Richard Quinn na swoim pokazie Kolekcja Richards Quinna na jesień/zimę 18 Królowa Elżbieta na pokazie Richarda Quinna Kolekcja Richards Quinna na jesień/zimę 18 Królowa Elżbieta na pokazie Richarda Quinna
Richard Quinn na swoim pokazie
1/6
Richard Quinn na swoim pokazie


Richard Quinn jest młodym projektantem, który jako pierwszy w historii otrzymał nagrodę Queen Elizabeth II Awards for British Design, którą po jego wczorajszym pokazie wręczyła mu – dosłownie – królowa Elżbieta II.

 

Więcej: Królowa Elżbieta II abdykuje?! Już wyznaczyła datę...

 

Jego charakterystyczne kolekcje i innowacyjne zastosowanie printów zagwarantowały jego marce ogromny sukces. Postanowiliśmy skupić się na obiecującym młodym projektancie, który jest jednocześnie jedynym, który może się pochwalić obecnością królowej Anglii na swoim pokazie.

 

Więcej: Znamy ulubioną piosenkę królowej Elżbiety II! "Zawsze staram się przy niej tańczyć..."

 

Zajrzyjcie do naszej galerii żeby poznać 5 rzeczy, które musicie wiedzieć o Richardzie Quinnie.

 

2/6
Kolekcja Richards Quinna na jesień/zimę 18

 

Jest absolwentem Saint Martins


Quinn założył swoją markę po zdobyciu dyplomu Central Saint Martins – najbardziej prestiżowej ze szkół mody na świecie, w której studiowali między innymi Alexander McQueen czy Stella McCartney. Jego specjalnością są ubrania damskie i tekstylia, a słynie z charakterystycznych nadruków.

 

3/6
Królowa Elżbieta na pokazie Richarda Quinna

 

Jest pierwszym stypendystą królowej


Quinn jest pierwszym projektantem, który otrzymał nagrodę od samej królowej Elżbiety II. Królowa uhonorowała Quinna za talent, oryginalność oraz przywiązanie do strategii zrównoważonego rozwoju.

 

4/6
Kolekcja Richards Quinna na jesień/zimę 18

 

W tym roku wypuści linię dla wszystkich


Jeśli macie ochotę na nieco bardziej przystępne cenowo rzeczy od Quinna – macie szczęście. Projektant stworzył kolekcję dla angielskiego domu towarowego Debenhams. Linia ma wyjść w maju i kosztować od 320 zł do 700 zł.

 

5/6
Królowa Elżbieta na pokazie Richarda Quinna

 

Jego pracownia znajduje się w Peckham


Quinn jest chłopakiem z południowego Londynu. Jego pracownia mieści się w kosmopolitycznym Peckham, gdzie projektant stara się pomóc młodzieży wywodzącej się z niekorzystnych środowisk. Oferuje darmowy dostęp do swoich narzędzi oraz warsztaty z zakresu nadruków i tekstyliów.

 

6/6
Richard Quinn na swoim pokazie

 

Wygrał nagrodę H&Mu


W 2017 roku Quinn zgarnął prestiżową H&M Design Award, której zwieńczeniem była kapsułowa kolekcja, która trafiła do punktów szwedzkiej sieciówki zeszłego września.

 

Więcej na temat królowa Elżbieta II