kobieta trzymająca ołówek do brwi
©puhhha/Fotolia.com
Fleszstyle

Brow bars – profesjonalne modelowanie i upiększanie brwi

Brow bars to profesjonalne modelowanie brwi. W tym celu wizażystka dopasowuje je do kształtu twarzy i maluje zgodnie z aktualnymi trendami. Według obecnej mody 2/3 włosków brwi powinno unosić się, a końcowa 1/3 część musi opadać.

Brow bars to profesjonalne modelowanie brwi. W tym celu wizażystka dopasowuje je do kształtu twarzy i maluje zgodnie z aktualnymi trendami. Według obecnej mody 2/3 włosków brwi powinno unosić się, a końcowa 1/3 część musi opadać.

W wielu miastach w Polsce tworzą się nowe salony piękności, tzw. brow bars. Różnią się one od klasycznych gabinetów kosmetycznych tym, że profesjonalnie zajmują się stylizacją brwi.

Gwiazdy na konferencji marki Oslo Skin Lab. Jak dbają o swoją skórę? Żadna z nich nie wyobraża sobie dnia bez jednej czynności

Brow bars – salony piękności wyspecjalizowane w upiększaniu brwi

Modelowanie brwi to nie to samo co zwykła regulacja. Wykwalifikowany wizażysta bierze pod uwagę naturalny kształt brwi i za pomocą różnych technik nadaje im wyrazistość. Stylizacja polega na podniesieniu łuku brwiowego, wyregulowaniu i nadaniu mu kształtu oraz wypełnieniu kolorem. Istnieje również możliwość tonowania lub rozjaśnienia koloru brwi w stosunku do barwy włosów. W ofercie brow barów można znaleźć również zabiegi relaksujące i wygładzające twarz. Oferta stylizacji brwi jest skierowana zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Brow mapping – sposób na idealny kształt brwi

Podczas pierwszej wizyty w brow barze konsultantka analizuje twarz pod względem geometrii oraz kolorystyki i indywidualnie dostosowuje łuk brwiowy, aby wydobyć naturalne piękno. Fundamentem upiększenia brwi jest tzw. brow mapping. W celu doboru idealnego wyglądu brwi wizażysta ocenia jaki kształt idealnie pasuje do owalu twarzy danej osoby. Następnie za pomocą pędzelka lub specjalnej tasiemki wyznacza pionową linię od nasady nosa do do początku brwi – w tym miejscu brew powinna się zaczynać. Kolejnym krokiem jest poprowadzenie linii od skosu dziurki nosowej poprzez środek oka aż do brwi - w tym miejscu powinien tworzyć się łuk. Brew powinna się lekko podnosić w 2/3 swojej długości. Ostatnim krokiem jest określenie miejsca zakończenia łuku brwiowego – brew nie może być ani za długa ani za krótka.

Aktualne trendy w stylizacji brwi

Obecnie idealne brwi powinny mieć dopasowany kształt do twarzy. Łuk brwiowy jest właściwie wykonturowany, a włoski starannie wyczesane, a nawet podcięte. Wizażyści w brow barach kierują się zasadą mocno zarysowanych brwi według schematu: 2/3 włosków unosi się, a końcowa 1/3 część opada. Brwi powinny być perfekcyjnie wyregulowane: żadne włoski nie powinny wystawać poza określonymi konturami. Ważny jest również kolor brwi. Kiedyś uważano, że brwi powinny być barwy włosów na głowie, natomiast w aktualnych trendach królują brwi wyróżniające się ciemniejszym kolorem: brązowe, grafitowe, a nawet czarne.

kobieta reguluje brwi
©whiteshoes91/fotolia
Fleszstyle
Regulacja brwi zgodna z konturem twarzy
Regulacja brwi powinna odpowiadać konturom twarzy. Długość i szerokość brwi najlepiej wyrysować jeszcze przed wyrwaniem włosków. Nieumiejętne wyrywanie brwi, które nie odpowiada rysom twarzy może nas postarzyć i dać efekt skutej lub groźnej twarzy.

Regulacja brwi powinna odpowiadać konturom twarzy. Długość i szerokość brwi najlepiej wyrysować jeszcze przed wyrwaniem włosków. Nieumiejętne wyrywanie brwi, które nie odpowiada rysom twarzy może nas postarzyć i dać efekt skutej lub groźnej twarzy. Regulacja brwi – odpowiednia długość Podstawą regulacji brwi jest nadanie linii brwi odpowiedniego kształtu. Usiądź przed lustrem i za pomocą cielistej konturówki i patyczka kosmetycznego obrysuj kontur brwi, wyznaczając im odpowiednią długość. Patyczek przyłóż do skrzydełka nosa (prawa brew – prawe skrzydełko nosa) i skieruj go do wewnętrznego kącika oka . Za pomocą konturówki zaznacz początek brwi w miejscu, gdzie końcówka patyczka będzie stykała się z brwią. Zakończenie brwi wyznaczysz przykładając patyczek do skrzydełka nosa i kierując jego zakończenie ku zewnętrznemu kącikowi oka. Załamanie brwi powinno znajdować się na 2/3 długości brwi. Regulacja brwi – kształt brwi dopasowany do kształtu twarzy Kształt brwi powinien odpowiadać owalowi twarzy . Osobom o twarzy owalnej pasują brwi o kształcie łuku. Przy okrągłej twarzy brwi powinny być lekko trójkątne. Taki kształt optycznie wydłuża twarz. Szerokie brwi o łagodnym łuku to propozycja dla osób o kwadratowej twarzy . W przypadku buzi przypominającej kształt gruszki najlepiej nosić grubsze, subtelnie zarysowane brwi. Osoby o trójkątnej twarzy powinny nosić dosyć długie brwi, nieco grubsze u nasady. Regulacja pęsetą Usuwanie włosków pęsetą to najbardziej popularna i precyzyjna metoda regulacji brwi. Jej zaletą jest to, że chwyta nawet najmniejsze włoski. Umożliwia prawidłowe wyregulowanie brwi, nawet jeżeli nie mamy zbyt dużej wprawy. Przed rozpoczęciem wyrywania, brwi rozczesujemy szczoteczką. Włoski wyrywamy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Usuwamy...

