kobieta i maskami wyrażającymi różne miny
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Popraw wygląd i wzmocnij mięśnie twarzy

Ćwiczenia mięśni twarzy nie tylko rozluźnią ją, ale również ujędrnią i odmłodzą. Trening na twarz należy wykonywać regularnie, dokładnie i najlepiej poprzedzić go krótką rozgrzewką.

Ćwiczenia mięśni twarzy nie tylko rozluźnią ją, ale również ujędrnią i odmłodzą. Trening na twarz należy wykonywać regularnie, dokładnie i najlepiej poprzedzić go krótką rozgrzewką.

Dagmara z "Królowych życia" ma kompleksy?! Zdradziła nam, co chciałaby sobie poprawić!

Ćwiczenia mięśni twarzy – jak je wykonać?

Ćwiczenia mięśni twarzy wpływają pozytywnie na wygląd, samopoczucie i pozwalają zachować jędrność i sprężystość mięśni. Ponadto regularne ćwiczenia przyczyniają się do wygładzenia skóry. Każde z wykonywanych ćwiczeń poprzedź rozgrzewką. Stań wyprostowany przed lustrem, po czym rozluźnij się, a podbródek pochyl najniżej jak tylko możesz do klatki piersiowej. Pamiętaj, by równomiernie przy tym oddychać. Następnie zacznij lekko skręcać głowę, raz w lewą, raz w prawą stronę. Po minucie ćwiczeń wróć do pozycji początkowej.

Rozluźnienie okolic oczu i czoła

Palce wskazujące obu rąk połóż przy wewnętrznych końcach brwi. Następnie przejedź palcami po całej długości brwi aż do ich końca. Uciskaj miejsce, w którym kończy się brew. Ćwiczenie powtórz 5 razy.

Rozluźnienie ust

Zacznij głośno wypowiadać samogłoskę „a”, a potem „o”, otwierając przy tym maksymalnie usta. Unieś wargi i wytrzymaj w takiej pozycji około 10 sekund. Wróć do pozycji początkowej, po czym powtórz ćwiczenie 2 razy. Ćwiczenie rozluźnia, wzmacnia mięśnie ust i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Wzmocnienie kącików ust

Palce połóż po obu stronach ust, po czym zacznij rozciągać je maksymalnie na zewnątrz. Podczas tego ćwiczenia spróbuj z ust zrobić dzióbek. Ćwiczenie powtórz 4-5 razy.

Wzmocnienie czoła i brwi

Brwi unieś tak wysoko, jak tylko możesz, a przy tym rozszerz oczy tak, jakbyś się zdziwił. W takiej pozycji wytrzymaj około 10 sekund, po czym wróć do pozycji początkowej i powtórz ćwiczenie.

Wzmocnienie policzków

Nabierz powietrze w usta, po czym napnij mięśnie. Po chwili zacznij przemieszczać nabrane powietrze z jednego policzka do drugiego. Ćwiczenie wykonaj 2-3 razy po 15 sekund. 

kobieta mówi coś drugiej na ucho
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Joga twarzy zmniejszy zmarszczki i ujędrni skórę
Joga twarzy jest rodzajem ćwiczeń, które mają na celu zapobiegać powstawaniu zmarszczek, przywrócić jędrność skórze, wygładzić ją, rozjaśnić, a tym samym odmłodzić. Jest coraz bardziej popularna i możesz wykonywać ją w domu. Efekty po regularnych ćwiczeniach jogi będą zbliżone do tych po wstrzyknięciu botoksu.

