Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz
1/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

Przed nami kolejny tydzień z "Policjantkami i policjantami", a w nim... 

Porwania, rozterki miłosne oraz nieoczekiwana zmiana par patrolowych! 

A zaczniemy od... porwania! Już dziś w 415 odcinku Ola Wysocka zostanie porwana! 

Emisja od poniedziałku do czwartku o 19.00 w Czwórce. 


Ola przez przypadek zostaje wciągnięta w małżeński konflikt - sąsiad skarży się jej, że jego żona wyprzedaje ich wspólny majątek. Do tego kobieta wpadła w sidła podejrzanej sekty, która ogłasza rychły koniec świata. Sytuacja przeradza się w zaawansowane śledztwo. Mikołaj przez cały dzień unika Karoliny - poprzedniego wieczoru był świadkiem jej potajemnego spotkania  z byłym narzeczonym i nie może wybaczyć swojej dziewczynie, że go okłamała.  Tymczasem na służbie patrol 05 dostaje zadanie specjalne. Policjanci mają eskortować skazanego mężczyznę powiązanego z mafią, oskarżonego o zabójstwo właściciela salonu jubilerskiego. Po drodze wpadają w gangsterską zasadzkę. Wysocka zostaje uprowadzona!

Co będzie dalej?

 

Zobacz także: Policjantki i Policjanci: Rachwał znowu odwiedzi były narzeczony. Co połączy Asię i Szymona?

2/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

A oskarżony znika. Cała policja postawiona jest w stan gotowości. Rozpoczyna się akcja poszukiwawcza, w której zostają zaangażowani także kryminalni. Udaje się ustalić, że w całą sprawę zaangażowany jest również adwokat przestępcy. Czy jego zeznania doprowadzą do odnalezienia porwanej policjantki?

3/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

Odc. 416

Dochodzi do spotkania ojca Zatońskiej z prokuratorem Zielińskim. Okazuje się, że sprawa dotyczy wyłudzeń ubezpieczeń i ojciec Asi jest jednym z podejrzanych. On sam twierdzi, że oskarżenie jest niesłuszne. Czy prokurator może pomóc w tej sprawie? Tymczasem na komendzie zjawia się redaktor naczelny pewnego tygodnika. Twierdzi, że jedna z jego najlepszych dziennikarek śledczych wpadła na trop jakiejś wielkiej afery. Nie chciała zdradzać szczegółów a teraz niespodziewanie zniknęła. 

4/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

Jedynym trop może kryć się na dysku komputera zaginionej. Całe śledztwo zakończy się niebezpieczną prowokacją ze strzelaniną w tle, a życie jednego z policjantów będzie zagrożone. Tego samego dnia podczas patrolu policjanci natrafiają na nietypowo jadące auto, dodatkowo  z tyłu macha do nich wystraszone dziecko. Pojawia się podejrzenie, że kierowca pojazdu jest pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu okazuje się, że mężczyzna za kierownicą jest trzeźwy, ale na granicy omdlenia. Szymon rozpoczyna akcję ratowania życia.

5/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

Odc. 417

Karolina jest całkowicie rozbita. Mikołaj nadal się do niej nie odzywa i nie odbiera od niej telefonów. W dodatku wziął urlop na żądanie i nie pojawia się na komendzie. Tymczasem patrol 06 musi się udać na dość nietypową interwencję. Chodzi o zgłoszenie prezesa jednej z wrocławskich spółdzielni, któremu ktoś zakleił drzwi do mieszkania pianką budowlaną. Na miejscu Rachwał i Zapała przekonują się, że to nie jedyny przypadek wandalizmu na tym osiedlu. Podejrzenie pada na jednego z sąsiadów, któremu na radzie osiedla nie udzielono zgody na otwarcie sklepu na tym terenie. 

6/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

Emilka Drawska jest przeciążona pracą na komendzie, do tego  Zuza Kowal zleca jej dodatkowo nocki. Krzysiek jest poważnie zaniepokojony sytuacją żony. Tego samego dnia pojawia się kolejne wezwanie dotyczące wandalizmu na osiedlu. Tym razem ktoś wyrzuca przez okno różne rzeczy, w tym żelazko, nie zważając na zagrożenie jakie to stwarza dla przechodniów.

7/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

Odc. 418

Ola Wysocka zostaje poinformowana przez stróża osiedlowego, że rano na podwórku widziano Borysa Jóźwiaka. Do tego policjantka dostaje anonimowego smsa, że wraz z synem ma uciekać z domu. Ola nie wie, co ma o tym myśleć. Tymczasem na patrolu razem z Białachem musi jechać na wezwanie do pobitej kobiety. Poszkodowaną  ktoś wyrzucił z samochodu przed wejściem do szpitala. Z zeznań dziewczyny wynika, że przyczyną napaści może być jej wyjątkowy zawód, jest ona bowiem testerką wierności. Podejrzenie pada zatem na wszystkich zdekonspirowanych przez nią mężczyzn. Jeszcze tego samego dnia pojawia się kolejne zgłoszenie dotyczące pobicia.  Tym razem jednak starszy człowiek  o naruszenie jego nietykalności cielesnej oskarża innych policjantów.

Patrol 05 naciska na wyjaśnienie tej sprawy. Czy nagranie z monitoringu potwierdzi winę policjantów? U Białacha pojawia się Zuza Kowal. Komendant chce, aby na służbie znowu partnerowała mu Karolina Rachwał. Decyzja ta podparta jest lepszymi wynikami skuteczności patrolu w takim składzie. W obecnej sytuacji Mikołaj nie jest zadowolony z takiego obrotu sprawy.

8/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

Odc. 419

Ojciec Zatońskiej zostaje aresztowany. Do tego prokurator Zieliński wyznaje synowi, że poprosił komendant o przydzielenie mu na patrolu innej partnerki zamiast Asi Zatońskiej. Na komendzie pojawia się nowa postać. Emilka Drawska będzie miała okazję przywitać się z nowoprzybyłym jako pierwsza. Tymczasem do policjantów przychodzi kobieta zgłaszająca zaginięcie męża. Dzień wcześniej mężczyzna wyszedł rano na ryby i przepadł. Patrol 07 szuka informacji wśród towarzyszy rybackiego hobby. Tym sposobem trafiają nad rzekę w miejsce, w którym porzucone zostały rzeczy zaginionego. Czy wśród nich znajdą jakiś istotny trop? Tego dnia pojawia się jeszcze zgłoszenie ze sklepu spożywczego, w którym ktoś wyrwał starszej pani telefon z ręki i uciekł. Dzięki sklepowemu monitoringowi szybko udaje się rozpoznać sprawcę i tutaj sprawa się nieco komplikuje. Policjanci tym razem nie będą mogli ukarać winnego.