Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz
1/8
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

 

Chcesz wiedzieć co dalej u bohaterów serialu "Policjantki i policjanci"? 

Emisja odcinków 390-394 od poniedziałku do piątku (7-11 kwietnia) o 19.00 w TV4. 

Białach boi się kolacji z rodziną Karoliny. Rachwał ćwiczy go co ma robić, by dobrze wypaść!

 

Odc. 390. Mikołaj bardzo przejmuje się nadchodzącym ważnym wydarzeniem, którym jest kolacja w domu rodzinnym Karoliny. Chciałby zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie i dlatego ćwiczy ewentualne wypowiedzi. Juliusz wraz z Profosem postanawiają pomóc koledze z pracy. W tym celu przygotowują specjalnie dla Białacha listę gotowych kwestii do wygłoszenia… 

Co będzie dalej?

Zobacz: "Policjanci i Policjantki" z nową funkcjonariuszką. Kim jest Asia Zatońska? Co jeszcze w serialu?

2/8
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

Tymczasem na komendę przychodzi niepokojące zgłoszenie dotyczące włamania do laboratorium produkującego leki. Pracownicy sugerują, że podejrzani mogą być miejscowi narkomani, zamieszkujący pobliski opuszczony budynek. Patrol 05 sprawdza ten trop i w squocie znajduje nieprzytomną dziewczynę. Badanie potwierdza, że zażyta przez nią substancja mogła pochodzić z okradzionego laboratorium. Czy śledztwo potwierdzi, że winni włamania są squatersi? Policjanci muszą się zająć jeszcze jedną alarmującą sytuacją. Na komendzie pojawia się ojciec zaniepokojony internetowymi rozmowami swojej córki. Mężczyzna podejrzewa, że ktoś dorosły podszywa się pod koleżankę na czacie i prowokuje do zwierzeń jego małoletnią córkę. Policjanci postanawiają przeprowadzić pewną prowokację w celu schwytania oszusta.

3/8
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

 

Odc. 391. 
Na komendę dzwonią dwie studentki. Dziewczyny twierdzą, że sąsiad z naprzeciwka podgląda je i robi im zdjęcia. Patrol 07 przyjmuje zgłoszenie i rusza pod wskazany adres. Po zatrzymaniu delikwenta i przejęciu sprzętu, dyżurny Jacek odkrywa na zdjęciach coś niepokojącego. Okazuje się, że zupełnie przypadkiem podglądacz zdobył dowód w innej sprawie. 

4/8
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

Mazurek namawia Drawską na wspólny wypad za miasto. Emilka po ostatnich przykrych doświadczeniach ze stalkerem, wyraźnie zasługuje na krótki odpoczynek. Tymczasem Profos szykuje się do ważnego spotkania, czeka go randka z kobietą poznaną w Internecie. Juliusz ma poważne wątpliwości i obawia się, że na spotkanie z Adamem przyjdzie jakiś oszust. Na komendę wpływa kolejne zgłoszenie. Na jednym ze skrzyżowań starszy, nietrzeźwy mężczyzna wyzywa i szarpie przechodniów. W chwili gdy policjanci interweniują w tej sprawnie pojawia się córka awanturnika i niczym profesjonalistka błyskawicznie radzi sobie z problematycznym ojcem. Zieliński jest wyraźnie pod wrażeniem tej kobiety. Szymon znajduje u Julii Mazurek silne leki nasenne, policjant zaczyna podejrzewać, że jego partnerka ma większe problemy niż mu się wydawało.

5/8
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

Odc. 392.

Załoga numer 6, w składzie sierżant Krzysztof Zapała i aspirant sztabowy Karolina Rachwał jadą na sygnale do pierwszego zgłoszenia. W szkole tańca przetrzymywani są zakładnicy. Na miejscu okazuje się, że to właścicielka zamknęła drzwi. Kobieta twierdzi, że wśród przetrzymywanych jest złodziej. Podejrzenie pada na jednego z instruktorów, który niechętnie przyznaje się do kryminalnej przeszłości. Tego samego dnia komenda przyjmuje zgłoszenie od dziewczyny, która twierdzi, że jej chłopak zaginął. 

6/8
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

Mieli się udać na drogie, zagraniczne wakacje, ale od rana nie ma kontaktu z zaginionym. W trakcie przesłuchania funkcjonariusze przekonują się, że zaniepokojona kobieta niewiele wie o swoim partnerze. Znikomość informacji jakich jest w stanie udzielić bardzo utrudni prowadzenie śledztwa, a finał sprawy bardzo zaskoczy wszystkich. Karolina Rachwał jest dzisiaj wyjątkowo zamyślona, co zauważa jej policyjny partner. Rachwał nosi przy sobie tajemniczy list, który dzień wcześniej dostała od matki. Kim jest autor listu? Policjantka już wkrótce będzie miała okazję się z nim spotkać.

7/8
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

Odc. 393.

Patrol 06 tymczasowo działa w zmienionym składzie. Dowódcą jest młodszy aspirant Szymon Zieliński a partneruje mu sierżant Krzysztof Zapała. Pierwsze  zgłoszenie dotyczy pijanej kobiety leżącej na klatce swojego bloku. Podczas interwencji policjanci dowiadują się, że kobieta straciła niedawno córkę. W czasie rutynowych czynności śledczych, patrol wpada na ważny trop w sprawie śmierci tej młodej dziewczyny. Okazuje się, że przyczyną jej samobójstwa było poważne oszustwo. Tego samego dnia Juliusz znajduje w kupionej na wynos kanapce kartkę z groźbą. Składa na komendzie oficjalną skargę. Funkcjonariusze postanawiają odwiedzić miejsce, z którego pochodziło jedzenie na wynos z niespodzianką. Na miejscu okazuje się, że właściciel restauracji ma inne przewinienia na sumieniu. 

Nadszedł dzień wyjazdu Emilki i Julii. Policjantki docierają do miejscowości, w której brak zasięgu. Drawska jest nieco zdenerwowana sytuacją, w której nie może skontaktować się ze swoim mężem. To miał być sielski wyjazd, tymczasem sytuacja już wkrótce przybierze niezwykle dramatyczny obrót...

8/8
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

Odc. 394.

Cała komenda postawiona jest w stan gotowości. Trwają poszukiwania Emiliki Drawskiej i małej Gaji. Oficjalnie sprawę prowadzi komenda w Nowej Rudzie. Krzysztof naturalnie rusza na ratunek swojej rodzinie. Towarzyszy mu Szymon Zieliński. Komendant Jaskowska przydziela do służby na miejscu patrol 05. Białach chciałby pomóc Krzyśkowi, ale we Wrocławiu policjanci także mają ręce pełne roboty. Pierwsze wezwanie dotyczy włamania do sklepu z bronią. Dzięki zeznaniom sprzedawcy szybko udaję się dopaść sprawców, jednakże wtedy wszystko zaczyna się komplikować.

Mikołaj i Ola interweniują jeszcze w sprawie awantury domowej. Zgłoszenie wpływa od kobiety, która ma podejrzenia, że jej siostra w zaawansowanej ciąży jest regularnie bita przez męża. Funkcjonariusze nie potrafią ukryć emocji w tego typu policyjnej akcji.