegu IPL czy wiązką lasera, ale jego efekty są też bardziej trwałe.

Depilacja IPL+RF często mylona jest z laserowym usuwaniem owłosienia. Choć działa ona podobnie, to technicznie zabieg polega na czym innym. Depilacja IPL+RF to oddziaływanie na cebulkę włosa światłem o falach różnej długości, wzmocnione działaniem fal radiowych. Depilacja laserem natomiast polega na usuwaniu owłosienia za pomocą światła, którego fale mają jednakową długość. Cena depilacji IPL+RF jest wyższa niż cena zabiegu IPL czy wiązką lasera, ale jego efekty są też bardziej trwałe. Na czym polega depilacja IPL+RF? Depilacja IPL +RF to usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą światła i bipolarnej fali radiowej o wysokiej częstotliwości (0,5-7MHz). Urządzenie IPL emituje światło, które jest absorbowane przez melaninę – barwnik nadający barwę włosom. Dzięki temu zahamowany zostaje wzrost włosa. Fala radiowa wzmacnia działanie światła, dodatkowo rozgrzewając naświetlane miejsca. Ułatwia to głębszą penetrację skóry i zwiększa efektywność zabiegu. Sam IPL nie jest skuteczny w przypadku jasnych włosów. Dzięki połączeniu go z oddziaływaniem falą radiową możliwe jest usuwanie włosów w dowolnym kolorze, oprócz włosów białych i siwych. Jaka jest cena depilacji metodą IPL+RF? W zależności od tego, jak intensywne jest owłosienie u danej osoby, zabieg trzeba powtarzać ok. 5 -7 razy. Cena zależy od partii ciała, którą poddaje się depilacji . W przybliżeniu ceny zabiegów wyglądają następująco: Owłosienie nad górną wargą : ok. 80-120 zł Owłosienie na brodzie : 80-120 zł Owłosienie na policzkach : 120-150 zł Owłosienie jednej pachy : 160-200 zł Włosy na przedramionach : 200-280 zł Włosy na nogach : 500-700 zł Włosy w okolicach bikini : 200-400 zł   Depilacja laserowa jest skuteczna, ale nie każdy może ją...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner