Demakijaż świadomej kobiety czyli jak bezpiecznie usuwać makijaż z twarzy?
Instagram/Glov
Fleszstyle

Demakijaż świadomej kobiety czyli jak bezpiecznie usuwać makijaż z twarzy?

Demakijaż świadomej kobiety czyli jak bezpiecznie usuwać makijaż z twarzy?

Wraz z upływem czasu życie staje się lepsze. Rozumiemy więcej, lepiej znamy siebie i nasze potrzeby, umiemy stawiać granice i dawać sobie to, co dla nas dobre. Rozumiemy, że prostota i umiar sprawdzają się w relacjach, obowiązkach, a także w pielęgnacji skóry!

Szefowa działu Styl wybiera 5 hitów kosmetycznych miesiąca. Sprawdź, które produkty podbiły jej serce!

LUKSUS MINIMALIZMU

Znajomość siebie procentuje. Zamiast uganiać się za nowymi trendami i kosmetycznymi nowinkami, potrafimy przystopować i wybrać to, co jest zgodne z nami i naszymi wartościami. Minimalizm i prostota stają się dobrem luksusowym. Rytuały pielęgnacyjne są teraz spersonalizowane i ograniczone tylko do tego, co skuteczne i… przyjemne! 

Z półek znikają napakowane SLS-ami, silikonami, formaldehydami i parabenami kosmetyki, a zastępują je te naturalne i łagodne. A co gdyby udało się też uprościć demakijaż? Teraz to możliwe. Stworzono innowacyjne, 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa włókna, które za pomocą samej wody są w stanie przyciągnąć do siebie i wchłonąć cząstki makijażu bez pocierania skóry. Rękawice wielokrotnego użytku GLOV zastępują aż 5 kosmetyków codziennego użytku.

Z MIŁOŚCI DO ŚWIATA

Cieszenie się światem zyskuje nowy wymiar wraz ze wzrostem świadomości. Czujemy połączenie z matką naturą, ale też obawiamy się o losy planety i zastanawiamy się, jak możemy ją chronić. Ograniczenie produkcji śmieci jest dużym wyzwaniem, ale dobrym krokiem w tym kierunku jest idea less waste. Jak możemy marnować i śmiecić mniej? Choćby zastępując produkty jednorazowego użytku, tymi wielorazowymi.

Klasyczny demakijaż produkuje aż 1800 bawełnianych wacików, które co roku lądują na wysypisku. Ten niewinnie wyglądający produkt rozkłada się aż 100 lat i jest jednym z 3 najczęściej występujących na wysypiskach śmieci. W tym samym czasie można zużyć 4 rękawiczki GLOV, a kiedy się zestarzeją, używać ich choćby do porządków domowych. 

Waciki i patyczki higieniczne to tylko część problemu. Choć moda na redukcję opakowań trwa, większość kosmetyków nadal zamknięta jest w plastikowych tubach i butelkach. Wyprodukowanie tych specyfików, transport i pozostające po nich opakowania nie służą naszej planecie. GLOV zastępuje tonik, peeling, mleczko do twarzy, żel i płyn micelarny, uwalniając tym samym skórę od chemikaliów, a wysypiska i oceany od kolejnych plastikowych śmieci.

KOBIETY MOCY DZIAŁAJĄ INACZEJ

Chcemy dziś od życia więcej – czasu wolnego, beztroski, empatii, samorealizacji, dbania o siebie i otaczający świat. Dlatego wybieramy sposoby, które nas karmią, a minimalizujemy to, co zbędne. Zamiast zaśmiecać planetę, chcemy ją chronić. Zamiast wydawać bezsensownie pieniądze, inwestować je w to, co nas odżywia. Czemu nie przenieść tych wartości, również do własnej łazienki? 

Ekologiczny demakijaż GLOV uwalnia czas dotychczas spędzany przed lustrem i pozwala oszczędzić na kosmetykach nawet do 200 zł rocznie. Łazienkowe półki nie uginają się dłużej pod zbędnymi butelkami, można nareszcie postawić na nich roślinę lub zostawić pustą przestrzeń. Rytuały pielęgnacyjne? Zostają tylko te ulubione. Masaż lub joga twarzy są o wiele przyjemniejsze niż zmywanie maskary.