Joga twarzy jest rodzajem ćwiczeń, które mają na celu zapobiegać powstawaniu zmarszczek, przywrócić jędrność skórze, wygładzić ją, rozjaśnić, a tym samym odmłodzić. Jest coraz bardziej popularna i możesz wykonywać ją w domu. Efekty po regularnych ćwiczeniach jogi będą zbliżone do tych po wstrzyknięciu botoksu. Joga twarzy – jakie efekty dają ćwiczenia? Joga twarzy po regularnym stosowaniu daje niezwykłe efekty. W twarzy znajduje się 50 mięśni, które po wyćwiczeniu nabierają objętości i napinają się. Ponadto joga twarzy poprawia krążenie krwi, odżywia skórę, likwiduje worki i cienie pod oczami , a także odpręża i poprawia samopoczucie. Ćwiczenia możesz wykonywać wszędzie: w domu, na spacerze, czy w przerwie w pracy. Pierwsze efekty zauważysz już po 2-3 tygodniach codziennego stosowania jogi twarzy. Joga twarzy – przed wykonywaniem ćwiczeń Przed wykonywaniem jogi twarzy musisz się rozluźnić i przygotować twarz do ćwiczeń. Umyj ręce, a twarz nasmaruj balsamem lub kremem nawilżającym i usiądź prosto bądź połóż się na wznak . Następnie rozgrzej twarz i poruszaj szczęką raz w lewą, a raz w drugą stronę, a przy tym spokojnie oddychaj. W takiej pozycji pozostań około 3 minut i przejdź do wykonywania ćwiczeń. Ćwiczenia na podbródek Podbródek oprzyj na zewnętrznej części dłoni, a łokieć przytrzymaj drugą ręką. Po chwili zacznij naciskać w dół podbródek, a ręką stawiaj opór . W takiej pozycji pozostań przez 3 oddechy, a na koniec rozluźnij mięśnie całej twarzy. Ćwiczenie powtarzaj regularnie, najlepiej 2 razy dziennie. Ćwiczenia na zmniejszenie worków pod oczami Usiądź wygodnie, najlepiej po turecku i ustaw głowę prosto. Nie ruszając głową, skieruj wzrok maksymalnie w prawą stronę i pozostań tak przez około 3 sekundy. Po chwili zrób to samo z lewą stroną i czynność powtórz 5 razy. Na koniec...

kobieta ćwiczy
©denis_vermenko/Fotolia
Styl życia
Ćwiczenia na bolące plecy: rowerek, przyciąganie nóg
Ćwiczenia na bolący kręgosłup nie tylko wzmocnią mięśnie, ale pomogą pozbyć się też bólu pleców. Problem z kręgosłupem przeważnie zaczyna się, np. kiedy podniesiesz zbyt ciężki przedmiot, upadniesz czy wykonasz gwałtowne ruchy. Wrodzone wady kręgosłupa również mogą być przyczyną bólów pleców.

Ćwiczenia na bolący kręgosłup nie tylko wzmocnią mięśnie, ale pomogą pozbyć się też bólu pleców. Problem z kręgosłupem przeważnie zaczyna się, np. kiedy podniesiesz zbyt ciężki przedmiot, upadniesz czy wykonasz gwałtowne ruchy. Wrodzone wady kręgosłupa również mogą być przyczyną bólów pleców. Jak stosować ćwiczenia na bolący kręgosłup? Ćwiczenia na bolący kręgosłup powinny być regularne, wykonywane dokładnie i stosowane 3-4 razy w tygodniu. Pamiętaj, by każdy trening był poprzedzony pięciominutową rozgrzewką, podczas której można robić pajacyki, przysiady, czy podskoki. Ćwiczenia na bolące plecy – wyciąganie dłoni Usiądź na piętach, tułów połóż na kolanach, a dłonie wyciągnij jak najdalej przed siebie. Dzięki tej pozycji rozciągniesz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. W takiej pozycji pozostań przez około 1-2 minuty i powtórz ćwiczenie 5 razy . Ćwiczenia na bolące plecy – dociąganie kolan do czoła Połóż się na plecach, ręce ułóż wzdłuż tułowia, nogi zegnij w kolanach i zacznij dociągać je do czoła. Po pięciu takich powtórzeniach zrób minutę przerwy i ponownie wykonuj ćwiczenie . Możesz też (z takiej samej pozycji) przekręcać złączone kolana raz w jedną, a raz w drugą stronę. Ćwiczenia na bolące plecy – rowerek Połóż się na plecach, ręce umieść za głowę, po czym zacznij wykonywać nogami naprzemienne koliste ruchy. Ćwiczenie wykonuj przez 2 minuty, zrób 10 sekund przerwy i ponownie je powtórz. Ćwiczenia na bolące plecy – przyciąganie nóg Połóż się na plecach, nogi wyprostuj, a ręce umieść wzdłuż tułowia. Potem unieś nogi, obejmij je dwoma rękami pod kolanami i zacznij przyciągać do klatki piersiowej (tak, by pośladki oderwały się od podłogi). W takiej pozycji pozostań przez 10 sekund, rozluźnij się i ponownie wykonaj ćwiczenie 4 razy. Warto robić...

Kobieta rozciąga swoje ciało.
©Tijana/Fotolia
Styl życia
Ćwiczenia i rozgrzewka w pilatesie
Ćwiczenia pilatesu należy wykonywać 2-3 razy w tygodniu z jednodniowym odstępem poświęconym na odpoczynek, wzmocnienie i regenerację mięśni. Trening pilatesu trwa około 40-60 minut i zawsze rozpoczynany jest rozgrzewką. Regularne wykonywanie ćwiczeń pilatesu przynosi efekty po 10-20 treningach.

Ćwiczenia pilatesu należy wykonywać 2-3 razy w tygodniu z jednodniowym odstępem poświęconym na odpoczynek, wzmocnienie i regenerację mięśni. Trening pilatesu trwa około 40-60 minut i zawsze rozpoczynany jest rozgrzewką. Regularne wykonywanie ćwiczeń pilatesu przynosi efekty po 10-20 treningach. Postępy w ćwiczeniach pilatesu Ćwiczenia pilatesu można dostosować do zaawansowania i możliwości osób ćwiczących. Każdy trening należy rozpoczynać 10 minutową rozgrzewką . Ćwiczenia powinny trwać od 40-60 minut (cały trening nie powinien zajmować więcej niż 90 minut). W tym czasie wykonywane jest 5-7 ćwiczeń. Trening pilatesu należy zakończyć 5-10 minutową relaksacją mięśni – rozciąganiem . Postępy w pilatesie nie polegają na jak największej liczbie wykonanych powtórzeń, a na bardziej świadomym i zsynchronizowanym wykonywaniu ruchów. W przypadku, gdy codzienne obowiązki i tryb życia nie pozwalają na dłuższe treningi wykonywane dwa-trzy razy tygodniowo, dla utrzymania ciała w formie, odprężenia od codziennej monotonii i uniknięcia bólu stawów oraz kręgosłupa warto zmniejszyć liczbę ćwiczeń do 2-3 i powtarzać je codziennie w 10-15 minutowych setach (codziennie należy wybierać inny rodzaj ćwiczeń). Przykładowe ćwiczenia pilatesu W ćwiczeniach pilatesu – zależnie od potrzeb – można połączyć ze sobą różne rodzaje ruchów. Osoby, które oprócz rozciągnięcia i uelastycznienia mięśni, chcą także schudnąć, powinny wybierać ćwiczenia, które spalą nadmiar tkanki tłuszczowej. Rozgrzewka przed ćwiczeniami pilatesu Rozgrzewka przygotuje mięśnie, stawy i wiązadła do dalszego wysiłku. Zmniejszy ryzyko kontuzji i rozgrzeje organizm.   Stań w pozycji wyprostowanej. Staraj się mocno wyciągnąć kręgosłup. Barki opuść i ściągnij łopatki. Nabierz głęboki wdech nosem i równocześnie podnieś wysoko ramiona, z wydechem...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner