Pokaz Diora na jesień/zimę 18 Pokaz Diora na jesień/zimę 18 Pokaz Diora na jesień/zimę 18 Pokaz Diora na jesień/zimę 18 Pokaz Diora na jesień/zimę 18
Pokaz Diora na jesień/zimę 18
East News
1/6
Pokaz Diora na jesień/zimę 18
East News


Wczoraj cała śmietanka świata mody przeniosła się z Mediolanu do Paryża, gdzie właśnie rozpoczął się – już ostatni, uff! – tydzień mody. Pokazem, który zainaugurował największe francuskie wydarzenie w branży była prezentacja Diora na jesień/zimę 18.

 

Więcej: Uwaga, trend! Torebka która... lata. To nie sen, to nowy pokaz Dolce & Gabbana

 

Choć od ostatniego surrealistycznego pokazu couture francuskiego domu mody minęło zaledwie parę tygodni, szalone tempo branży nie zwalnia i pora na nową kolekcję Diora. Na jesień/zimę 18, Maria Grazia Chiuri po raz kolejny za źródło inspiracji obrała silną, feministyczną figurę – ikonę stylu i legendarną redaktorkę mody Dianę Vreeland oraz członkinie paryskich ruchów feministycznych z lat 60. Zajrzyjcie do naszej galerii żeby dowiedzieć się wszystkiego co musicie wiedzieć.

 

Więcej: Najmodniejszą torebką na jesień/zimę 18 według Gucciego jest twoja głowa

 

2/6
Pokaz Diora na jesień/zimę 18
East News

 

Scenografią były feministyczne plakaty


Od starych, podartych wydań „Vogue'a" z lat 60. aż do haseł takich jak „Prawa kobiet to prawa człowieka" czy „Jestem kobietą", scenografia pokazu była kontynuacją feministycznego przekazu, który Chiuri zapoczątkowała w swoich kolekcjach parę sezonów temu.

 

3/6
Pokaz Diora na jesień/zimę 18
East News

 

W pierwszym rzędzie byli wszyscy


Twarz produktów do pielęgnacji Diora Cara Delevingne zasiadła obok Bianki Jagger i Gurama Gvasalii. Natomiast wnuczka Boba Marleya, Selah Marley, pokazała prawdopodobnie najlepszą fryzurę jaką kiedykolwiek widzieliśmy.

 

4/6
Pokaz Diora na jesień/zimę 18
East News

 

Inspiracją były lata 60...


A ściślej mówiąc rok 1968, który zapisał się w historii Paryża jako rok studenckich protestów oraz przełomowych zmian w modzie i popkulturze. Młodzieżowy ruch obyczajowy nazwany przez Dianę Vreeland „youthquake" oraz protestujące w 1966 roku przed butikiem Diora zwolenniczki minispódniczek stały się inspiracją kolekcji na jesień/zimę 18

 

5/6
Pokaz Diora na jesień/zimę 18
East News

 

...co oznacza vintage'owe wzory i stylizacje...


Kurtki w barwne patchworki, farbowane, szydełkowane dzianiny, jeansy z panelami i parę metalicznych strojów inspirowane estetyką space age pojawiły się na wczorajszym wybiegu. Ale myśląc o latach 60. nie sposób nie wspomnieć o dzieciach-kwiatach – w kolekcji widzieliśmy niejedną wzorzystą, kwiatową suknię – na przykład tę, w której Adwoa Aboah zamknęła pokaz.

 

6/6
Pokaz Diora na jesień/zimę 18
East News

 

...ale też akcesoria


Czyli ikoniczną torebkę Saddle, kaszkietowe czapki w stylu retro i olbrzymie (olbrzymie) neonowe okulary – w sam raz jako modowe antidotum na falę miniaturowych oprawek, które zalały ostatnio wybiegi.

 

Więcej na temat Dior trendy jesień/zima 18