Baby botox
East News
Fleszstyle

Baby Botox - co to takiego?

Baby Botox - co to takiego?

Czym różni się od zwykłego botoksu? Wyjaśniamy!

 

Gwiazdy, np. Jessica Alba i Cara Delevingne, nie ukrywają, że lubią zabiegi z toksyną botulinową, czyli popularnym "botoksem". Nic dziwnego! To skuteczny, szybki i mało inwazyjny sposób, by ukryć lub zmniejszyć zmarszczki, wygładzić skórę i prewencyjnie zadziałać przeciwstarzeniowo, bo jak wiadomo, na zrelaksowanej skórze zmarszczki pojawiają się mniejsze i… później.

 

ZOBACZ TAKŻE: Alternatywa dla botoksu? Bursztynowa terapia odmładzająca, która pokochały gwiazdy

 

Botoks ma też jednak i wady. Wiele osób narzeka, że po zabiegu mimika twarzy zmienia się, a buzia wygląda jak nieruchoma maska o - czasem - nienaturalnych rysach, np. karykaturalnie uniesionych brwiach. To oczywiście nie wina botoksu, tylko jego zbyt dużej dawki, ale właśnie z powodu takiego zarzutu wymyślono zabieg Baby Botox.

 

Trendy w chirurgii plastycznej piersi

Na czym polega Baby Botox?

Baby Botox to zabieg, po którym mięśnie porażone są toksyną botulinową o wiele łagodniej, zatem nie zastygają w bezruchu - ich ruchomość jest ograniczona jedynie w niewielkim stopniu. Zabieg wykonuje się takimi samymi preparatami, jak standardowe zabiegi z użyciem toksyny botulinowej. Bo Baby Botox to nie inny preparat! To zabieg, podczas którego wstrzykuje się jego mniejsze dawki. Ponadto  podawany jest za pomocą zastrzyków w wielu miejscach, a nie zaledwie kilku, jak w przypadku zwykłego zabiegu z botoksem.

 

Zalety Baby Botox

Ten zabieg ma ich więcej, niż wad! Nadaje twarzy zrelaksowany wygląd i zmniejsza widoczność linii mimicznych, np. na czole, wokół oczu lub tzw. zmarszczek króliczych u nasady nosa. Baby Botox jest też zwykle tańszy, ponieważ do jego przeprowadzenia wykorzystuje się mniej preparatu.

 

Niestety, Baby Botox nie  sprawdzi się w każdej sytuacji. Będzie za słaby, jeśli zmarszczki mimiczne są już utrwalone, a bruzdy głębokie. Wtedy lepiej postawić na klasyczny botoks.

Oba zabiegi dają efekt na 3-4 miesiące, maksymalnie pół roku.

 

ZOBACZ TEŻ: Nici kontra zmarszczki. Czy to zabieg dla ciebie?

Małgorzata Rozenek dieta
instagram
Styl życia
Małgorzata Rozenek-Majdan zdradziła sekret swojej figury! Jak wygląda jej dieta?
Małgorzata Rozenek-Majdan zdradziła sekret swojej figury! Jak wygląda jej dieta?

Skorzystacie?

Lekarz w białym fartuchu
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Botoks, czyli toksyna botulinowa na zmarszczki, nadpotliwość, zeza i migrenę
Toksyna botulinowa, potocznie zwana jadem kiełbasianym jest substancją stosowaną w medycynie. Występuje między innymi pod nazwą handlową "botoks". Początkowo wykorzystywano ją do leczenia spazmów mięśniowych i tików nerwowych.

