Ślub Pippy Middleton i Jamesa Mattewsa James Matthews i Pippa Middleton Pippa Middleton i James Matthews Pippa Middleton i James Matthews Pippa Middleton i James Matthews
Ślub Pippy Middleton i Jamesa Mattewsa
ONS
1/9
Ślub Pippy Middleton i Jamesa Mattewsa
ONS

Pippa Middleton, siostra księżnej Cambridge Kate Middleton, poślubiła swojego wieloletniego partnera Jamesa Matthewsa we wsi Englefield w angielskim hrabstwie Berkshire.

 

Panna młoda miała na sobie suknię projektu Gilesa Deacona, jednymi z gości byli przeuroczy książę Jerzy i księżniczka Charlotte, a po ceremonii kościelnej państwo młodzi i ich goście udali się do Englefield House, XVI-wiecznej elżbietańskiej posiadłości, gdzie raczyli się haggisem, foie gras i kawiorem.

 

Zajrzyjcie do naszej galerii a zobaczycie 8 faktów, których nie znaliście o tym najważniejszym angielskim wydarzeniu towarzyskim roku.

 

2/9
James Matthews i Pippa Middleton
ONS

Kim jest James Matthews?

Mąż Pippy Middleton to James Matthews, pochodzący z londyńskiego Chelsea multimilioner i potentat branży funduszy inwestycyjnych. Ma on 41 lat i jest o 8 lat starszy od siostry księżnej Kate.

Para zaręczyła się zeszłego lipca na wakacjach w Kumbrii. Byli oni w związku od ponad 10 lat.

3/9
Pippa Middleton i James Matthews
ONS

Kto zaprojektował suknię ślubną?

Podczas gdy siostra panny młodej postawiła na kreację projektu Sary Burton dla Alexandra McQueena, Pippa Middleton wybrała zachwycającą kreację autorstwa Gilesa Deacona.

Deacon jest 47-letnim projektantem oraz absolwentem legendarnej szkoły mody Central Saint Martins, do której chodzili między innymi John Galliano czy Alexander McQueen.

„Szyta na zamówienie koronka z bawełny i jedwabiu była naszywana ręcznie aby stworzyć iluzję, że suknia nie ma szwów", powiedział projektant. „Koronkowy gorset został ozdobiony perłami, natomiast halka składa się z warstw organzy i tiulu".

Wśród gwiazd, które noszą projekty Deacona znajdują się Kendall Jenner, Cara Delevingne, Scarlett Johansson, Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow czy Victoria Beckham.

4/9
Pippa Middleton i James Matthews
ONS

Ile kosztowała suknia ślubna Pippy?

Od samego początku to Giles Deacon był faworytem bumacherów obstawiających potencjalnych kandydatów do zaprojektowania sukni dla Pippy. Udało się nam ustalić, że jego zachwycająca koronkowa kreacja kosztowała około 200 000 zł!

5/9
Pippa Middleton i James Matthews
ONS

Były dwa wesela

Tak, zgadza się! Pippa i James zorganizowali dwie oddzielne imprezy – jedna –bardziej tradycyjna z zasiadanym obiadem i przemowami – odbyła się wczesnym popołudniem, natomiast druga – z kolacją i muzyką – wieczorem.

6/9
Catering Blue Strawberry, tort Domino Purchas
Instagram, Facebook

Podano jedzenie nie z tego świata

Szczęśliwcy, którzy zostali zaproszeni na tą ultra eklskluzywną imprezę raczyli się ulubionymi potrawami państwa młodych – od całego kręgu parmezanu aż po tradycyjny angielski keks ślubny. Niektóre dania były nieco bardziej eleganckie – jeśli wierzyć Telegraphowi, goście wesela zajadali się carpaccio z mundżaka z nadzieniem borowikowym, świeżymi langustynkami oraz szparagami z sosem holenderskim.

Do picia podawano szampana Ruinart Blanc de Blancs, do którego podawano krojoną na życzenie szynkę serrano, foie gras i galaretkę z Sauternes.

Jako tort weselny zgodnie z angielską tradycją posłużył czteropiętrowy, ozdobiony lukrem keks z suszonymi owocami. Autorem tortu był londyński cukiernik Domino Purchas, natomiast za catering odpowiadała londyńska firma Blue Strawberry. Na zdjęciu catering z innych imprez tej firmy oraz tort Domino Purchas.

 

7/9
Carole i James Middleton, Księżę William i książę Harry oraz goście na ślubie Pippy Middleton
ONS

Kto przyszedł?

Wśród gości weselnych znalazła się oczywiście księżna Kate, książęta William i Harry, księżniczka Eugenia z Yorku oraz cała masa fenomenalnie ubranych bliższych i dalszych krewnych, znajomych i brytyjskich arystokratów.

 

James Mathews, James Middleton, Spencer Matthews, oraz goście na ślubie Pippy Middleton
ONS

 

8/9
Kolczyki ślubne Pippy Middleton
ONS

Pippa przeprowadziła modowy recykling

Do swojej sukni od Gilesa Deacona 33-letnia Pippa Middleton dobrała tiarę od Robinsona Pelhama i wyszywane pełami, satynowe pantofle od Manolo Blahnika. Zgodnie z angielskim przesądem miała na sobie również coś starego – były to perłowe kolczyki, które założyła na ślub siostry w 2011 r.

9/9
Księżna Kate, książę Jerzy i księżniczka Charlotte
ONS

Książę Jerzy był niegrzeczny


Podczas ceremonii tradycyjne role pageboy'ów i pagegirls (czyli dzieci sypiące kwiaty, niosące welon czy obrączki) pełnili książę Jerzy i księżniczka Charlotte. Inne dzieci – czyż nie wyglądały uroczo? – to księżna Philippa Hoyos, Lily Franch, Avia Horner, Casimir Tatos, Edward Sebire i William Ward. Wszystkie one miały na sobie szyte na zamówienie stroje hiszpańskiej marki Pepa & Co.

 

Jednak ceremonia ślubna to uciążliwa sprawa – szczególnie jeśli ma się 3 lata. Książę Jerzy nie wyglądał na zbyt zadowolonego na ślubie swojej ciotki – szczególnie po tym jak nadepnął na jej suknię, za co dostał burę od swojej mamy, księżnej Kate. Coż, nawet królewskie dzieci bywają niegrzeczne ;)