Joanna Drozda, Zuzanna Grabowska w Komisarz Aleks Komisarz Aleks odc. 8 Komisarz Aleks odc. 8 Komisarz Aleks odc. 8 Komisarz Aleks odc. 8
Joanna Drozda, Zuzanna Grabowska w Komisarz Aleks
1/13
Joanna Drozda, Zuzanna Grabowska w Komisarz Aleks

W 8. odcinku “Komisarza Aleksa” gościnnie wystąpią Zuzanna Grabowska, prywatnie starsza córka Andrzeja Grabowskiego, czyli słynnego Ferdka Kiepskiego ze “Świata według Kiepskich” oraz Joanna Drozda, czyli latorośl satyryka Tadeusza Drozdy.

Fani seriali znają 34-letnią Zuzannę Grabowską m.in. jako Ninę Jacewicz z „Czasu honoru” czy Patrycję Kozłowską z „O mnie się nie martw”. Warto wiedzieć, że jej mężem jest aktor Paweł Domagała, czyli Krzysztof Małecki z „O mnie się nie martw”. 37-letnia Joanna Drozda zaś dała się zapamiętać jako ekscentryczna Elwira Parchuć z mazurskiej sagi „Nad rozlewiskiem” i kucharka Joanna w „Na noże”. Podobne do swoich ojców?

 

A co wydarzy się jeszcze w "Komisarzu Alesie"?

 

Zobacz także: Co nowego w serialu "Komisarz Alex"? Pies uratuje życie Piotrowi, ale zostanie ranny! ZDJĘCIA

 

Banner, Kropka TV

2/13
Komisarz Aleks odc. 8

W 8. odcinku 9. sezonu „Komisarza Aleksa” (emisja w sobotę 22 kwietnia o godzinie 20.25 w TVP1) zamordowany zostanie bogaty jubiler. Ukrainka Wera (Zuzanna Grabowska), zatrudniona u niego jako pomoc domowa, poinformuje policję, że jej pracodawca wszystkie wartościowe przedmioty przechowywał w skrytce w banku, bo panicznie bał się tego, że zostanie okradziony. Puchała (Ireneusz Czop) odkryje, że emeryt był... paserem i współpracował z łódzkimi przestępcami.

3/13
Komisarz Aleks odc. 8

Ostatnią osobą, z którą jubiler rozmawiał przed śmiercią, okaże się wynajęty przez niego do remontu domu Damian Niziołek (Marcin Sztabiński). Jego konkubina Iga (Joanna Drozda) chciałaby wygodnie żyć i od czasu do czasu wyjechać na wakacje do ciepłych krajów.

4/13
Komisarz Aleks odc. 8

Rysio znajdzie dowód, że emeryt był właścicielem działki rekreacyjnej położonej pod Łodzią i znajdującego się na jej terenie domu letniskowego. Razem z Górskim (Krystian Wieczorek) postanowią przeszukać posesję w towarzystwie Aleksa. Gdy zjawią się na miejscu, zobaczą Werę w popłochu pakującą walizki do bagażnika samochodu. Na jaw wyjdzie, że Ukrainka ograbiła człowieka, u którego pracowała. Ale czy go zabiła?

5/13
Komisarz Aleks odc. 8

Policja zainteresuje się też Damianem. Iga okłamie Górskiego i Puchałę, że w momencie, kiedy jubiler został ugodzony nożem, jej partner był w domu razem z nią. Prawda jednak w końcu wyjdzie na jaw...

Czy Damiana, Igę i Werę coś łączy? Czy to któreś z nich jest mordercą?

6/13
Komisarz Aleks odc. 8

„Trup jeszcze żył”

Damian Nizioł (Marcin Sztabiński), człowiek bez żadnego wykształcenia i fachu, praktycznie półanalfabeta, pracuje dorywczo jako pomocnik przy remoncie bogatego domu. Jednocześnie próbuje sobie załatwić dodatkową fuchę u sąsiada– majętnego jubilera na emeryturze. Ten zostaje poważnie zraniony nożem. Trafia do szpitala. I choć początkowo jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, to jednak niespodziewanie umiera. Tuż przed śmiercią mówi coś o jakiejś działce. Policjanci sprawdzają jego działkę rekreacyjną. Tam, ku swemu zaskoczeniu, spotykają służącą ofiary, młodą Ukrainkę. 

Co dalej?

7/13
Joanna Drozda w Komisarz Aleks

Alex natomiast odkrywa specjalną skrytkę pod altaną. Jest pusta, ale szybko wyjaśnia się, że opróżniła ją właśnie owa Ukrainka. Wraz ze swoim narzeczonym zostaje aresztowana. Początkowy zarzut kradzieży zostaje zamieniony na próbę zabójstwa. Leon (Janusz Chabior) odkrywa, że ofiara była chora na serce i miała systematycznie źle podawane leki, co mogło i w efekcie doprowadziło do jej śmierci. Podejrzani zrzucają winę wzajemnie na siebie, ale kategorycznie zaprzeczają, by mieli coś wspólnego z samym napadem z nożem. Śledczy postanawiają więc jeszcze raz dokładnie przeszukać mieszkanie ofiary, zakładając, że mógł być jeszcze jeden sprawca. Dzięki Aleksowi odkrywają, że ktoś z remontujących dom obok był w mieszkaniu ofiary. Przyznaje się do tego Damian, a ponieważ w przeszłości był już karany za kradzieże i pobicia, automatycznie staje się podejrzanym. Jednak podczas przesłuchania wychodzi na jaw, że o wszystkim opowiadał swojemu przyjacielowi, woźnemu, pracującemu w szkole, do której Damian uczęszczał na kursy i że to on jest faktycznym sprawcą napadu. Zostaje aresztowany, choć początkowo próbuje desperacko uciekać. Jednak Alex, jak zwykle, jest na miejscu.

8/13
Zuzanna Gravbowska w Komisarz Aleks
9/13
Komisarz Aleks odc. 8
10/13
Komisarz Aleks odc. 8
11/13
Zuzanna Gravbowska w Komisarz Aleks
12/13
Komisarz Aleks odc. 8
13/13
Komisarz Aleks odc. 8