Valentino haute couture wiosna/lato 18 Valentino haute couture wiosna/lato 18 Valentino haute couture wiosna/lato 18 Valentino haute couture wiosna/lato 18
1/5

 

Jeśli chodzi o najbardziej odrealnione, oderwane od naszej szarej rzeczywistości oraz kompletnie nie nadające się do noszenia stroje – na tydzień mody couture zawsze można liczyć. A szczególnie na pokaz Valentino na wiosnę/lato 18.

 

Więcej: Valentino kompletnie zmienia image. Zobaczcie nowe logo i sportową kolekcję VLTN

 

Feeria bijących po oczach, cukierkowych kolorów, puszyste tiule, ekstrawaganckie kreacje, misterne, ręczne hafty oraz... rajstopy noszone ze skarpetami – wiosenna linia couture Pierpaolo Piccioli dla włoskiego domu mody to spełnienie marzeń każdej miłośniczki mody. Zajrzyjcie do naszej galerii żeby przyjrzeć się lepiej tej zadziwiającej kolekcji.

 

Więcej: Oto dlaczego couture to najbardziej elitarna gałąź mody. Zobaczcie zdjęcia z pokazów na jesień/zimę.

 

2/5
Valentino haute couture wiosna/lato 18
East News

 

Choć cała kolekcja włoskiej marki trafiła właśnie na nasze listy must have'ów (może kiedyś...), show skradły dramatyczne, pierzaste kapelusze, które wieńczyły niektóre z looków. Zaprojektował je Philip Treacy i wyskoczyły na wybiegu w niejednym odcieniu wiosennych kolorów takich jak szokujący róż, lawenda czy morska zieleń.

 

3/5
Valentino haute couture wiosna/lato 18
East News

 

Zapomnicie o kaszkietach, kapeluszach typu bucket hat oraz beretach, które panowały na wybiegach w poprzednich sezonach – propozycja Valentino jest dramatyczna, teatralna i absolutnie boska – jak coś co Joan Collins założyłaby na rozprawę jako Alexis Colby w „Dynastii".

 

4/5
Valentino haute couture wiosna/lato 18
Instagram

 

Czy nie macie wrażenia, że rajstopy przeżywają renesans? Tak, dobrze przeczytaliście. Na przykład wyszywana kryształami Swarovskiego propozycja Gucciego (za nie mniej niż 5145 zł), która była jednym z najbardziej pożądanych rzeczy ze wszystkich kolekcji na wiosnę/lato 18. Chanel, Saint Laurent, Balenciaga, Celine i Mulberry również pokazali swoje luksusowe interpretacje rajstop. W ten oto sposób chcemy wam przedstawić nową linię couture Valentino, w której czarne rajstopy zestawiono z ekstrawaganckimi obcasami w sam raz na imprezę.


 

5/5
Valentino haute couture wiosna/lato 18
East News

 

Choć może te kapelusze nie do końca nadają się na co dzień, totalnie widzimy je w stylizacjach ślubnych – albo jako element ekstrawaganckiego stroju na torze wyścigów konnych.

 

Więcej na temat Valentino