Cukiernia Ladurée
1/6
Cukiernia Ladurée

Uwielbiane przez świat mody cukiernie Ladurée i ich pastelowe makaroniki śnią się nam po nocach. Pamiętacie film Sofii Coppoli „Maria Antonina”? To właśnie Ladurée dostarczyło do niego te wszystkie zapierające dech w piersiach cukiernicze dzieła sztuki. 

 

Więcej: Mazurek bez pieczenia? To naprawdę możliwe! Przepis na mazurek wielkanocny last minute :)

 

Więcej: To będą wyjątkowe święta w rodzinie Lewandowskich! Co pojawi się na ich wielkanocnym stole? ZDJĘCIA

Tej Wielkanocy nadarza się doskonała okazja żeby zainspirować się paryskim szykiem kolorowych słodyczy. Ladurée wypuściło serię filmików, na których możemy zobaczyć jak cukiernicy francuskich patisserie krok po kroku przygotowują trzy ze swoich boskich wypieków. Dlaczego by nie tchnąć nieco francuskiego szyku na nasze własne wielkanocne stoły? Zajrzyj do naszej galerii i poczuj się jak paryżanka!

2/6
Makaroniki Ladurée

Stworzony przez sieć patisserie pastelowy, barwny świat kojarzy się nam z doskonałym, umilanym kieliszkami szampana dniem w Paryżu. Ich doskonałe cukiernicze kreacje to małe dzieła sztuki!

3/6
Saint Honoré Rose z cukierni Ladurée

Ich Saint Honoré Rose składa się z bazy z ciasta francuskiego, aromatyzowanego płatkami róży kremu budyniowego i świeżych malin. Do tego kieliszek szampana i natychmiast przenosimy się do Paryża!

4/6
Słodycze Ladurée

Fanką pastelowych, bezowych makaroników jest Blair Waldorf z „Plotkary”. Makaroniki Ladurée pojawiły się także na weselu Alberta II, księcia Monako i Charlene Wittstock. Nikt nie może im się oprzeć, a świat mody oszalał na ich punkcie, czego efektem były kolekcje słodyczy stworzone wraz z Christianem Loubutinem czy marką Marni.

5/6
Tarte citron z cukierni Ladurée

Żeby zrobić klasyczną tarte au citron w wersji Ladurée musisz upiec kruche ciasto i wypełnić je delikatnym cytrynowym musem. Leciutka, bezowa pianka wprost rozpływa się w ustach…

6/6
Ispahan z cukierni Ladurée

Niestety, ekstrawaganckie i piękne jak klejnoty słodycze pozostają okazjonalnymi przyjemnościami podczas zagranicznych wycieczek. Najbliższa cukiernia Ladurée znajduje się bowiem w Luksemburgu. Dlatego my już się zabieramy do pieczenia makaronika ispahan, które cukiernicy z Paryża wypełniają kremem z róży i liczi, a dekorują go różanymi płatkami.

Więcej na temat wielkanoc strefa luksusu