Pantofle w stylu Hangisi od Manolo Blahnika Satynowe obcasy wysadzane cekinami Balenciaga, 11000 zł Satynowe pantofle Dionysus Gucci, 3040 zł Satynowe court shoes Roger Vivier, 6000 zł Satynowe court shoes z aplikacjami z kryształów, srebra i sztucznych pereł, 3260 zł
Pantofle w stylu Hangisi od Manolo Blahnika
Materiały prasowe
1/7
Pantofle w stylu Hangisi od Manolo Blahnika
Materiały prasowe

W pewnym sensie, Carrie Bradshaw z „Seksu w Wielkim Mieście" była prekursorką dzisiejszych blogerek modowych. Pisała osobiste teksty, jej szafa pękała w szwach od designerskich ciuchów a jej stylizacje były równie odważne co kontrowersyjne.

 

Zobacz też: Będzie "Seks w wielkim mieście 3"? Mamy na to kilka mocnych dowodów

 

Teraz najsłynniejsze z jej butów – kultowe pantofle Hangisi od Manolo Blahnika – przeżywają istny renesans! Te satynowe obcasy typu court shoe z wysadzaną kryształami klamrą pojawiają się na kanałach społecznościowych największych influencerek w branży, a projektanci i sieciówki wręcz prześcigują się w tworzeniu swoich własnych, niekiedy totalnie odjechanych wersji.

 

Więcej: Kultowy dom Carrie Bradshaw na sprzedaż. Za 9,5 miliona dolarów!

 

Które marki pokazały współczesną wersję kultowych pantofli? Zapraszamy do naszej galerii.

 

2/7
Satynowe obcasy wysadzane cekinami Balenciaga, 11000 zł
Materiały prasowe

Trend na inkrustowane, satynowe obcasy zawdzięczamy po części Demnie Gvasalii. Jego supermaksymalistyczne szpilki z pokazu Balenciagi na jesień/zimę 16 były (i nadal są) najgorętszymi butami sezonu.

Na zdjęciu satynowe obcasy wysadzane cekinami Balenciaga, 11000 zł

3/7
Satynowe pantofle Dionysus Gucci, 3040 zł
Materiały prasowe

Buty od Balenciagi zapoczątkowały lawinę podobnych butów od innych marek. Współczesną wersję kultowych pantofli stworzył także Alessandro Michele dla Gucciego. Jego model Dionysus mają zamiast klasycznej klamry aplikację  z kryształowych głów tygrysa w kształcie litery C – jako ukłon w stronę kultowych toreb włoskiego domu mody.

Na zdjęciu satynowe pantofle Dionysus Gucci, 3040 zł

4/7
Satynowe court shoes Roger Vivier, 6000 zł
Materiały prasowe

Inne marki cytują projekt Blahnika nieco bardziej bezpośrednio. Model of Rogera Viviera mają średni obcas i zwężane noski.

Na zdjęciu satynowe court shoes Roger Vivier, 6000 zł

5/7
Satynowe court shoes z aplikacjami z kryształów, srebra i sztucznych pereł, 3260 zł
Materiały prasowe

Inną projektantką, która zainspirowała się kultowym projektem Blahnika jest Miuccia Prada. Jej wersja to delikatny ukłon w stronę dziewczęcych klimatów lat 80. Mają one aplikacje z kryształów, srebra i sztucznych pereł.

Na zdjęciu satynowe court shoes Miu Miu z aplikacjami, 3260 zł

6/7
Satynowe mule Lurum Manolo Blahnik, 4490 zł
Materiały prasowe

Sam mistrz dokonał reinterpretacji swojego oryginalnego pantofla. Jego tegoroczny model muli Lurum nawiązuje do klasycznych obcasów Hangisi kształtem i użytymi materiałami.

Na zdjęciu Satynowe mule Lurum Manolo Blahnik, 4490 zł

7/7
Rihanna w butach Balenciaga w magazynie CR Fashion Book
Instagram

W przeciwieństwie do czasów Carrie Bradshaw, wyciągnij eleganckie pantofle z kopciuszkowego kontekstu. Zamiast nosić je ze spódnicą czy sukienką przełam ich połyskujący blichtr szerokimi, dziurawymi jeansami czy dresami. Spójrzcie tylko na Rihannę - ona wie o co chodzi!