Tussardi Riflesso
Mat. promocyjne

Jakich zapachów szukają teraz mężczyźni? „Świeżość, elegancja i oryginalność” mówi ekspertka

Tussardi Riflesso
Mat. promocyjne

Współczesny mężczyzna wie, że perfumy są dopełnieniem każdego stroju, które momentalnie dodaje elegancji i wyrafinowania. Jakie są jednak obecne trendy w świecie męskich zapachów? Zapytaliśmy eksperta zapachowego perfumerii Douglas.

 

Mężczyźni poszukują w zapachach zazwyczaj świeżości, elegancji albo oryginalności. Perfumiarze starają się sprostać oczekiwaniom, dlatego pojawiają się coraz ciekawsze męskie kompozycje. Zapachy łączą w sobie dozę lekkości, rześkości /bergamotka, pieprz/ z nutami eleganckimi /bób tonka, skóra/. Ostatnio na stałe w zapachach męskich zagościły, dwa bardzo oryginalne i jedne z najcenniejszych w perfumiarstwie, składniki: wetiwer i agar/oud/. Warto przyjrzeć się nowościom, które już czekają na półkach perfumerii! – mówi ekspert zapachowy perfumerii Douglas.

 

Jednym z zapachów, które wpisują się w ten trend jest nowy zapach Trussardi.

 

Zapachy tej włoskiej marki są tworzone dla mężczyzn, którzy nigdy nie spoczywają na laurach, którzy łączą ruch i szybkie działanie z pozytywną energią i optymistycznym stosunkiem do świata. Idealnie odzwierciedlają męski świat i łączą aktywne elementy sportu z wyrafinowaną naturalną elegancją. Filozofia marki głosi bowiem, że sport to dla wielu mężczyzn styl życia, nie rywalizacja.

 

Trussardi

 

Nowy zapach Trussardi – Riflesso to drzewno-orientalny zapach, który idealnie odzwierciedla te wartości.

 

 

Na samym początku wita nas włoski koktajl cytrusowy o żywiołowych i energetycznych nutach w esencji czystej świeżości: bergamotka, różowy grejpfrut i zielone jabłko.

 

Zaraz po nich przychodzi pora na nuty serca: geranium, fiołek i kwiat lawendy, które są esencją swobodnej elegancji.

 

Nuty głębi reprezentują i puentują cały zapach: włoska skóra, wetiwer i bób tonka, które tworzą wielowymiarową esencję – przyjemną i komfortową.

 

Kompozycję stworzyła Véronique Nyberg – sławna kreatorka zapachów, ceniona za kreatywność i umiejętne równoważenie intensywnych emocji oraz podejścia naukowego.

 

Włoski styl życia: umiejętność czerpania radości z życia – z klasą i entuzjazmem – mówi o Riflesso projektantka.

 

Co natchnęło ją do stworzenia Trussardi Riflesso?

 

Zainspirowała mnie skóra – legendarny symbol dziedzictwa marki Trussardi i część jej DNA. Skóra jest męska i seksowna. Może być ostra i surowa bądź miękka i łagodna. Jest także niezwykle uniwersalna. To był punkt wyjścia dla mojej kreacji. Połączyłam skórę z innymi szlachetnymi surowcami, które reprezentują znamienny styl marki Trussardi – jej dynamizm i tradycję – tłumaczy Nyberg.

Trussardi

Więcej na temat perfumy
Przeładuj

Sylwia i Jan zostali rodzicami! Sylwia Bomba zdradza, jaką są parą! Te słowa wzruszają do łez

zobacz 01:50