Księżna Kate i kolekcja Back to the Future Gosi Baczyńskiej Kolekcja Gosi Baczyńskiej Back to the Future Kolekcja Gosi Baczyńskiej Back to the Future Księżna Kate na wizycie w Polsce, Indiach i we Francji Suknia od Gosi Baczyńskiej w zagranicznych mediach
Księżna Kate i kolekcja Back to the Future Gosi Baczyńskiej
East News, materiały prasowe
1/6
Księżna Kate i kolekcja Back to the Future Gosi Baczyńskiej
East News, materiały prasowe

Nadal przecieramy oczy ze zdumienia. Na elitarne garden party, które ambasada Wielkiej Brytanii zorganizowała z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II księżna Kate założyła suknię projektu Gosi Baczyńskiej.

 

Więcej: Baczyńska miała okazję porozmawiać z Kate! Stało się coś, czego wszyscy obawiają się w takich sytuacjach!

 

Od tamtego momentu o tej kreacji mówią absolutnie wszyscy. Dlatego z chęcią przypominamy Wam kolekcję, z której pochodzi warszawska kreacja Kate – i opowiemy o okolicznościach wyboru tej sukni przez księżną. Zapraszamy do galerii!

 

2/6
Kolekcja Gosi Baczyńskiej Back to the Future
East News, materiały prasowe

Jak doszło do tej ekscytującej sytuacji? Gosia Baczyńska w rozmowie z Party.pl potwierdziła, że przed wizytą w Polsce księżna Cambridge przeprowadzała research projektantów znad Wisły. Księżna zdecydowała się na białą sukienkę koktajlową midi z architektonicznymi, czarnymi detalami z kolekcji Back to the Future na sezon jesień/zima 16.

3/6
Kolekcja Gosi Baczyńskiej Back to the Future
East News, materiały prasowe

Chociaż Baczyńska jest Warszawianką (jej atelier mieści się przy ul. Floriańskiej na Pradze), a jej kreacje noszą najsłynniejsze i najbogatsze Polki, mało kto wie, że historia projektantki jest także związana z Londynem. Baczyńska rzuciła studia na ASP i w 1991 roku przeprowadziła się do stolicy Wielkiej Brytanii. Po latach pracy jako krawcowa powróciła do rodzinnego Wrocławia i założyła własną markę.

4/6
Księżna Kate na wizycie w Polsce, Indiach i we Francji
East News

Księżna Kate ma w zwyczaju pokazywać się w jednym stroju od lokalnego projektanta podczas oficjalnych wizyt zagranicznych. Na wizytę w Indiach postawiła na projektanta z Bombaju, Naeema Khana, natomiast podczas wizyty w Paryżu księżna pokazała się w tweedową, żakietową sukienkę od Chanel. Trzeba przyznać, że look od Baczyńskiej jest najbardziej stylowym z dyplomatycznych kreacji Kate.

5/6
Suknia od Gosi Baczyńskiej w zagranicznych mediach

Internet zawrzał po naszej publikacji, w której potwierdziliśmy czyją kreację założyła księżna. Naturalnie, napisały o niej wszystkie polskie portale i czasopisma. Ale także i zagraniczne – o Gosi Baczyńskiej napisał Telegraph, tabloidy Daily Mail, The Sun czy Daily Star, a także amerykańskie i brytyjskie portale Elle i InStyle czy Vogue.

6/6
Efekt Kate na stronie Gosi Baczyńskiej
East News

Wybory modowe księżnej Cambridge mają zwyczaj powodować istną lawinę zamówień u projektanta, na którego postawiła. Jeśli wierzyć oficjalnej stronie projektantki – która z powodu wysokiego obłożenia serwerów zachęca do kontaktu mailowego – wygląda na to, że efekt Kate zrobił swoje. Gratulujemy, Gosiu!

Więcej na temat Gosia Baczyńska Księżna Kate