Kobiety mocy inaczej wybierają w życiu i tworzą inne biznesy. GLOV był startupem dwóch młodych Polek, które odkryły mikrowłókna dla rynku beauty. Dzięki włożonemu w biznes sercu, obecnie GLOV sprzedawany jest w ponad 60 krajach całego świata, a na prosty, ekologiczny i minimalistyczny demakijaż przestawiło się już ponad 2 miliony kobiet. Chociaż idea stała się globalna, GLOV bliskie jest to, co lokalne, dlatego wszystkie produkty nadal szyte są w Janowie Lubelskim.

SPRAWDŹ, JAK DZIAŁAJĄ MIKROWŁÓKNA GLOV I ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z EKOLOGICZNYM DEMAKIJAŻEM, KTÓRY UWOLNI TWÓJ CZAS NA RZECZY, NA KTÓRE NAPRAWDĘ CHCESZ GO POŚWIĘCIĆ.

Zamów darmową próbkę: https://gratis.glov.co/order-32201372

Segregacja śmieci
© monticellllo/Fotolia.com
Styl życia
Jak ograniczyć plastik? 10 prostych sposobów na bycie eko
Jak ograniczyć plastik? 10 prostych sposobów na bycie eko

Proste sposoby na ograniczenie plastiku  pomogą nam być eko bez zbędnych wyrzeczeń. Wystarczy wprowadzić tylko kilka kroków, aby zmniejszyć ilość plastikowych odpadów . Z każdym rokiem ziemię zalewa fala plastikowych śmieci. Niszczy naszą planetę, zabija rośliny i zwierzęta. Produkty z tworzyw sztucznych rozkładają się przez setki lat. Wszyscy o tym wiemy, lecz i tak na co dzień używamy jednorazowych toreb i akcesoriów. Według ONZ rocznie produkujemy aż 300 milionów ton śmieci. Przewiduje się, że do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb . Plastik w oceanie - czy ograniczenie plastiku ma sens?   Dużo osób uważa, że małe działania w naszym otoczeniu nie zażegnają problemu. Wielkie koncerny pakują  wszystkie produkty w plastikowe opakowania , bo tak jest taniej. A duża część zanieczyszczeń znajdujących się w oceanach to odpadki z narzędzi połowowych. Jednak ograniczenie ilości odpadów w naszym domu jest bardzo ważne. To początek zmian w świadomości i pierwszy krok do czystego środowiska. Niemal 50% śmieci znajdujących się w oceanach  to artykuły plastikowe po artykułach jednorazowego użytku. Kilka prostych kroków może zmienić przyszłość naszej planety.   10 sposobów na ograniczenie zużycia plastiku   Wielorazowe torby na zakupy Używanie toreb wielorazowego użytku  to pierwszy krok na drodze do ograniczenia plastiku. Irytujące foliowe torebki zalegające w domu lub masowo wyrzucane do kosza to przeszłość. Kup jedną dużą i jedną małą torbę materiałową - posłużą Ci przez lata. Warto również postawić na zestaw woreczków lnianych na warzywa i owoce. Zamiast brać cienkie, plastikowe siatki, które od razy pójdą do kosza. Pojedynczych produktów w ogóle nie...

Pielęgnacja w oparciu o ekologię - czym jest zero waste?
© valera20/Adobe Stock
Styl życia
Zero waste, czyli ekologiczna pielęgnacja
Kosmetyki są zazwyczaj sprzedawane w opakowaniach, które nie pozwalają na ich pełne zużycie. Dodatkowo jest ich więcej niż jedno i są zwykle totalnie bezużyteczne. Poznaj ideę “zero waste” i zobacz, co możesz zyskać Ty i środowisko.