Toksyna botulinowa, potocznie zwana jadem kiełbasianym jest substancją stosowaną w medycynie. Występuje między innymi pod nazwą handlową "botoks". Początkowo wykorzystywano ją do leczenia spazmów mięśniowych i tików nerwowych. Czym jest botoks, czyli toksyna botulinowa? Toksyna botulinowa, popularnie zwana botoksem lub jadem kiełbasianym jest naturalną toksyną powodującą zahamowanie wydzielania acetylocholiny. Substancja jest odpowiedzialna za połączenia impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa blokuje wydzielanie acetylocholiny przez związanie się z błoną presynaptyczną płytki motorycznej. Zastosowanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej Toksyna botulinowa jest stosowana od lat w zabiegach medycyny estetycznej. Blokuje ona acetylocholinę (przekaźnik połączeń nerwowo-mięśniowych), która jest uwalniana przez nerwy. Specyfiki z toksyny botulinowej są produkowane laboratoryjnie ze szczepów bakterii. Następnie są oczyszczane i pakowane próżniowo w ściśle odmierzonych dawkach. Toksyna botulinowa wykorzystywana jest w dermatologii estetycznej by wygładzić zmarszczki (głównie zmarszczki mimiczne). Stosuje się ją również w leczeniu potliwości stóp, dłoni i pach . Preparat podany w te okolice wpływa na gruczoły potowe i zapobiega nadmiernemu wydzielaniu potu. Ponadto jad kiełbasiany stosuje się w okulistyce do leczenia zeza i kurczu powiek, a wstrzykiwany w okolice czoła, czy karku uwolni od bólu głowy i wyleczy migrenę. Skuteczność leczenia można ocenić po 2 tygodniach. Obecnie stosuje się dwa preparaty botulinowe: botoks i dysport. Jak wygląda zabieg z zastosowaniem botoksu na zmarszczki? Toksynę botulinową wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy za pomocą cienkiej igły. Zabieg trwa krótko , zazwyczaj do 15-20 minut. Ból podczas wstrzykiwania botoksu...

Pełne czerwone usta
Flickr/Christine Roth/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Marzysz o pełnych ustach? Sprawdź powiększanie ust botoksem
Powiększanie ust botoksem jest szybkie i efektywne. Już jeden zabieg zapewnia jędrne usta nawet na 9 miesięcy. Jednak wstrzykiwanie botoksu ma też swoje negatywne strony. Toksyna botulinowa może powodować porażenie mięśni wokół ust i utrudnione wyrażanie emocji za pomocą mimiki.

Powiększanie ust botoksem jest szybkie i efektywne. Już jeden zabieg zapewnia jędrne usta nawet na 9 miesięcy. Jednak wstrzykiwanie botoksu ma też swoje negatywne strony. Toksyna botulinowa może powodować porażenie mięśni wokół ust i utrudnione wyrażanie emocji za pomocą mimiki. Na czym polega powiększanie ust botoksem? Możliwości powiększania ust jest wiele, jednak najbardziej skuteczną metodą nadania pełnego wyrazu swoim wargom jest oczywiście wizyta u chirurga plastyka. Zabieg chirurgiczny jest dość prosty i nieinwazyjny, a polega na wstrzykiwaniu w okolice ust substancji, mającej na celu ich wypełnienie. Dzięki temu wargi zyskują na objętości, wydają się być większe i wyraziste, kontur staje się dobrze zarysowany.   Botoks jest popularną substancją, nadającą pełny kształt ustom. Za pomocą tej substancji uzyskać można najbardziej zauważalny efekt dużych, jędrnych ust . Do zabiegu powiększania ust botoksem nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Po prostu zawsze kieruj się uwagami swojego lekarza. Powiększanie ust botoksem rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego, a następnie lekarz „ostrzykuje” usta, aby równomiernie nabrały objętości i jędrności. Sam zabieg trwa maksymalnie pół godziny, a tuż po nim nie jest wskazane drażnienie ust przez dotykanie, masowanie itp. Znieczulenie zacznie zanikać, aż w końcu po około godzinie czucie wróci do normy. Gdy pacjentka ma silną tendencję do powstawania siniaków, wtedy lekarz przepisuje jej odpowiednie leki – jednak najlepszą pomocą w takim przypadku może okazać się zwykła witamina K w maści, którą łatwo dostać bez recepty w każdej aptece. Pierwszy efekt powiększania ust widoczny jest dopiero po 2-3 dniach od zabiegu. Po tygodniu zauważalny jest końcowy efekt, który może utrzymać się aż do 9 miesięcy. Czy botoks jest...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner