3 młode kobiety stoją w samych ręcznikach w ośrodku Spa.
©Kalim/Fotolia.com
Fleszstyle

Depilator, wosk, maszynka, depilacja laserowa, IPL... Jak pozbyć się niechcianych włosków? Jaką metodę wybrać?

Owłosienie w nietypowym miejscu, np. nad ustami lub na brzuchu, jest skutkiem zbyt dużego stężenia androgenów (męskich hormonów) w ciele kobiety. Przyczyną tego mogą też być choroby ogólnoustrojowe. Sposoby usuwania niechcianego owłosienia to zabieg depilacji laserowej lub własnoręczne metody, takie jak golenie maszynką jednorazową, depilatorem elektrycznym lub woskiem.

Owłosienie w nietypowym miejscu, np. nad ustami lub na brzuchu, jest skutkiem zbyt dużego stężenia androgenów (męskich hormonów) w ciele kobiety. Przyczyną tego mogą też być choroby ogólnoustrojowe. Sposoby usuwania niechcianego owłosienia to zabieg depilacji laserowej lub własnoręczne metody, takie jak golenie maszynką jednorazową, depilatorem elektrycznym lub woskiem.

"Taniec z Gwiazdami": Kontuzjowana Sylwia Bomba ma żal do jurorów? "Niesmak pozostaje"

Przyczyny nadmiernego owłosienia

Owłosienie w nietypowym miejscu jest najczęściej skutkiem aktywności gruczołów dokrewnych, które odpowiadają za produkcję hormonów. Zwykle przyczyną jest podwyższone stężenie androgenów, czyli hormonów męskich. Za niespodziewanym owłosieniem często stoją przebyte choroby ogólnoustrojowe, takie jak nowotwory nadnerczy lub jajnika, niedoczynność tarczycy. Nadmierne owłosienie u kobiet na całym ciele nazywa się hirsutyzm.

Metody depilacji – depilator elektryczny

Za pomocą depilatora elektrycznego można pozbyć się włosków nawet na kilka tygodni. Są one bowiem wyrywane razem z cebulką, przez co jest to bolesny zabieg. Warto więc schładzać skórę lodem w torebce foliowej lub zadbać o depilator z chłodzącą nakładką

Depilatory elektryczne mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku, z tego względu są także odpowiednie dla np. nastolatek. Sprawdzą się także w przypadku kobiet o bardzo jasnych włoskach, czy tych przywiązanych do bardziej tradycyjnych form usuwania włosów. Depilatory będą odpowiednie dla kobiet, które chcą uniknąć „dni przejściowych” pomiędzy depilacjami i usuwać najkrótsze włoski, z którymi nie radzą sobie inne metody takie jak na przykład wosk.

Jak wybrać depilator elektryczny? 

Wybierając depilator, wiele użytkowniczek obawia się dyskomfortu podczas depilacji. Z tego powodu warto wybrać depilator zaawansowany technologiczne, który posiada szereg udogodnień. Pierwszą cechą, której powinniśmy szukać jest na pewno wodoodporność urządzenia. Stosowanie depilatora w wodzie łagodzi dyskomfort i pobudza wydzielanie endorfin. Sprzymierzeńcem osób początkujących są też specjalne nasadki, np. z rolkami masującymi, które rozmasowują skórę w trakcie depilacji lub z ostrzami golącymi, które pomagają w przyzwyczajeniu skóry do zabiegu. Stosunkowo nową funkcją jest wskaźnik siły nacisku, który pokazuje, czy prawidłowo używamy depilatora i pozwala na wydajniejszą depilację.

Inne metody depilacji - wosk, maszynka jednorazowa, depilacja laserowa

Wosk do depilacji nakłada się na ciepło, a kiedy substancja zastygnie to zrywa się ją razem z włosami. Należy uważać, aby nie był on zbyt gorący, ponieważ można zwiększyć ryzyko powstania żylaków.

Depilacja maszynką jednorazową jest bezbolesna, jednak efekt utrzymuje się do dwóch dni. Za jej pomocą można usunąć włoski nawet w trudno dostępnych miejscach. Przy stosowaniu tego rodzaju depilacji należy koniecznie mieć swoją maszynkę, ponieważ bakterie łatwo przenoszą się na innego właściciela.

Depilacja laserowa wypala włosy tak, że więcej już nie odrosną. Jest to technika, za pomocą której można na stałe pozbyć się włosów w nietypowych miejscach. Minusem depilacji laserowej jest wysoka cena.

Depilacja metodą IPL

Depilacja metodą IPL (Intense Pulsed Light) daje trwały efekt gładkiej skóry. Urządzenie wykorzystuje technologię IPL, która działa na melaninę – brązowy barwnik występujący w cebulkach włosów, trwale je osłabiając. Z tego względu efekty depilacji najszybciej będą widoczne u kobiet o jasnej karnacji i ciemnych włoskach. Z tej metody można korzystać w celu usuwania włosków z niemal każdej części ciała, także na twarzy. Zabieg jest niemal bezbolesny, trzeba jednak pamiętać, aby dokładnie ogolić skórę przed użyciem depilatora. Depilacja IPL posiada także swoje ograniczenia – nie jest dedykowana kobietom o jasnych włoskach lub bardzo ciemnej karnacji, nastolatkom, kobietom w ciąży lub w okresie karmienia. Przed jej zastosowaniem trzeba pamiętać o zapoznaniu się ze wskazówkami producenta. 

Jak wybrać depilator IPL? 

Urządzenie musi być w pełni bezpieczne zarówno dla skóry, jak i użytkownika. Zwróć uwagę na to, czy urządzenie posiada wbudowany czujnik kolorytu skóry, który analizuje jej odcień i dostosowuje intensywność impulsu. Istotnym aspektem jest także czujnik kontaktu ze skórą, który uniemożliwi oddanie impulsu, gdy depilator nie dotyka skóry. Dobrą wskazówką jest też zwrócenie uwagi na rekomendacje organizacji zatwierdzających tego rodzaju urządzenia jak np. FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków). Kupując urządzenie sprawdzajmy też jego wydajność, która określana jest w liczbie błysków, które generuje urządzenie – im wyższa, tym dłużej będziemy mogli go używać. Ważna jest także szybkość przeprowadzenia zabiegu, którą można sprawdzić na podstawie liczby oddawanych błysków w ciągu 1 minuty.

 

depilacja w domu
©milanmarkovic78/fotolia
Fleszstyle
Domowa depilacja laserem
Depilacja laserowa w domu to skuteczny i bezbolesny zabieg, który pozwala pozbyć się włosów na długo. Urządzenia przeznaczone są do depilacji rąk, nóg, pach, okolic bikini, pleców i twarzy u kobiet oraz u mężczyzn. Są wygodne, ciche i mają kompaktowy kształt.

Depilacja laserowa w domu to skuteczny i bezbolesny zabieg, który pozwala pozbyć się włosów na długo. Urządzenia przeznaczone są do depilacji rąk, nóg, pach, okolic bikini, pleców i twarzy u kobiet oraz u mężczyzn. Są wygodne, ciche i mają kompaktowy kształt. Domowe depilatory laserowe – wady i zalety Depilator laserowy przeznaczony do użytku domowego ma mniejszy rozmiar niż depilator w salonie kosmetycznym, jednak zasada jego działania jest podobna. Urządzenie usuwa włoski, które znajdują się w fazie wzrostu. Pozostałe włoski nie zostają usunięte, dlatego depilacja laserowa wymaga kilkakrotnego powtórzenia. Zaletą posiadania depilatora laserowego na własność jest obniżenie kosztów zabiegów, związanych z kilkoma wizytami u kosmetyczki . Wadą domowych depilatorów jest słabsza moc działania, co wpływa na konieczność częstszego powtarzania depilacji niż w przypadku laserów w profesjonalnym gabinetach kosmetycznych. Na rynku dostępne są depilatory mniej lub bardziej zaawansowane. Mniej zaawansowany depilator laserowy może usuwać pojedyncze włoski. Urządzenia bardziej zaawansowane skanują skórę usuwając kilkadziesiąt do kilkuset włosków równocześnie, przez co znacznie skracają czas depilacji i wysuwają się na prowadzenie w porównaniu z depilatorami elektrycznymi. W efekcie depilacji laserowej w domu włoski w ogóle nie odrastają lub po długim czasie (kilku miesiącach lub latach) odrastają w osłabionej wersji – bardziej cienkie i jaśniejsze . Kwestia odrośnięcia włosków zależy od indywidualnej zdolności organizmu do regeneracji. W sklepach można kupić urządzenia takich marek jak Philips czy Remington. Przeciwwskazania do stosowania depilatorów laserowych Depilator laserowy nie jest urządzeniem uniwersalnym przeznaczonym dla wszystkich bez wyjątku....

philips_lumea
Mat.prasowe
Newsy
Nowoczesna forma depilacji! Wszystko co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej i IPL!
Nowoczesna forma depilacji! Wszystko co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej i IPL!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'nXbg7P9U.1nQgLsbtdHfGZR87FRGYcRSULgrMDiPTDX._7', 'ziilijlojj', 'gvcgmxkgmfuopxdjwlehuegumqlx']); Zbliża się lato, a my marzymy o tym, żeby nasze ciało było piękne i zadbane. Wdrażając nasz wiosenny plan przemiany, przechodzimy na diety, aktywnie ćwiczymy i stosujemy zabiegi pielęgnacyjne. Im więcej słońca, tym częściej myślimy również o depilacji. Wybieramy taką formę usuwania włosków, która zajmuje nam mało czasu, a efekt jest zadowalający. Sprawdźcie jakie rozwiązanie znalazłyśmy w tym sezonie 2019.   Czym jest depilacja laserowa i co powinnaś o niej wiedzieć? Krok pierwszy. Na czym właściwie polega depilacja laserowa? Zabieg polega na usuwaniu włosów promieniem lasera skierowanym punktowo na włos i jego cebulkę. Wiązka światła laserowego przepala włos wraz z cebulką, dzięki czemu nie odrasta, a skóra pozostaje gładka i zdrowa. Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i bardzo popularnym. Dlatego można bez żadnych obiekcji usuwać zbędne owłosienie z różnych partii ciała. Numer jeden są oczywiście nogi, ale specjaliści podkreślają że przy pomocy lasera można pozbyć się również owłosienia pod pachami, na brzuchu, czy plecach. Możliwa jest również depilacja laserowa bikini. Pamiętajmy jednak, że zabieg depilacji laserowej w salonie należy powtórzyć od dwóch do trzech razy. Światło lasera działa ma włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Szacuje się, że podczas trzeciego zabiegu usuwa się już około 90% włosków.     Kiedy depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna? Najszybsze efekty możesz zaobserwować w sytuacji kiedy masz jasną karnację i ciemne włosy. Poleca się jednak, aby przed wizytą pojawić się w salonie...

Młoda kobieta leży nad brzegiem basenu.
©Natalia/Fotolia.com
Fleszstyle
Depilacja laserem lub domowa (maszynka do golenia, wosk, depilator).
Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.

Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.   Depilacja laserowa jest skierowana do osób, które cierpią na podrażnienia po klasycznych metodach depilacji, takie jak zapalenie mieszków włosowych . Naturalne metody pozbywania się włosków są tańsze, jednak mniej trwałe.   Depilacja laserowa – na czym polega?   Depilacja laserowa polega na fototermolizie – niszczeniu włosków przy użyciu określonej długości fali, dzięki czemu uszkodzeniu ulegają tylko wybrane tkanki. Za pomocą lasera wytwarza się wiązkę, które dostaje się przez skórę do mieszków włosowych. Pod wpływem temperatury niszczy się powierzchniowo cebulki włosa, przy czym nie powoduje się szkody dla organizmu . Jest to zabieg stosunkowo bolesny, aczkolwiek efekty utrzymują się nawet do kilku lat.   Jak przebiega proces depilacji laserowej?   Przed zabiegiem depliacji laserowej kosmetyczka przygotowuje skórę. Następnie przykłada do ciała urządzenie, które emituje silne światło pochłaniające melaninę. Wytwarzana energia termiczna niszczy struktury włosów. Podczas zabiegu osoba czuje swędzenie, szczypanie i pieczenie. Gdy klientka jest wyjątkowo wrażliwa na ból, podaje się maść znieczulającą . Po skończonym zabiegu na skórze pozostaje obrzęk okołomieszkowy. Stosuje się też lasery diodowe , które skracają czas zabiegu i powodują mniejszy ból. Aby osiągnąć zadowalający efekt, zabieg należy powtórzyć kilka razy . Jest to najczęściej wliczone w cenę...

Nasze akcje
Newsy

Poznaj legendy miejskiego stylu w nowej kolekcji CCC

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner