Pokaz Burberry jesień/zima 18
East News
1/6
Pokaz Burberry jesień/zima 18
East News


W zeszłym tygodniu świat obiegła wiadomość, że Christopher Bailey zadedykował swoją ostatnią kolekcję dla brytyjskiej marki Burberry – na jesień/zimę 18 – społeczności LGBTQ+.

 

Więcej: Christopher Bailey po 17 latach opuszcza dom mody Burberry! A oto siedem rzeczy, które mu zawdzięczamy!

 

„Moja ostatnia kolekcja dla Burberry jest poświęcona najlepszym organizacjom wspierającym młodzież LGBTQ+ na całym świecie", powiedział Bailey w oświadczeniu prasowym napisanym – bardzo adekwatnie – tęczową czcionką.

 

Więcej: Dzieci Cindy Crawford po raz pierwszy wspólnie na wybiegu! Czy ze sobą rywalizują?

 

Nie ma wątpliwości, że tak też było. Pokaz Burberry, który odbył się w londyńskim centrum handlowym Westfield był barwną eksplozją koloru, tęczy i – przede wszystkim – różnorodności.

 

Więcej: Córka Jude'a Law, Iris, mogła zostać twarzą Chanel, ale odmówiła! Dziś z dumą prezentuje inną markę. Zgadniecie jaką?

 

Zajrzyjcie do naszej galerii żeby dowiedzieć się wszystkiego co musicie wiedzieć o ostatnim pokazie Christophera Baileya dla Burberry.

 

Więcej: Angielskie pejzaże i wielka moda! Burberry przedstawia swoją wiosenną kampanię!

 

2/6
Pokaz Burberry jesień/zima 18
East News

 

Pokaz otworzyła modelka i aktywistka na rzecz praw kobiet Adwoa Aboah w wełnianej kurtce z kapturem z nadrukiem grafitti, która kontrastowała ze spódnicą z tęczowym printem. Nowa kolekcja jest młoda, wyluzowana – i po prostu fajna.

 

3/6
Pokaz Burberry jesień/zima 18
East News

 

W kolekcji pokazano pełno ostentacyjnych printów z tęczą. Symbol społeczności LGBTQ+ trafił na oversize'owe swetry, pastelowe kurtki wiatrówki, plisowane sukienki z dzianiny, szale i dresowe komplety.

 

4/6
Pokaz Burberry jesień/zima 18
East News

 

Najbardziej zaskakującym lookiem była stylizacja z dramatyczną, tęczową peleryną z eko futra Cary Delevingne, która zamknęła pokaz po dwóch latach nieobecności na wybiegu.

 

5/6
Pokaz Burberry jesień/zima 18
East News

 

Projektant – zgodnie ze swoją tradycją – zostawił na koniec dla swoich gości niespodziankę. Kiedy na wybieg wyszły wszystkie modelki, sala została rozświetlona feerią tęczowych laserów.

 

6/6
Pokaz Burberry jesień/zima 18
East News

 

Christpher Bailey pracował w Burberry od 17 lat. Kiedy w 2004 roku objął stanowisko dyrektora kreatywnego brytyjskiej marki, Burberry było jedną z wielu tradycyjnych brytyjskich firm produkujących płaszcze. Bailey – który pochodzi z West Yorkshire – pomógł przetransformować brand w globalną markę modową, która jest jednym z głównych towarów eksportowych Wielkiej Brytanii w branży. Bailey ogłosił swoją rezygnację ze stanowiska w październiku – niedługo po tym jak stanowisko CEO brytyjskiej marki objął Marco Gobetti, który przeszedł do Burberry z Céline.

 

Więcej na temat Cara Delevingne Burberry