Policjantki i policjanci Policjantki i policjanci Policjantki i policjanci Policjantki i policjanci Policjantki i policjanci
Policjantki i policjanci
gosia stasiewicz
1/5
Policjantki i policjanci
gosia stasiewicz

Przed nami kolejny tydzień z "Policjantkami i policjantami", a w nim... 

 

A zaczniemy od sukcesu intrygi matki Rachwał i Kamila... ! Już dziś w 420. odcinku:

 

Emisja serialu od poniedziałku do czwartku o 19.00 w Czwórce. 

 

Na komendzie pojawia się mężczyzna w samej bieliźnie. Emilka Drawska chce przegonić intruza, jednak okazuje się, że to nie prowokator lecz ofiara rabunku. Podczas przesłuchania poszkodowany wyjaśnia, że jest taksówkarzem i został okradziony przez pasażera, który zamówił u niego kurs na ogródki działkowe, gdzie zamiast zapłacić, wyciągnął broń. Ograbił go dosłownie ze wszystkiego co miał przy sobie. W toku sprawy okazuje się, że złodziej już kilkakrotnie w ten sposób dokonał kradzieży. Tymczasem na komendę przychodzi kobieta z nastoletnim synem z ręką w gipsie. Skarży się, że nieletni łobuz z ich podwórka namawia dzieciaki do robienia niebezpiecznych rzeczy. Jej syn również miał coś zrobić na jego polecenie i złamał sobie rękę. Co w takiej sytuacji może zrobić policja?

 

Ewa Rachwał wraz z Kamilem świętują rozstanie Karoliny i Mikołaja. To jednak nie koniec ich paktu. Teraz chcą doprowadzić do tego, by Karolina wróciła do swojej dawnej miłości.

 

Zobacz: Jesteś fanem "Policjantki i policjantów"? Przekonaj się i rozwiąż nasz QUIZ!

2/5
Policjantki i policjanci
gosia stasiewicz

421. 

Mikołaj po raz kolejny wyciąga do Oli pomocną dłoń. Tym razem zabiera ją i Marka do siebie, dopóki nie wyjaśni się sprawa pieniędzy podarowanych jej rzekomo przez samego Borysa. Białach postanawia przeprowadzić prywatne śledztwo, teraz jednak musi ukryć torbę z podejrzaną gotówką.

 

Tymczasem na komendę zgłasza się małżeństwo zaniepokojone o swoją nastoletnią córkę - najpierw zrobiła sobie tatuaż bez ich wiedzy, a potem znaleźli w jej rzeczach dziwną kartkę z jej ślubowaniem posłuszeństwa wobec kogoś. Sama dziewczyna nabiera wody w usta, do momentu gdy inna nastolatka z podobnym tatuażem trafia do szpitala z zagrożeniem życia. Tego samego dnia dyżurny przyjmuje zgłoszenie z gabinetu masażu. Masażysta zawiadamia policję, że w jego gabinecie pojawił się zazdrosny mąż klientki. Bójka wisi w powietrzu. Na miejscu policjanci odkrywają, że poszkodowany nielegalnie nagrywa swoje klientki.

Co odkryją mundurowi po przejrzeniu taśm z ukrytej kamery?Na komendzie dochodzi do starcia pomiędzy Adamem na nową komendant. Teraz profos szykuje zemstę i szuka słabych punktów Zuzy Kowal.

3/5
Policjantki i policjanci
gosia stasiewicz

Odc. 422

Patrol 07 jedzie na wezwanie do domu małżeństwa, które zgłosiło, że zostało napadnięte, poturbowane i okradzione przez nieznanych sprawców. W toku śledztwa Zieliński i Zatońska znajdują jednego ze sprawców, ale jego zeznania rzucają całkowicie inne światło na tę sprawę. Na komendzie Profos wymyśla plan doskonały. Jego tajną bronią w walce z panią komendant będzie sam Juliusz. Czy Zuza wpadnie w pułapkę zastawioną przez pracowników?

 

Tymczasem wpływają dwa zgłoszenia z jednego sklepu. Właściciel twierdzi, że mężczyzna zdemolował wnętrze, natomiast agresor utrzymuje, że został tu oszukany. Na miejscu Szymon i Asia dowiadują się, że niezadowolony klient kupił tutaj za okrągłą sumę zdrapki, jednak żadna nie okazała się wygrana, co sprawiło, że wyładował gniew na cudzym mieniu.

 

Zatońska nie może odwiedzić w areszcie ojca, który nie dostał pozwolenia na widzenie rodzinne. W dodatku w domu jej brat sprawia kolejne kłopoty. Z pomocą śpieszy Szymon i ratuje sytuację.

4/5
Policjantki i policjanci
gosia stasiewicz

Odc. 423

Białach stara się, jak może, wspierać Olę Wysocką, która jest w nienajlepszej formie psychicznej – wozi ją do pracy a Marka do szkoły, dodaje jej otuchy i na własną rękę szuka informacji o Borysie. Rano Karolina widzi przez okno, jak Mikołaj przyjeżdża razem z Olą na komendę i przytula ją przed wejściem do budynku. Przyjacielski gest bierze za coś zupełnie innego i nie ma wątpliwości, że jej były chłopak szybko pocieszył się po rozstaniu.

 

Tymczasem komendant Kowal postanowiła przeprowadzić pewne zmiany i przed służbą wzywa do siebie Rachwał i Białacha.

 

Okazuje się, że znowu mają jeździć ze sobą na patrolu. Żadne z nich nie jest zadowolone z takiego obrotu sprawy, ale komendant ucina pytania o powody swojej decyzji. Wspólna służba rozpoczyna się od długiego krępującego milczenia. Pierwsze zgłoszenie dotyczy młodego chłopaka, którego, według relacji świadka, wywleczono nieprzytomnego z samochodu na pobocze drogi i porzucono. Chłopaka zabrała karetka, ale na miejscu zdarzenia Białach znajduje portfel z dokumentami, które mogą należeć do ofiary. Kolejne wezwanie przychodzi z gabinetu stomatologicznego, gdzie agresywny pacjent zaatakował dentystę w trakcie leczenia. Z zeznań obu mężczyzn wynika, że każdy miał swój powód do awantury…

5/5
Policjantki i policjanci
gosia stasiewicz

Policjanci są nieco zdezorientowani zmianami w obsadzie poszczególnych patroli. Wysocka zaczyna służbę w towarzystwie Krzyska Zapały. Oboje dobrze się znają i lubią, ale zastanawiają się czemu mają służyć te roszady. Krzysiek martwi się też o kondycję żony, która po nocnych zmianach wraca do domu bardzo zmęczona. Wkrótce oboje przekonają się, jak niebezpieczne konsekwencje może mieć stan ciągłego przemęczenia Emilki.

 

Tymczasem pojawia się pierwsze zgłoszenie. Na komendę dzwoni dziewczyna, która znalazła pistolet w rzeczach swojego partnera. Mężczyzna ma kryminalną przeszłość, co w tej sytuacji dodatkowo go obciąża. Sam zainteresowany utrzymuje, że ktoś próbuje go wrobić, a broń nie jest jego własnością.

Tego dnia jest jeszcze do rozwiązania sprawa oszukanego projektanta mody, który zgłosił, że ktoś podrabia jego kolekcję i sprzedaje w fałszywym sklepie internetowym. Początkowo sceptycznie nastawieni policjanci podejmują wyzwanie. Po adresie IP trafiają do mieszkania niewinnie wyglądającej staruszki. Czy odnajdą tam ślady przestępstwa?