W rytmie serca odc. 10 W rytmie serca odc. 10 W rytmie serca odc. 10 W rytmie serca odc. 10 W rytmie serca odc. 10
W rytmie serca odc. 10
Mat. prasowe
1/9
W rytmie serca odc. 10
Mat. prasowe

Zapraszamy na 10. odcinek „W rytmie serca”! Emisja 5 listopada w niedzielę o 20.00 w Polsacie. Co tym razem wydarzy się w serialu?

Maria (Barbara Kurdej-Szatan) – wspierana przez Ewę (Elżbieta Romanowska) – spróbuje znaleźć wymarzoną suknię na ślub... A przy okazji na zakupach pozna kolejną przyszłą pannę młodą: Karolinę (Katarzyna Wajda).

 

Co się przydarzy paniom na przymiarkach? Sprawdź w galerii!

 

Zobacz także: Basia Kurdej-Szatan w dwóch sukniach ślubnych! Którą sukienkę powinna wybrać jej bohaterka w serialu "W rytmie serca"?

2/9
W rytmie serca odc. 10
Mat. prasowe

Dziewczyna nagle zasłabnie i kilka godzin później zostanie pacjentką Adama (Mateusz Damięcki).
Doktor Żmuda po badaniach odkryje, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy wspólnie z Marią zdoła Karolinę uratować?

3/9
W rytmie serca odc. 10
Mat. prasowe

Poza tym w Kazimierzu dojdzie do kolejnej kradzieży - tym razem w muzeum. Lokalny przewodnik wycieczek (w tej roli: Jerzy Schejbal) zawiadomi policję, że z wystawy zniknął stary szkic. A posterunkowy Szarek (Dariusz Toczek) od razu ustali, że w okolicy przebywa Janusz Pęciak (Zbigniew Stryj) - poszukiwacz skarbów, który miał już wcześniej zatargi z prawem.

- Sprawdziłem w bazie tego gościa: pięć lat temu był podejrzany o splądrowanie stanowiska archeologicznego pod Janowcem. Później próbował sprzedać kilkadziesiąt złotych monet, ale trafił na prowokację policyjną…
- I nie zgarnęli go?
- Zgarnęli. Ale okazało się, że nie miał monet przy sobie, nigdy się nie odnalazły.
- I nic mu nie mogli udowodnić...

4/9
W rytmie serca odc. 10
Mat. prasowe

Doktor Zych (Piotr Fronczewski) odkryje, że gospodarz, u którego się zatrzymali – Bronisław (w tej roli Jerzy Schejbal) – celowo swoich gości truje! Mężczyzna doda do jedzenia lokatorów czarcie ziele, które wywoła u nich halucynacje. A szef przychodni – gdy pozna w końcu prawdę - od razu go zaatakuje.

- Czy ty oszalałeś, Bronek?!(…) Dodawałeś im ekstrakt z bielunia do jedzenia! Raz jednemu, raz drugiemu... Tylko nie wiem jednego: dlaczego?!

 

 
5/9
W rytmie serca odc. 10
Mat. prasowe

Tymczasem Bronisław wcale nie poczuje wyrzutów sumienia… I w końcu wyzna, że chciał pozbyć się z Kazimierza ludzi, którzy mogą zniszczyć jego unikalny klimat.

- Wyobrażam sobie to miasto spustoszone przez coraz bardziej bezczelnych poszukiwaczy skarbów i innych idiotów... mających w głębokim poważaniu zabytki, kulturę, naturę! Gotowych zrobić wszystko dla zysku.

6/9
W rytmie serca odc. 10
Mat. prasowe

Nie szanujących historii tego miejsca ani ludzi... Kazimierz został tak straszliwie okaleczony przez wojny, totalitaryzmy... ale przetrwał. I ma zostać zadeptany przez tępą chciwość?!

- I to ma cię tłumaczyć? Wiesz, jak to się mogło skończyć?!
- Michał... Ty, ja - jesteśmy ostatnimi strażnikami tego miejsca i jego pamięci... Jeśli my go nie ochronimy, to nikt już tego nie zrobi... To był akt samoobrony!

- Przesadziłeś...
- Wydasz mnie policji?

7/9
Grażyna Błęcka-Kolska
Mat. prasowe

Tymczasem Żmuda pojedzie do Warszawy, by porozmawiać z Urbańską (Grażyna Błęcka-Kolska) - pielęgniarką, która skłamała w sądzie zeznając na korzyść Piwonia. Adam odwiedzi byłą koleżankę w jej domu – i nie będzie zbyt delikatny.

- Dlaczego zeznaje pani nieprawdę? Mogę stracić zawód, wolność... Wszystko! Przecież zawsze byłem dla pani życzliwy, ceniłem panią…
A Urbańska od razu wybuchnie gniewem.
- „Ceniłem”?... Co pan o mnie wie? O mojej sytuacji, o mojej rodzinie?!
- Nie rozumiem…
- Rzeczywiście... „Pan doktor” nie zrozumie, jak to jest pracować 35 lat i zarabiać 2200 na rękę!(…) Został mi rok do emerytury. W szpitalu prowadzonym przez doktora Piwonia... To pan rozumie?!

8/9
W rytmie serca odc. 10
Mat. prasowe

Za to w finale: mamy dobrą wiadomość! Bo w najbliższym odcinku mały Grześ (Borys Wiciński) odzyska w końcu mowę... i po raz pierwszy nazwie Adama tatą!
 

9/9
W rytmie serca odc. 10
Mat. prasowe

Fani serialu będą mogli zobaczyć tę scenę już 5 listopada, punktualnie o godz. 20:00 w Polsacie… Zapraszamy przed telewizory!

Więcej na temat polskie seriale W rytmie serca