Melania Trump w płaszczu Dolce & Gabbana alta moda Dolce & Gabbana alta moda jesień:zima 14, Capri Dolce & Gabbana alta moda jesień:zima 17, Tokio Dolce & Gabbana alta moda jesień:zima 15, Portofino Dolce & Gabbana alta moda jesień:zima 16, Neapol
Melania Trump w płaszczu Dolce & Gabbana alta moda
East News, Getty
1/5
Melania Trump w płaszczu Dolce & Gabbana alta moda
East News, Getty

Donald i Melania Trump przyjechali w minionym tygodniu do Europy aby wziąć udział w elitarnym spotkaniu przywódców krajów z grupy G7. I chociaż szczyt okazał się politycznym fiaskiem na całej linii – Trump nie zgodził się na żadne z porozumień w kwestii migracji, klimatu czy handlu – to jego żona Melania zwyciężyła z absolutnie każdym w jednej kategorii – garderobie.

 

Zobacz też: Te okulary ma już Magda Gessler, a ty? Są tak drogie, że Dolce & Gabbana nie podaje ich ceny!

 

Spójrzcie tylko na ten zapierający dech w piersiach żakiet, który Dolce & Gabbana udekorowali kwiatami, perłami i ciężkimi ozdobami. Kosztuje on astronomiczne 185 140 zł! Chyba nikt nie zaprzeczy, że to oszołamiająca cena nawet za tak fenomenalny płaszcz. Jednak to nie zniechęciło klientek Dolce & Gabbana – ich kwiatowy żakiet jest już kompletnie wyprzedany. Pochodzi on z kolekcji Dolce & Gabbana alta moda wiosna/lato 17.

 

Więcej: Magda Gessler w sukience Dolce & Gabbana za 145 tysięcy złotych?! MUSICIE to zobaczyć!

 

Kwiatowy płaszcz, połyskująca srebrna sukienka z metalicznymi obcasami, zwiewna, kwiatowa suknia – wszystkie looki pierwszej damy USA z Taorminy pochodzą z aktualnej kolekcji Dolce & Gabbana alta moda. Co kryje się za tą enigmatyczną nazwą? Zajrzyjcie do naszej galerii żeby dowiedzieć się więcej o superekstrawaganckim świecie kreacji szytych specjalnie dla najbogatszych ludzi świata – i prezentowanych na małych, intymnych prezentacjach.

2/5
Dolce & Gabbana alta moda jesień:zima 14, Capri
Getty Images

W 2012 r. Dolce & Gabbana zorganizowali w Taorminie swój pierwszy w historii pokaz alta moda, ich odpowiednika haute couture. Od tamtej pory te kolekcje są istną kwintesencją ekstrawaganckiego, pełnego werwy stylu południa Włoch.

 

Na zdjęciu Dolce & Gabbana alta moda jesień/zima 14, Capri

3/5
Dolce & Gabbana alta moda jesień:zima 17, Tokio
East News

Alta moda to wciąż Dolce & Gabbana – natchnięta Sycylią, od stóp do głów w koronce, barokowa i bezpardonowo katolicka – jednak na diamentowo–kwiatowych sterydach.

 

Na zdjęciu Dolce & Gabbana alta moda jesień/zima 17, Tokio

4/5
Dolce & Gabbana alta moda jesień:zima 15, Portofino
Getty Images

Każdej z kolekcji alta moda towarzyszy nowa, ręcznie robiona linia biżuterii. A żeby utrzymać fantazję starej szkoły projektowania, w tej najbardziej luksusowej linii włoskich projektantów cała komunikacja na linii klient-atelier odbywa się listownie.

 

Na zdjęciu Dolce & Gabbana alta moda jesień/zima 15, Portofino

5/5
Dolce & Gabbana alta moda jesień:zima 16, Neapol
East News

Do tego zamiast tradycyjnych pokazów, Dolce i Gabbana pokazują swoje kolekcje alta moda przez parę dni, tak żeby zaprosić gości pokazu na kilka obiadów, kolacji oraz na bankiet zamykający prezentację – a każde z tych wydarzeń to okazja dla klientek żeby ubrać się w swoje kreacja i kupić kolejne. W ten sposób powstaje coś w rodzaju tajemnego, zamkniętego klubu najbogatszych ludzi świata i ich zapierających dech w piersiach strojów.

Nie możemy się na patrzeć na malownicze zdjęcia tych elitarnych pokazów odpowiedzi włoskiego duetu projektantów na paryskie haute couture...

 

Na zdjęciu Dolce & Gabbana alta moda jesień/zima 16, Neapol

Więcej na temat Dolce & Gabbana Melania Trump