Wystawa Diora w Paryżu Wystawa Diora w Paryżu Wystawa Diora w Paryżu Wystawa Diora w Paryżu Wystawa Diora w Paryżu
Wystawa Diora w Paryżu
Dior
1/5
Wystawa Diora w Paryżu
Dior

Jak najlepiej uczcić 70-te urodziny jeśli jest się Diorem? Oczywiście organizując zachwycającą, superekstrawagancką retrospektywę 300 najbardziej ikonicznych projektów w najsłynniejszym muzeum sztuki i designu w Paryżu!

 

Więcej: Jak powstają szpilki Dior? Zobacz to wyjątkowe wideo!

 

Zajrzyjcie do naszej galerii żeby zobaczyć co na Was czeka na wystawie „Christian Dior, Designer of Dreams" w Musée Des Arts Decoratifs w Paryżu.

 

Zobacz też: Kocie oko to klasyka. Elegancki makijaż oczu na pokazie Dior Couture

 

2/5
Wystawa Diora w Paryżu
Dior

Od Johna Galliano, który w późnych latach 90. związał idącym po wybiegu modelkom ręce, a na pokaz jesień/zima 2000 zreinterpretował papieskie szaty aż po zdecydowanie bardziej współczesny t-shirt projektu Marii Grazii Chiuri z napisem „We should all be feminists" – historia Diora jest równie wywrotowa co eklektyczna.

3/5
Wystawa Diora w Paryżu
Dior

Jak najlepiej uczcić 70 lat przełamywania stereotypów? Oczywiście organizując retrospektywę 300 najbardziej rozpoznawalnych looków w historii w paryskim Musée des Arts Décoratifs.

4/5
Wystawa Diora w Paryżu
Dior

Wystawa jest podzielona na siedem okresów w historii Diora pod rządami siedmiu dyrektorów kreatywnych. Wystawę rozpoczyna sam Christian Dior, po którym zobaczymy prace tych, którzy zastąpili go po jego śmierci w 1957 roku: Yvesa Saint Laurenta, Marca Bohana, Gianfranco Ferré'a, Johna Galliano, Rafa Simonsa oraz obecnej – pierwszej kobiety – Marii Grazii Chiuri.

5/5
Wystawa Diora w Paryżu
Dior

Odwiedzając wystawę możecie zobaczyć jak słynny new look Christana Diora z gorsetami i rozkloszowanymi spódnicami przechodzi w trapezowe projekty Yvesa Saint Laurenta, po których następują teatralne i nacechowane seksem kolekcje Johna Galliano. Nie planujecie w najbliższym czasie wycieczki do Paryża? Spokojnie, wystawę „Christian Dior, Designer of Dreams" będzie można podziwiać w Musée Des Arts Decoratifs aż do 7 stycznia 2018.

Więcej na temat Dior