Chanel haute couture jesień/zima 17 Scenografia pokazu Chanel haute couture jesień/zima 17 Pokaz Chanel haute couture jesień/zima 17 Uroda na pokazie Chanel haute couture jesień/zima 17 Katy Perry, Karl Lagerfeld, Cara Delevingne, Claudia Schiffer, Sofia Coppola i Julianne Moore na pokazie Chanel haute couture 17
Chanel haute couture jesień/zima 17
Instagram, Chanel
1/6
Chanel haute couture jesień/zima 17
Instagram, Chanel

Wczoraj Karl Lagerfeld i Chanel po raz kolejny – jak co roku – przechwycili wnętrze paryskiego Grand Palais żeby pokazać w nim swoją najnowszą kolekcję.

 

Więcej: Najnowszy pokaz kolekcji haute couture domu mody Chanel to… list miłosny do Paryża! 

 

Od maksymalistycznej scenografii będącej hołdem złożonym miastu świateł aż po upstrzony gwiazdami (w tym także polskimi) pierwszy rząd – zajrzyjcie do naszej galerii żeby dowiedzieć się wszystkiego co powinniście wiedzieć o pokazie Chanel haute couture jesień/zima 17.

 

Zobacz też: Widzieliście minaudière Dominiki Kulczyk w Cannes? Oto 10 najdroższych torebek Chanel w historii.

 

2/6
Scenografia pokazu Chanel haute couture jesień/zima 17

Scenografia była zainspirowana odwieczną bazą ikonicznego domu mody – Paryżem. Modelki przechadzały się pod olbrzymią repliką wieży Eiffela, którą zaprojektowano tak aby była sklepieniem wybiegu. Swoją kolekcję Lagerfeld zadedykował miastu świateł. „Należy kochać tosamość miasta – jego osobowość, to co ma do zaoferowania – zamiast szukać tego, co utracone. Osobowość zarówno się zmienia jak i pozostaje taka sama”, powiedział Lagerfeld

3/6
Pokaz Chanel haute couture jesień/zima 17
East News, Chanel

Kolekcja była mieszaniną ponurych szarości i czerni. Każdy z 25 pierwszych looków był wariacją szarości, natomiast po nich pojawiło się kilka czarnych strojów. Pokaz zwieńczyła zachwycająca suknia ślubna. Zupełnie tak jak kapelusze, same projekty były ukłonem w stronę elegancji kobiet z początku XX wieku.

4/6
Uroda na pokazie Chanel haute couture jesień/zima 17

Ale makijaż miał wszystkie kolory tęczy. Każda z modelek miała na sobie przerysowany, tęczowy cień do powiek – mile widziany akcent koloru kontrastujący z ciemną, ponurą kolekcją.

5/6
Katy Perry, Karl Lagerfeld, Cara Delevingne, Claudia Schiffer, Sofia Coppola i Julianne Moore na pokazie Chanel haute couture 17
East News, Chanel

Pierwszy rząd był jeszcze bardziej gwiaździsty niż kiedykolwiek. Wśród gości znaleźli się Pharell Williams, Julianne Moore, Tilda Swinton, Katy Perry, Tracee Ellis Ross, Rowan Blanchard, Cara Delevingne czy Kristen Stewart.

6/6
Jessica Mercedes i Kasia Tusk na pokazie Chanel haute couture jesień/zima 17

Polska miała godną reprezentację. W pierwszym rzędzie zasiadł nie kto inny jak Jessica Mercedes. Na swoich kanałach social mediowych blogerka pokazuje przebłyski ze swojej wycieczki do Paryża i doświadczenia z samego pokazu. Na miejscu Jessica spotkała Kasię Tusk. Dziewczyny, za rok jedziemy z Wami!