Relacja ze statku NCL Encore Relacja ze statku NCL Encore Relacja ze statku NCL Relacja ze statku NCL Relacja ze statku NCL Encore
Relacja ze statku NCL Encore

30 października Norwegian Cruise Line (NCL), innowator w dziedzinie światowego cruisingu (rejsów po morzach i oceanach), odebrał w Bremerhaven w Niemczech swój najnowszy statek Norwegian Encore! Miałem okazję uczestniczyć w inauguracyjnym rejsie (z Bremerhaven w Niemczech do Southampton w Wielkiej Brytanii), a więc czas na relację i wrażenia. A te były niezapomniane!

Zobacz także: Zapraszamy do luksusowego domu Małgorzaty Rozenek! Te wnętrza robią wrażenie

1/9
Relacja ze statku NCL Encore

Zacznijmy od rzeczy technicznych. Kolos. Gigant. Pływające osiedle. Takie były pierwsze myśli, kiedy w porcie spokojnego niemieckiego miasta zobaczyliśmy statek Norwegian Encore. Pierwsze pytanie - ile taki statek waży? Szybko otrzymaliśmy odpowiedź - to nie żadna pomyłka - 170 tysięcy ton. Ile może zmieścić osób? Prawie 4 tysiące gości. Ile kosztuje? Podczas konferencji prasowej z udziałem prezesa Norwegian Cruise Line, Anego Stuarta, usłyszeliśmy: ok. miliarda dolarów.

Dziś świętujemy odbiór naszego siedemnastego statku. Nasze zaangażowanie w świadczenie komfortu na najwyższym poziomie na pokładzie statku Norwegian Encore pozwoli dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń dla gości, kiedy to statek zacumuje w porcie w Miami już w listopadzie - powiedział Andy Stuart.

2/9
Relacja ze statku NCL Encore

Zanim zacumuje, tysiące dziennikarzy oraz przedstawicieli biur podróży z całego świata miało okazję “przetestować” możliwości statku. I tu zaczęła się panika - jak w dwa dni obejrzeć wszystko? Jak skorzystać z atrakcji, które na Ciebie czekają? Czy da się zjeść posiłek we wszystkich restauracjach na statku? Tych na Norwegian Encore jest prawie 20. Włączając nawet “Starbucksa”.

3/9
Relacja ze statku NCL
mat. własne

W trakcie rejsu, wraz ze znajomymi dziennikarzami, mieliśmy okazję zasmakować dań z kart popularnych na świecie restauracji “Onda by Scarpetta” (gdzie zjedliśmy genialny makaron z owocami morza czy świetnie wysmażonego tuńczyka) czy “Cagney’s Steakhouse” (uważajcie na wielkość steka, moim Rib Eye mogłem podzielić się z dwoma osobami). 

4/9
Relacja ze statku NCL
mat. własne

Na szczęście w “The Manhattan Room” mieliśmy szansę spróbować porcji degustacyjnych z większości restauracji na statku (smak zapiekanych ślimaków pamiętam do tej pory - tak, to było rewelacyjne, choć egzotyczne przeżycie). Obsługa kelnerska? Na najwyższym poziomie. Co mnie zaskoczyło? Pytanie o alergie pokarmowe. Niby nic, a jednak wiesz, że jesteś w dobrych rękach. O jedzeniu mógłbym bez końca. A więc czas na rozrywki!

5/9
Relacja ze statku NCL Encore

Wybrać tor gokartowy “Encore Speedway”, zjeżdżalnie na dachu statku “Ocean Loops”, a może laser tag na świeżym powietrzu w starogreckiej scenerii? Decyzja była trudna, a więc z przyjaciółmi postawiliśmy na... „Galaxy Pavilion” z symulatorami VR! Do dziś mam ciarki, kiedy przypomnę sobie, jak siedziałem za kierownicą jeepa podczas safari, omijając dinozaury. Po kilkuminutowej zabawie potrzebowałem czasu, żeby ochłonąć

6/9
Relacja ze statku NCL Encore

Najlepiej zrobić to w… loży obserwacyjnej „Observation Lounge” na 15 piętrze pokładu! A czy muszę dodawać, że dosłownie na każdym kroku można skorzystać z barów i pubów, gdzie można spróbować wybornego drinka, kawy czy koktajlu? 

7/9

Wieczorami wszyscy zaproszeni dziennikarze mieli okazję zobaczyć dwa niezwykłe występy - musical “Kinky Boots” oraz chłopaków z grupy taneczno-wokalnej “Choir of the men”. Który był ciekawszy? Dyskusje na temat trwały do późnych godzin wieczornych. Nie udało nam się wyłonić zwycięzcy. Ale jeśli zastanawiacie się, gdzie miały miejsce powyższe wydarzenia, to spieszę z odpowiedzią - na statku Norwegian Encore jest również teatr.

8/9
Relacja ze statku NCL
mat. własne

Jacuzzi na świeżym powietrzu brzmi wybornie, prawda? Zerknijcie również na strefę SPA!

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

And if you could use a spa day on #NorwegianEncore, say meeeeeeeeeee! 🙋‍♀️

Post udostępniony przez Norwegian Cruise Line (@norwegiancruiseline)

 

9/9

Na koniec, choć może od tego powinienem zacząć - kabina dla gości. Kojarzy Wam się z ciasnotą? Niskim sufitem? Malutką łazienką? Niewygodnym łóżkiem? Nic z tych rzeczy! Ja czułem się jak w normalnym hotelowym pokoju. Do dyspozycji miałem oczywiście taras z krzesłami, stolikiem i leżakiem. I co ciekawe, wodę “Just Water” w... kartonowych pojemnikach! O plastik na Norwegian Encore trudno!

2 listopada Norwegian Encore rozpoczął transatlantycką podróż do USA, gdzie 10 listopada zacumuje w porcie w Nowym Jorku. Następnie popłynie do Miami na szereg uroczystości, w tym na ceremonię chrztu, która zaplanowana jest na 21 listopada. Uroczystość tą uświetni występ na żywo laureatki Grammy - Kelly Clarkson, która jest “matką chrzestną” Norwegian Encore.

A mi pozostaje życzyć, żebyście mogli kiedyś przeżyć rejs takim statkiem. Bo niektórych wrażeń naprawdę nie da się opisać.

Więcej na temat Podróże