Pokaz Balenciaga jesień/zima 18 Pokaz Balenciaga jesień/zima 18 Pokaz Balenciaga jesień/zima 18 Pokaz Balenciaga jesień/zima 18 Pokaz Balenciaga jesień/zima 18
Pokaz Balenciaga jesień/zima 18
East News
1/7
Pokaz Balenciaga jesień/zima 18
East News


To już koniec – paryski tydzień mody, a wraz z nim miesiąc pokazów w Londynie, Nowym Jorku, Mediolanie oraz stolicy Francji dobiegł końca. Doroczne święto branży mody zakończyło się z przytupem – jednym z ostatnich pokazów był jednocześnie ten najgoręcej wyczekiwany i najbardziej znaczący: prezentacja Balenciagi na jesień/zimę 18.

 

Więcej: Moda na opak. Maison Margiela pokazuje nową kolekcję, która was zaskoczy

 

Niedzielny pokaz francuskiej marki był jednocześnie pierwszym od momentu, w którym Demna Gvasalia ogłosił połączenie prezentacji męskiej i damskiej. Co pokazał gruziński projektant – i jak będziemy się ubierać nadchodzącej jesieni? Wszystkiego co musicie wiedzieć dowiecie się w naszej galerii. Parę spoilerów – koszulki wymyślonych zespołów, listonoszki ze szczeniaczkami i sylwetki, które są dość ekstremalne nawet jak na standardy Balenciagi. Wstrzymajcie oddech i kliknijcie dalej.

 

Więcej: 5 lekcji, których nauczył nas pokaz Saint Laurent na jesień/zimę 18

 

2/7
Pokaz Balenciaga jesień/zima 18
East News

 

Scenografią była sztuczna góra

 

Kolekcję na przyszły sezon Gvasalia pokazał dookoła olbrzymiego, zaśnieżonego szczytu pokrytego grafitti z napisami pokroju „think big", „the power of dreams" czy „no borders" lub „2-gether". Na samym szczycie namalowano jedno słowo: Balenciaga (oczywiście).

 

3/7
Pokaz Balenciaga jesień/zima 18
East News

 

Ubrania uszyła drukarka


Wytaliowane żakiety miały tylko dwa szwy i uszyto je z jednego kawałka tkaniny. Ich modele powstały w programie do edycji grafiki 3D na komputerowych modelach zeskanowanych z... prawdziwych modeli. Kochani, teraz już oficjalnie żyjemy w przyszłości

.

4/7
Pokaz Balenciaga jesień/zima 18
East News

 

Załóż wszystkie swoje kurtki naraz


Tak jak w swojej kolekcji dla Vetements, również w Balenciadze Demna Gvasalia pokazał stylizacje, które nierozerwalnie kojarzyły nam się ze słynną sceną z „Przyjaciół", w której Joey zakłada na siebie wszystko co ma w szafie naraz. Nowa kolekcja Balenciagi byłaby wprost idealna na obecną, ekstremalną pogodę. Niektóre modelki miału na sobie aż dziewięć sztuk odzieży wierzchniej, a styl poodbno zainspirowali snowboardziści z lat 90.

 

5/7
Pokaz Balenciaga jesień/zima 18
East News

 

Twój top ma teraz rękawiczki


W paru lookach pojawiły się golfy z lycry i weluru w jaskrawych kolorach przypominających zakreślacze do dokumentów. Ich rękawy wieńczyły rękawiczki, a my mogliśmy myśleć tylko o jednym: czy można w nich pisać na WhatsAppie?

 

6/7
Pokaz Balenciaga jesień/zima 18
East News

 

Istnieje fejkowa infolinia, która działa naprawdę


Na paru koszulach w kolekcji pojawił się numer telefonu z francuskim prefiksem +33, który połączy was z przyjaznym botem z Balenciagi. Automat zada wam parę pytań – w tym o waszą płeć (jedną z opcji jest osoba transpłciowa i niebinarna co jest wspaniałe), stan cywilny, czy macie zwierzę oraz jaki jest wasz ulubiony kształt. Po odpowiedzi na pytania robot wam podziękuje i poinformuje, że wszystko co powiedzieliście zostanie zaraz usunięte. Trolling level: Balenciaga.

 

7/7
Pokaz Balenciaga jesień/zima 18
East News


Balenciaga jest teraz charytatywna


World Food Programme – największa na świecie organizacja pozarządowa zwalczająca problem głodu na świecie – właśnie stała się jakby modna. Logo organizacji trafiło na bluzy z kapturami, czapki i nerki – wraz z hasłem „saving lives, changing lives". Balenciaga przekazała 250 tys. dolarów na rzecz WFP i obiecała oddanie 10% zysków z kolekcji. Pomaganie jest trendy? ;-)