Kobieta u kosmetyczki
©jolopes/Fotolia
Fleszstyle
Przeszczep brwi: łuk brwiowy do korekty
Przeszczep brwi jest coraz częściej stosowanym zabiegiem chirurgii estetycznej. Wcześniej stosowany był tylko przy operacjach rekonstrukcyjnych twarzy. Transplantacja brwi polega na pobraniu włosków z karku i wszczepieniu ich w łuk brwiowy pod właściwym kątem.

Przeszczep brwi jest coraz częściej stosowanym zabiegiem chirurgii estetycznej. Wcześniej stosowany był tylko przy operacjach rekonstrukcyjnych twarzy. Transplantacja brwi polega na pobraniu włosków z karku i wszczepieniu ich w łuk brwiowy pod właściwym kątem.   Przeszczep brwi stosowany jest u pacjentów, którzy stracili znaczną liczbę włosków w okolicach łuku brwiowego i chcieliby uzupełnić ich brak. Przyczyny ich utraty są różne: od zaburzenia hormonu tarczycy, przez chorobę nowotworową, aż do genetycznych tendencji do rzadkiego owłosienia na całym ciele. Metody transplantacji brwi są różne, ale wszystkie są dość drogie (ceny mogą wynosić od 1 tysiąca do ponad 10 tysięcy złotych). Przeszczep brwi za pomocą własnych włosków z karku Transplantacja brwi za pomocą pobrania włosków z karku jest jedną z najczęstszych metod wykonywania przeszczepu brwi. Po pierwsze, wszczepiane włoski są naturalne i odpowiadają strukturze owłosienia na całym ciele . Po drugie, zmniejsza to możliwość odrzucenia przeszczepu , wywołania reakcji alergicznych. Należy jednak wiedzieć, że zabieg może nieść za sobą szereg niepożądanych skutków, a głównym jest niezadowolenie z efektów przeszczepu. Transplantacja brwi należy do najbardziej wymagających precyzji. Poszczególne włoski muszą być wszczepione we właściwym kierunku i pod odpowiednim kątem. Przeszczep brwi za pomocą sztucznie wyhodowanych włosów Transplantacja brwi może polegać również na wszczepieniu włosków z włókien syntetycznych. Jest również metodą szczególnie polecaną ze względu na fakt, że w większości przypadków jest tańsza i zabiera mniej czasu niż autoprzeszczep (w transplantacji brwi własnych włosków pierwszą fazą zabiegu jest pobieranie owłosienia z karku)....

Makijaż na lata. Jak działa makijaż permanentny? Rozmowa z ekspertem
Styl życia
Idealne brwi? Istnieją! Dr Magdalena Łopuszyńska z gabinetu "Bella" o najlepszych metodach trwałej pigmentacji brwi
Idealne brwi? Istnieją! Dr Magdalena Łopuszyńska z gabinetu "Bella" o najlepszych metodach trwałej pigmentacji brwi

Mówi się, że brwi są dla twarzy tym, czym rama dla obrazu. Dodają jej charakteru, podkreślają rysy, sprawiają, że kobieta wygląda na elegancką i zadbaną. Dr Magdalena Łopuszyńska i linergistka Magdalena Zawadzka opowiadają o dostępnych metodach trwałej pigmentacji brwi .   M akijaż permanentny, inaczej nazywany mikropigmentacją, to zabieg estetycznypolegający na korekcie dysproporcji np. w obrębie ust, brwi czy na wykonaniu kresek na powiekach. Umożliwia trwałe podkreślenie urody. Zabieg polega na wprowadzeniu pigmentu do warstwy kolczystej naskórka. W odróżnieniu od tatuażu makijaż permanentny nie pozostaje w skórze do końca życia, ponieważ barwnik wprowadzany jest płycej i po upływie paru lat dochodzi do jego całkowitego złuszczenia.   Obecnie do wyboru mamy wiele metod pigmentacji brwi.   Makijaż permanentny podkreślający łuk brwiowy może być wykonywany metodą cieniowania (jednolitą lub ombre/pikselową) oraz metodą włoskową, inaczej nazywaną piórkową. Zabieg wykonywany od niedawna i zdobywający coraz większą popularność to tzw. microblading.   Metoda cieniowania polega na równomiernej pigmentacji łuku brwiowego  tak, aby uzyskać imitację subtelnego cienia na skórze.   Efekt jest naturalny, delikatny. Cień wtapia się we włoski i uzupełnia tym samym ich braki. Podczas zabiegu linergistka dąży do stworzenia idealnej linii brwi. Technika cieniowania (ombre) najlepiej sprawdza się u kobiet preferujących mocniejszy makijaż oka bądź u tych, które na co dzień podkreślają brwi kredką czy cieniem. Ten rodzaj pigmentacji daje możliwość stopniowego uzupełniania barwnika, z gwarancją delikatnego podkreślenia łuku brwiowego. Wykonany w ten sposób makijaż utrzymuje się dłużej niż ten zrobiony metodą włoskową czy za pomocą microbladingu. Efekt...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik