seriale montaż
Party.pl

 

Choć ciężko w to uwierzyć TVP obchodzi właśnie 66. rocznicę powstania! Spośród wielu programów, których przez wszystkie te lata wyemitowała Telewizja Publiczna, chyba najbardziej w pamięć widzów zapadły seriale! Wśród nich wiele naprawdę kultowych. Macie swój ulubiony? Przyznajemy, że to trudny wybór.

Poniżej nasze uzasadnienia.

 

Ranczo

W 2006 roku Polacy pokochali polską wieś i jej mieskańców. Konkretnie serialową wieś - Wilkowyje w okolicach Radzynia Podlaskiego. Początkowo miały być tylko trzey serie, ale popularność Lucy, Kusego, wójta i proposzcza (w obu tych rolach Cezary Żak), Czerepacha, Michałowej, Solejukowej i innych zdecydowała, że ostatecznie powstało ich aż 10.

 

M jak miłość

W kategorii seriali to gigant, który stał się najchętniej oglądanym programem telewizyjnym w Polsce. I popularności nie traci do dziś. Odcinki pokazujące losy pokoleń Mostowiaków, Zduńskich, Chodakowskiej i innych bohaterów ogąda średnio po 6 mln widzów! W "M jak miłość" gra lub grała plejada najlepszych polskich aktorów. 


Złotopolscy

To jeden z najdłużej wyświetlanych seriali produkcji polskiej - gościł na naszych ekranach 13 lat! Losy skłóconych gałęzi rodu Złotopolskich - potomków Dionizego i Eleonory Gabriel mogliśmy oglądać do 2010 roku.


 

Na dobre i na złe

Jak podaje Wikipedia, to najdłuższy w historii polskiej telewizji cotygodniowy serial obyczajowy. Opowiada o losach lekarzy, pielęgniarek i pacjentów szpitala w Leśnej Górze. Od 1999 roku obejrzeliśmy już grubo ponad 700 odcinków serialu.

 

Klan

Lubimy śledzić losy serialowych rodzin - czego najlepszym potwierdzenie jest „Klan”. Pod względem liczby odcinków wygrywa ze wszystkimi innymi polskimi serialami. Powstało ich już niemal 3400. Wszystkie opowiadają o perypetiach wilopokoleniowej rodziny Lubiczów z Warszawy. 

 

Alternatywy 4

Perypetie mieszkańców słynnego bloku na warszawskim Ursynowie były doskonałą satyrą i jednocześnie odtrutką na szarzyznę komunistycznej rzeczywistości lat 80. Kultowe już dialogi, doskonały humor sytuacyjny i świetni aktorzy, który byli to w stanie pokazać - to wszystko sprawiło, że serial do dziś ogląda się świetnie.


Czas honoru

Produkcja historyczna TVP opowiadająca o cichociemnych - młodych żołnierzach Związku Walki Zbrojnej i AK. Inspiracją były wojenne losy polskich dywersantów szkolonych w Anglii, a następnie walczących na terenie okupowanej Polski.


Rodzinka.pl

Oto rodzinka, którą pokochali Polacy. Pełne humoru perypetie państwa Boskich oglądamy już od 7 lat! Nic dziwnego, w tej produkcji TVP występuje plejada świetnych aktorów z Małgorzatą Kożuchowską i Tomaszem Karolakiem na czele. Serial "wychował" też młode gwiazdy - jak Adam Zdrójkowski, czy Julia Wieniawa.


Czterdziestolatek

Gdy rozpoczynały się zdjęcia do serialu w 1974 roku odgrywający tytułową rolę Andrzej Kopiczyński miał równo 40 lat. Perypetie granego przez niego inżyniera Stefana Karwowskiego i jego rodziny śledziły z zapartym tchem całe rodziny. Tłem serialu była propaganda sukcesu lat 70., w tym jej wielkie budowy - dworzec Centralny, czy Trasa Łazienkowska.

 

Alternatywy 4
Polskie seriale - Alternatywy 4
...
East News
Na dobre i na złe
Polskie seriale - Na dobre i na złe
...
Party.pl
Czterdziestolatek
Polskie seriale - Czterdziestolatek
...
East News
Ranczo
Polskie seriale - Ranczo
...
Party.pl
M jak miłość
Polskie seriale - M jak miłość
...
Party.pl
Czas honoru
Polskie seriale - Czas honoru
...
Party.pl
Rodzinka.pl
Zosia z serialu "Rodzinka.pl"
...
Facebook Rodzinka.pl
Złotopolscy
Polskie seriale - Złotopolscy
...
Party.pl
Klan
Polskie seriale - Klan
...
Party.pl
Wyniki plebiscytu:
Alternatywy 4...
Na dobre i na złe...
Czterdziestolatek...
Ranczo...
M jak miłość...
Czas honoru...
Rodzinka.pl...
Złotopolscy...
Klan...