Dolce & Gabbana alta moda jesień-zima 17 Dolce & Gabbana alta moda jesień-zima 17 Backstage Dolce & Gabbana alta moda Dolce & Gabbana alta moda jesień-zima 17 Afterparty po alta moda Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana alta moda jesień-zima 17
Dolce & Gabbana
1/9
Dolce & Gabbana alta moda jesień-zima 17
Dolce & Gabbana

Tego jeszcze nie było! W miniony weekend Dolce & Gabbana zaprosili największe gwiazdy, najbardziej zamożną klientelę i najbardziej znamienite nazwiska branży mody na trzydniową, ekstrawagancką imprezę na Sycylii w iście włoskim stylu. Powód?

 

Więcej: To w tych okularach Doda podbiła Cannes. Zobaczcie całą kolekcję Ortensia od Dolce & Gabbana.

 

Nie jeden, a trzy pokazy naraz! Do tej pory Dolce & Gabbana organizowali jeden pokaz alta moda w ciągu roku. Był on odpowiedzią Włochów na paryskie haute couture. W tym roku Domenico Dolce i Stefano Gabbana posunęli się o krok dalej – pod hasłem alte artigianalità zaprezentowali kolekcję damską, męską i biżuteryjną.

 

Zobacz też: Te okulary ma już Magda Gessler, a ty? Są tak drogie, że Dolce & Gabbana nie podaje ich ceny!

 

Zajrzyjcie do naszej galerii żeby zobaczyć tę modową ekstrawaganzę na Sycylii.

 

2/9
Dolce & Gabbana alta moda jesień-zima 17
Dolce & Gabbana

W ramach swojej inicjatywy Alte Artigianalità (wysokie rzemiosło), duet projektantów Domenico Dolce i Stefano Gabbana zaprosili elitę świata mody i swoich najbardziej zamożnym klientów do Sycylii na trzydniowe święto mody.

3/9
Backstage Dolce & Gabbana alta moda
Dolce & Gabbana

Pierwszym z pokazów była alta moda, odpowiedź Dolce & Gabbana na paryskie haute couture. Prezentację swojej najbardziej luksusowej, szytej na miarę linii projektanci zorganizowali na Piazza Pretoria w samym sercu Palermo na Sycylii.

4/9
Dolce & Gabbana alta moda jesień-zima 17
Dolce & Gabbana

Kolekcja była hołdem złożonym Sycylii, wyspy, z której wywodzi się Domenico Gabbana. „Kolekcję dedykujemy Palermo. Cały event zorganizowaliśmy tak, aby dzięki niemu można było poznać Sycylię i Włochy", powiedzieli lokalnym mediom projektanci.

5/9
Afterparty po alta moda Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana

Składająca się z imponującej ilości 126 looków kolekcja była wszystkim, czego można oczekiwać po Dolce & Gabbana. Maksi spódnice, mocne, pełne werwy printy, ekstrawaganckie nakrycia głowy i charakterystyczne dla włoskiej marki, wysadzane klejnotami korony i tiary, tak bardzo kojarzące się z dekadencją i arystokracją – której wielu członków zasiadło w pierwszych rzędach każdego z trzech sycylijskich pokazów. Na trzydniowy event przybyło ponad 400 gości. Jednym z nich był Rosario Crocetta, prezydent Sycylii.

6/9
Dolce & Gabbana alta gioielleria
Dolce & Gabbana

Drugim z pokazów, które Dolce & Gabbana pokazali w ten weekend na Sycylii była alta gioielleria, czyli wysoka biżuteria. Prezentacja ta odbyła się w Palazzo Gangi w Palermo.

7/9
Dolce & Gabbana Alta sartoria w Monreale
Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana pokazują kolekcje alta moda od lipca 2012 – a każdy z pokazów odbywa się w innej włoskiej lokacji. Dotychczas pokazy odbyły się między innymi w Taorminie, Neapolu, Portofino, Capri a nawet w Tokio.

8/9
Dolce & Gabbana alta moda jesień-zima 17
Dolce & Gabbana

Prezentacjom kolekcji alta moda towarzyszyło kilka obiadów, kolacji oraz bankiet zamykający całą imprezę. Każde z tych wydarzeń to okazja dla klientek żeby ubrać się w swoje kreacje i kupić kolejne. W ten sposób powstaje coś w rodzaju tajemnego, zamkniętego klubu najbogatszych ludzi świata i ich zapierających dech w piersiach strojów.

9/9
Dolce & Gabbana alta sartoria
Dolce & Gabbana

Trzecią zaprezentowaną na Sycylii linią była kolekcja męska, nazwana alta sartoria. Dolce & Gabbana pokazali ją w Monreale, a zwieńczeniem pokazu była instalacja świetlna i wielkie afterparty na świeżym powietrzu. Dolce vita!

Więcej na temat Dolce & Gabbana haute couture