Jacht Jana Kulczyka Jacht Kulczyka Jacht Kulczyka Jacht Kulczyka Jacht Kulczyka
Jacht Jana Kulczyka
Mat. prasowe
1/5
Jacht Jana Kulczyka
Mat. prasowe

 

Pamiętacie alpejski pałac Jana Kulczyka, który kosztował więcej niż wszystko? Za parę minut będziecie zbierać szczęki z podłogi.

 

Więcej: Dziś pierwsza rocznica śmierci Jana Kulczyka, ale teorie spiskowe o jego śmierci nadal krążą... Jakie?

 

Dlaczego? Otóż jeśli macie w zanadrzu 15,1 miliarda złotych, to równie istotne co miejsce, w którym mieszkacie jest… prywatny jacht, na którym opalacie się podczas zasłużonego urlopu.

 

Więcej: 7 sposobów na tanie urządzenie mieszkania

 

Jako najbogatszy Polak (obecnie tym tutułem mogą poszczycić się… jego dzieci, co tym bardziej świadczy o potędze majątku Kulczyka, który zmarł dwa lata temu w wieku 65 lat), miliarder nie pływał pierwszą-lepszą łajbą. Zajrzyjcie do naszej galerii żeby zobaczyć jak wygląda – i poznać cenę wynajmu tego pałacu na wodzie.

 

Więcej: Aranżacja wnętrz o małym metrażu. Jak optycznie powiększyć mieszkanie?

 

2/5
Jacht Kulczyka
Mat. prasowe

 

Oczywiście, że ten liczący sobie ponad 90 metrów powierzchni, będący jednym z największych na świecie i  kosztujący około 650 milionów złotych jacht Phoenix 2 został zaprojektowany i zbudowany w 2010 roku tylko i wyłącznie dla Jana Kulczyka.

 

3/5
Jacht Kulczyka
Mat. prasowe

 

Nikogo nie powinno też dziwić, że na jego pokładzie może imprezować jednocześnie 12 gości ulokowanych w 6 kajutach, które zapewne wyglądają lepiej niż każdy luksusowy hotel, który kiedykolwiek zobaczycie.

 

4/5
Jacht Kulczyka
Mat. prasowe

 

To także kompletnie niezaskakujące, że projekt przewidział praktycznie każdą zachciankę, która mogła przyjść do głowy potentatowi branży holdingowej w trakcie rejsu. Na pokładzie znalazło się miejsce na basen, jacuzzi, salę kinową, skutery wodne oraz fortepian marki Steinway. Oczywiście. Wszystko to w uroczym stylu art deco, który w żadnym wypadku nie jest ani trochę nowobogacki.

 

5/5
Jacht Kulczyka
Mat. prasowe

 

Są takie dni, w których wszyscy chcielibyśmy być Janem Kulczykiem (w końcu wnętrze jachtu można zawsze urządzić na nowo). Dobra wiadomość – w takich sytuacjach bez trudu możemy wynająć jego jacht. Tydzień na jego czarującym pokładzie będzie was kosztował zaledwie 3,4 miliona złotych. To jak, kto się z nami składa?

 

Więcej na temat Jan Kulczyk