Policjantki i Policjanci Policjantki i Policjanci Policjantki i Policjanci Policjantki i Policjanci Policjantki i Policjanci
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz
1/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

Co wydarzy się w serialu "Policjantki i policjanci"? W Czwórce nowe odcinki 410-414, emisja: 7 maja do 11 maja włącznie o godz. 19.00. A w nich:

 

410. - emisja - poniedziałek, 7 maja, godz. 19:00

Serial obyczajowy

Szymon jest świadkiem jak jego policyjna partnerka w czasie wolnym kupuje dopalacze. Od tej chwili ma problem ze współpracą z Asią. Tymczasem muszą zająć się zgłoszeniem dotyczącym bójki w galerii sztuki. Na komisariat zadzwonił klient galerii, który twierdzi, że sprzedano mu fałszywy obraz za dużą sumę. Sam właściciel zaprzecza, że doszło w ogóle do takiej transakcji. Wyjaśnienie sytuacji pojawia się samo niedługo po przybyciu policjantów na miejsce, bo syn właściciela sam przyznaje się do tego oszustwa. Policjanci liczą, że to zakończy śledztwo, ale wkrótce okazuje się, że to dopiero jego początek.

Co dalej?

 

Zobacz: "Policjantki i policjanci" Miłosny trójkąt Mikołaj, Kamil i Karolina. Co z nimi dalej?

2/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

Tego dnia Zieliński i Zatońska interweniują także w sprawie wypadku samochodowego - nieznany sprawca wjechał w stoisko z kwiatami, po czym uciekł, porzucając samochód. W bagażniku pozostawionego auta policjanci dokonują niespodziewanego odkrycia. Pod koniec służby Aśka pojawia się pod komendą z prezentem dla Szymona. To zupełnie zmieni nastawienie Zielińskiego do patrolowej partnerki.

3/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

 

Golas w bagażniku, tego jeszcze policjanci nie widzieli...

4/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

411. wtorek

Na policję przychodzi zgłoszenie o porwaniu nastolatki. Rachwał i zapała bez zwłoki ruszają do akcji. Na miejscu okazuje się jednak, że rodzice wiedzą gdzie przebywa dziewczyna, tylko nie akceptują jednej z jej koleżanek i towarzystwa, w które się wdała. Z początku policjanci mają ochotę oskarżyć małżeństwo o nieuzasadnione wezwanie, ale uginają się pod prośbą i postanawiają odstawić ich córkę do domu. Zuza Kowal, korzystając ze swojej pozycji, chce zrobić z Drawskiej swojego prywatnego kierowcę. Emilka wypełnia polecenia nowej szefowej i przestaje wyrabiać się z własną pracą. Tymczasem pojawia się dyżurny z nową sprawą. Ktoś włamał się do domu weselnego i kompletnie zdemolował salę, a za kilka godzin mają się tam pojawić pierwsi goście. Na miejscu patrol wkracza w sam środek awantury pomiędzy rodziną a organizatorami przyjęcia. Studząc emocje wszystkich, Karolina i Krzysiek próbują dowiedzieć się, komu mogłoby zależeć na zepsuciu tej wyjątkowej chwili. Podejrzenie pada na byłego narzeczonego przyszłej panny młodej.

5/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

412. Środa

 

Zuza Kowal jako zastępca pani komendant kolejny raz nadużywa swojej władzy wobec innych pracowników. Tym razem swoją papierkową robotę zleca Juliuszowi. Natomiast dla Białacha ma inne specjalne zadanie. Taka postawa doprowadzi do stanowczej reakcji policjantów. Tymczasem patrol Wysockiej i Białacha dostaje wezwanie do domu jednorodzinnego na obrzeżach Wrocławia. Dron, którego zadaniem jest analiza składu chemicznego dymów z kominów, wykrył przekroczenie stężenia niebezpiecznych pyłów. Ola i Mikołaj składa wizytę właścicielowi mieszkania, w którym palone są szkodliwe substancje. Nie jest to pierwsza tego typu interwencja w tym miejscu, ale mężczyzna nic sobie nie robił z dotychczasowych pouczeń i mandatów. Czy Białachowi i Wysockiej uda się zmienić tę sytuację?

Tego dnia patrol 05 zajmie się także zgłoszeniem o awanturze w biurze podróży, gdzie para niezadowolonych klientów dość agresywnie domaga się odszkodowania za nieudane wakacje. Małżeństwo twierdzi, że podczas pobytu w egzotycznym kraju, zatruli się jedzeniem w hotelu, w którym byli zakwaterowani. Przesłuchanie poszkodowanych na komendzie rozjaśni nieco kulisy tej sprawy.

6/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

413. Czwartek

Joanna otrzymuje oficjalną pochwałę za udaną akcję ze schwytaniem dealera narkotyków. Szymon jest bardzo dumny z partnerki. W ramach wdzięczności postanawia podarować koleżance pewien prezent. Na patrolu pierwsze zgłoszenie dotyczy poparzenia nastolatki. Jej rodzice twierdzą, że ktoś celowo skrzywdził dziewczynę. Ofiara to znana vlogerka, którą codziennie oglądało kilka tysięcy ludzi.

Fani wysyłali jej mnóstwo prezentów, w tym kosmetyki do przetestowania. Dla policjantów to ważny trop, który może doprowadzić ich do rozwiązania sprawy. Kolejne wezwanie pochodzi od obrabowanego starszego pana. Na miejscu Zatońska i Zieliński przekonują się, że jego mieszkanie zostało całkowicie splądrowane, natomiast poszkodowany nic nie pamięta od ostatniej doby. Jedyną poszlaką jest róża w domu samotnego mężczyzny i garnitur, w który on sam jest ubrany.

Ojciec Asi ma pewien plan wobec jej kolegi ze służby. Policjantka ma złe przeczucia, co do pomysłu taty.

7/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

414. Piątek

Na komendzie zjawia się Kamil. Pragnie pożegnać się z Karoliną i rozstać w pokoju. Czy policjantka ulegnie i umówi się na ostatnie spotkanie?
Tymczasem razem z Krzyśkiem musi jechać na wezwanie do akademika, gdzie studentka targnęła się na własne życie. Współlokatorka dziewczyny zeznaje, że stało się to tuż po wizycie w rodzinnym domu. Policjanci jadą tam w poszukiwaniu tropów, które mogłyby naprowadzić ich na wyjaśnienie tej sprawy. Zuza Kowal zmienia postawę wobec pracowników. Juliusz uważa to za sukces po ostatnim buncie załogi, ale profos studzi jego emocje. Adam jest bowiem przekonany, że zastępczyni pani komendant szykuje coś w odwecie.

Tego dnia Rachwał i Zapała są świadkami napadu z bronią w ręku na sklep jubilerski. Niestety wszystko dzieje się niezwykle szybko i złodziej oddaje strzał w stronę ochroniarza. Krzyśkowi nie udaje się zatrzymać przestępcy. Policjanci rozpoczynają śledztwo od rozmowy z właścicielem sklepu.

8/8
Policjantki i Policjanci
Gosia Stasiewicz

Czego może chcieć ojciec Asi od Szymona?