Kosmetyki są zazwyczaj sprzedawane w opakowaniach, które nie pozwalają na ich pełne zużycie. Dodatkowo jest ich więcej niż jedno i są zwykle totalnie bezużyteczne. Poznaj ideę “zero waste” i zobacz, co możesz zyskać Ty i środowisko.   Ile razy wyrzucałaś jakiś krem lub podkład, choć nie zużyłaś go do końca? Większość kosmetyków jest zamkniętych szczelnie w opakowaniach, które posiadają dozowniki nie pozwalające na wyciśnięcie zawartości, gdy jest jej mało. Często jednak okazuje się, że pozostała ilość preparatu spokojnie wystarczyłaby na jeszcze wiele aplikacji. Dodatkowo producenci już na starcie pakują swoje produkty w wiele zabezpieczeń. Zwykle pojemniczek z kremem znajduje się w pudełku, a to jest owinięte folią. W ten sposób rosną tony śmieci. Jednak jest sposób na ich skuteczne ograniczenie. Zero waste - co to takiego? “Zero waste” to styl życia, który przy odrobinie dobrych chęci łatwo wprowadzić w życie. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o to, by niczego nie marnować. Podobnie jak reklamówka wielokrotnego użytku, idea ta ma na celu zmniejszenie ilości generowanych śmiec i. Dbamy nie tylko o środowisko, ale też o własny portfel. Przykład? Jeśli nie możesz wycisnąć jakiegoś kremu z tubki, przetnij go nożyczkami na pół. Przekonasz się, że to, co zostało na ściankach opakowania, to całkiem spora ilość, która może wystarczyć na jeszcze parę aplikacji. Nie kupujesz wtedy nowego kosmetyku, zanim nie zużyjesz w całości poprzedniego. Kosmetyki i idea zero waste Segregacja odpadów jest dla nas czymś oczywistym. Czemu nie poszerzyć jej o ekologiczne podejście do pielęgnacji ciała? Co możesz zrobić, by być bliżej podejścia zero waste? Używaj mydła w kostce zamiast żelu pod prysznic w płynie. Kupuj kosmetyki w szklanych lub...

Edyta Herbuś tankuje na stacji benzynowej
Newsy
Edyta Herbuś o filozofii "Zero Waste". Poznaj jej triki, jak być bardziej eko w łazience
Edyta Herbuś o filozofii "Zero Waste". Poznaj jej triki, jak być bardziej eko w łazience

Podczas codziennych urodowych rytuałów można dbać nie tylko o siebie, ale i o środowisko. Jak to zrobić? Zapytaliśmy o to Edytę Herbuś. Zero waste w łazience oznacza dla mnie… Edyta: Codzienne funkcjonowanie z troską o czystą planetę. Oszczędzam wodę, czyli zakręcam kran podczas mycia zębów i nie napełniam całej wanny do kąpieli. Zamieniłam też jednorazowe opakowania i produkty na te wielokrotnego użytku. Gdy otwieram nowy kosmetyk… Edyta: Zawsze zużywam go do samego końca. Mam też taką zasadę, że nie kupuję zbędnych mi w danym momencie produktów, na przykład na zapas. Zależy mi, żeby zmniejszyć ilość wyrzucanego do kosza plastiku, dlatego… Edyta: Wybieram kosmetyki sprzedawane w opakowaniach o dużej pojemności. Gdy pakuję się na podróż, przelewam je do małych opakowań wielorazowych. Świetnie służą mi przez długi czas. W miarę możliwości kupuję też produkty w szklanych słoiczkach zamiast w plastikowych. Słoiczki wykorzystuję potem do innych celów, żeby ich nie wyrzucać. Czytam etykiety kosmetyków, bo... Edyta: Zwracam uwagę na to, z jakich składników powstały kosmetyki. Czy są naturalne i czy użyte do ich produkcji rośliny pochodzą z ekologicznych upraw, które nie dewastują środowiska. Moje ulubione kosmetyki eko to... Edyta: Olejki eteryczne Decodo – każdy kupiony olejek oznacza, że zostanie posadzone jedno drzewo. Sama uczestniczę w akcji sadzenia tych drzew w nadleśnictwie Runowo. Niedługo będą też dostępne naturalne świece aromatyczne tej marki, nie mogę się na nie doczekać! Gdy mam chwilę dla siebie... Edyta: Nakładam na twarz jedną z maseczek 7th Heaven. Ich kosmetyki mają w składzie naturalne składniki aktywne. Marka nie testuje produktów na zwierzętach i walczy o zaprzestanie takich testów. Robię...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik