Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Kobieta karmiąca piersią 3
© JenkoAtaman/Fotolia.com
Fleszstyle

Solarium po ciąży – wpływ na pokarm matki. Kiedy można się opalać?

Korzystanie z solarium nie wpływa na wydzielany przez piersi pokarm. Opalając się trzeba zachować rozsądek, używać wysokich filtrów ochronnych i zakrywać piersi.

Korzystanie z solarium nie wpływa na wydzielany przez piersi pokarm. Opalając się trzeba zachować rozsądek, używać wysokich filtrów ochronnych i zakrywać piersi.

 

Gdy miną 2 miesiące od porodu, matka karmiąca piersią może skorzystać z uroków solarium. Trzeba jednak pamiętać, jakie zagrożenie dla niej samej stanowi promieniowanie emitowane przez lampy w solarium.

Jak Ida Nowakowska poinformowała męża o ciąży? Jego reakcja wzrusza ją do teraz!

Opalanie w solarium w połogu

Korzystanie z solarium nie jest bezpieczne dla skóry matki, ale w żaden sposób nie wpływa na karmione piersią dziecko. Jeżeli kobieta karmiąca uważa, że promienie emitowane przez lampy w solarium poprawią jej humor, może pozwolić sobie na sporadyczne opalanie, np. w kilkuminutowych seansach raz w tygodniu. Powinna jednak odczekać co najmniej 8 tygodni od porodu, aż ciało choć trochę dojdzie do siebie. Najlepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem, który rozwieje ewentualne wątpliwości.

Jak korzystać z solarium, karmiąc piersią. Kosmetyki

Kąpieli słonecznych i opalania w solarium należy zażywać z umiarem. Zawsze trzeba pamiętać o zastosowaniu preparatu z ochronnym filtrem, także w solarium. W trakcie karmienia, piersi (a zwłaszcza przeciążone sutki) są szczególnie wrażliwe i wymagają bezwzględnego zakrycia ich bielizną. Wcześniej warto je posmarować kremem z wysokim filtrem UV. Poparzona, podrażniona czy nadmiernie wysuszona skóra piersi i sutków uniemożliwia bowiem nakarmienie dziecka, z powodu silnego bólu. Po powrocie z solarium trzeba koniecznie umyć piersi przed karmieniem. Na co dzień nie należy myć ich zbyt często, aby nie usuwać wydzielanego przez gruczoły naturalnego łoju ochronnego. Jeśli w trakcie ciąży na skórze pojawiły się przebarwienia, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że opalanie na słońcu lub w solarium spowoduje ich utrwalenie.

Czy promienie lamp w solarium zmieniają pokarm matki?

Promieniowanie emitowane przez lampy w solarium nie wpływa na jakość ani ilość wydzielanego przez piersi pokarmu. Jego ilość uzależniona jest od tego, jak dziecko ssie oraz od skuteczności przepływu mleka. Wysoka temperatura podczas opalania może jednak doprowadzić do mimowolnego wypływu mleka z kobiecych piersi. Dodatkowo można narazić się na powstanie trwałych przebarwień skóry.

 
Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Karmienie piersią 2
© Syda Productions/Fotolia.com
Styl życia
Jedzenie grzybów podczas karmienia piersią
Ogólnie nie jest wskazane, by jeść grzyby i pieczarki podczas karmienia piersią. Jednak jeśli dziecko dobrze toleruje nowe pokarmy i ma już kilka miesięcy, można spróbować włączyć grzyby do diety.

Ogólnie nie jest wskazane, by jeść grzyby i pieczarki podczas karmienia piersią. Jednak jeśli dziecko dobrze toleruje nowe pokarmy i ma już kilka miesięcy, można spróbować włączyć grzyby do diety.   Do około trzeciego miesiąca życia układ pokarmowy dziecka nie jest jeszcze na tyle rozwinięty, by tolerować ciężkostrawny pokarm. Lepiej do tego czasu nie eksperymentować z nowościami kulinarnymi. Grzyby i pieczarki, a karmienie piersią Podczas karmienia piersią można jeść grzyby i pieczarki , ale najlepiej włączyć je do diety dopiero po około trzech miesiącach, a i to przestrzegając kilku warunków: nie mogą być bardzo wysmażone, ponieważ ogólnie smażone potrawy są jeszcze bardziej ciężkostrawne ; nie należy przesadzać z ich ilością; lepiej zjeść je na śniadanie lub obiad niż kolację; grzyby leśne muszą pochodzić ze sprawdzonego źródła. Jakie więc grzyby można jeść podczas karmienia piersią ? Najlżejsze są ugotowane, suszone lub w postaci sosu grzybowego.   Pizza z pieczarkami lub wigilijne uszka są jak najbardziej do zaakceptowania, byle tylko nie przesadzić z ich ilością. Nowe pokarmy należy wprowadzać stopniowo, aby dziecko się z nimi oswoiło. Cały czas trzeba także obserwować malucha, czy nie pojawiają się zmiany na jego skórze lub kupka nie zmienia konsystencji. Wzdęcia i kolka to także sygnały, że dziecko źle zareagowało na nowość w diecie mamy. Kiedy nie jeść grzybów podczas karmienia piersią Lepiej nie jeść grzybów, gdy: dziecko źle znosi każdą zmianę pokarmu – jeśli nawet lekkostrawne nowości są z trudem przyjmowane, z ciężkostrawnymi grzybami prawdopodobnie będzie problem; dziecko nie ma jeszcze trzech miesięcy; grzyby nie pochodzą ze sprawdzonego źródła – dotyczy szczególnie grzybów leśnych.   Dowiedz się czy opalanie ma wpływ na pokarm...

kobieta opala się w solarium
©shock/fotolia
Fleszstyle
Zalety i wady opalania w solarium
Opalanie w solarium, chociaż poprawia samopoczucie jest też ryzykowne. Zagrożenia związane z opalaniem w solarium to szybkie starzenie się skóry, utrata jej elastyczności, łamliwość paznokci, możliwość doznania poparzeń oraz tanoreksja.

Opalanie w solarium, chociaż poprawia samopoczucie jest też ryzykowne. Zagrożenia związane z opalaniem w solarium to szybkie starzenie się skóry, utrata jej elastyczności, łamliwość paznokci, możliwość doznania poparzeń oraz tanoreksja. Kosmetyki a opalanie w solarium Żeby prawidłowo zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami, należy zastosować specjalne kosmetyki do opalania w solarium. Są to trzy grupy produktów: pielęgnujące, przyspieszające opalanie oraz koloryzujące i pielęgnująco-samoopalające. Natomiast opalanie w solarium z makijażem może skończyć się kiepskim efektem „odciętej”, jaśniejszej głowy, zwłaszcza jeśli podkład nakładany jest też na szyję . Twarz przed opalaniem powinna zostać zabezpieczona kremem z filtrem. Opalanie w solarium na brzuchu to pozycja dobra dla osób, które nie chcą opalić twarzy. Plusy opalania w solarium – opalenizna nawet zimą, poprawa nastroju Opalanie w solarium daje równą i szybką opaleniznę – to jego główna zaleta. Opalone ciało wygląda zdrowiej niż blade, o ile nie przesadzono z opalenizną. Podczas opalania za sprawą promieni ultrafioletowych organizm wydziela endorfiny, czyli hormon szczęścia. Zatem opalanie w solarium może pomagać na jesienno-zimowy spadek nastroju i chandrę. Szybkie opalanie to dobre rozwiązanie dla osób chcących nadać skórze koloru przed dużą imprezą, np. balem sylwestrowym czy studniówką . Opalanie w solarium można przyspieszyć, wykonując przed wizytą w solarium peeling . Wówczas efekt będzie szybszy i utrzyma się dłużej. Minusy opalania w solarium – wiotczenie skóry, łamliwość paznokci, poparzenia, tanoreksja, rak Promienie UVA przenikają do głębszych warstw skóry i niszczą włókna kolagenu i elastyny, dlatego opalanie w solarium powoduje utratę elastyczności skóry i jej szybsze starzenie się. Z tej samej przyczyny sprawia, że paznokcie stają się...

majonez i jajka
© Lukas Gojda/Fotolia.com
Styl życia
Majonez a karmienie piersią – znajdujące się w nim surowe jaja mogą szkodzić
Domowy majonez robiony jest m.in. z surowych żółtek jak. Ze względu na ryzyko zarażenia się salmonellozą i alergię pokarmową należy ostrożnie podchodzić do potraw, które zawierają surowe jaja. Jest to szczególnie ważne dla kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

Domowy majonez robiony jest m.in. z surowych żółtek jak. Ze względu na ryzyko zarażenia się salmonellozą i alergię pokarmową należy ostrożnie podchodzić do potraw, które zawierają surowe jaja. Jest to szczególnie ważne dla kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.   Salmonella nie przenika do mleka matki, ale może osłabić ją na tyle, że pokarm zaniknie. Alergeny obecne w jajach są ponadto częstą przyczyną wysypek, biegunek i wymiotów u dzieci karmionych piersią. Produkty zawierające surowe jajka mogą wywoływać salmonellozę Jednym ze składników domowego majonezu są surowe żółtka jaj. Ponieważ na skorupkach jaj mogą bytować bakterie salmonelli, należy zawsze przed użyciem, wyparzać jajo przez 10-20 sekund we wrzącej wodzie. Nie powinno ono mieć potem kontaktu z opakowaniem, w którym znajdowało się przed wyparzeniem, ponieważ na opakowaniu też mogą być bakterie. W wielu przypadkach nie można mieć pewności, czy przed dodaniem jajka do potrawy zostało ono wyparzone. Wtedy najlepiej powstrzymać się od zjedzenia jej. Bezpieczniejsze pod tym względem są produkty, np. majonezy, wyprodukowane przemysłowo ze sproszkowanych żółtek oraz domowe majonezy z żółtek gotowanych.   Zakażenie bakterią salmonelli objawia się silnymi mdłościami, wymiotami i biegunką. Objawy te mogą pojawić się już w ciągu 5 godzin po spożyciu posiłku, mogą też wystąpić w drugiej dobie po zjedzeniu potrawy zakażonej salmonellą. Chociaż salmonella nie przenika do mleka matki, zatrucie pokarmowe u matki karmiącej piersią może źle odbić się na jakości jej pokarmu, a nawet doprowadzić do odwodnienia i zaniku pokarmu . Surowe jaja mogą alergizować Surowe jaja w potrawach jedzonych przez matkę mogą wywoływać alergię pokarmową u dziecka karmionego jej mlekiem. Obecne w jajach alergeny...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner