Gala MET, najlepsze stylizacje ostatnich lat Lady Gaga na gali Met 16, Versace Emma Watson na gali Met 16, Clavin Klein Kim Kardashian i Kanye West na gali Met 16, Balmain Rihanna na gali Met 15, Guo Pei
Gala MET, najlepsze stylizacje ostatnich lat
EastNews/ONS
1/12
Gala MET, najlepsze stylizacje ostatnich lat
EastNews/ONS

Przypadająca w tym roku na poniedziałek 1 maja, doroczna gala Met jest największym wydarzeniem w branży modowej. To właśnie wtedy największe nazwiska ze świata filmu, muzyki i mody gromadzą się na uroczystym wernisażu wystawy w legendarnym Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Co roku stroje gości i dress code są podyktowane przez motyw przewodni wybierany przez organizatorów. Wygląda na to, że wygląd gwiazd w 2017 roku będzie bardziej awangardowy niż kiedykolwiek. Jaki? Zajrzyj do naszej galerii żeby się dowiedzieć.

 

Zobacz też: Czarne usta, srebrne włosy, złote brwi - czym jeszcze gwiazdy zaskoczyły na tegorocznej gali Met?

 

2/12
Lady Gaga na gali Met 16, Versace

Po miesiącach plotek i pogłosek, zeszłego października ogłoszono, że tegorocznym tematem gali będzie japońska projektantka Rei Kawakubo, dyrektor kreatywna i założycielka Comme des Garçons oraz właścicielka kultowych butików Dover Street Market.

Na zdjęciu Lady Gaga na gali Met '16 w projekcie Versace

3/12
Emma Watson na gali Met 16, Clavin Klein

Kawakubo będzie współprzewodniczącą gali wraz z takimi gwiazdami jak Katy Perry, Pharrell Williams i redaktor naczelna amerykańskiego Vogue'a Anna Wintour.

Na zdjęciu Emma Watson na gali Met '16 w sukni od Calvina Kleina

4/12
Kim Kardashian i Kanye West na gali Met 16, Balmain

„Rei Kawakubo to jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych projektantek w ciągu ostatnich 40 lat", powiedział w rozmowie z Vogue.com kurator muzeum Andrew Bolton.

Na zdjęciu Kim Kardashian i Kanye West na gali Met '16 w strojach Balmain

5/12
Rihanna na gali Met 15, Guo Pei

„Jej projekty zmuszają nas żeby przemyśleć modę na nowo – u niej to ciągła kreacja, rekreacja i hybrydyzacja. Kawakubo zdefiniowała estetykę naszych czasów", stwierdził Bolton.

Na zdjęciu Rihanna na gali Met '15 w sukni Guo Pei w memowej wersji z pizzą

6/12
Beyonce na gali Met 15, Givenchy

Konceptualny, zdekonstruowany styl Rei Kawakubo z pewnością doskonale się wpisze w konwencję wystawy – i czerwonego dywanu.

Na zdjęciu Beyonce na gali Met '15 w sukni Givenchy

7/12
Solange Knowles na gali Met 15, Giles

Kawakubo jest drugim w historii żyjącym projektantem, który jest motywem przewodnim legendarnej wystawy – pierwszym z nich był Yves Saint Laurent w 1983 roku.

Na zdjęciu Solange Knowles na gali Met '15 w sukni Giles

8/12
Anja Rubik na gali Met 12, Anthony Vacarello

Ostatnio gale Met skupiały się na Chinach czy Alexandrze McQueenie, natomiast zeszłoroczna wystawa nosiła nazwę „Manus x Machina" i zgłębiała relację pomiędzy modą a technologią.

Na zdjęciu Anja Rubik na gali Met '12 w sukni Anthony Vacarello

9/12
Daphne Guinness na gali Met 11, Alexander McQueen

Kawakubo założyła Comme des Garçons w Tokio w 1973 roku i od wczesnych lat 80. co roku znajduje się w kalendarium paryskiego tygodnia mody.

Na zdjęciu Daphne Guinness na gali Met '11 w sukni od Alexandra McQueena

10/12
Sarah Jessica Parker na gali Met 06, Alexander McQueen

Japońska projektantka jest znana z bycia nieuchwytną. „Po prostu zawsze pozwalała, żeby mówiły za nią jej prace", powiedział kiedyś jej mąż i prezydent firmy, Adrian Joffe.

Sarah Jessica Parker na gali Met '06 w sukni od Alexandra McQueena

11/12
Księżna Diana na gali Met 96, Dior

Mimo unikania imprez i fleszów reporterów, Kawakubo jest jednym z najpotężniejszych nazwisk w modzie. Do grona jej wielbicieli należy Marc Jacobs, Phoebe Philo, Rihanna czy Lady Gaga.

Na zdjęciu Księżna Diana na gali Met '96 w sukni Dior

12/12
Christine Turlington, Naomi Campbell, Kate Moss na gali Met 95, Moss w sukni Calvin Klein

Kawakubo jest często opisywana jako „antymodowa" a jej projekty rzadko kiedy widuje się na imprezach i eventach. Ciekawe jak motyw tegorocznej gali zinterpretują gwiazdy?

Na zdjęciu supermodelki Christine Turlington, Naomi Campbell i Kate Moss na gali Met '95, Moss w sukni od Calvina Kleina