Maciej Stuhr w serialu "Szadź"
x-news

O czym jest "Szadź"? Kto jest kim w nowym serialu na Player.pl

Maciej Stuhr w serialu "Szadź"
x-news

"Szadź" to najnowsza propozycja na platformie VOD player.pl z Maciejem Stuhrem w roli głównej. W tym siedmioodcinkowym thrillerze kryminalnym wiemy kto jest mordercą, chcemy jednak poznać jego motywy. O czym opowiada serial "Szadź"? 

Pod Opolem w bestalskich okolicznościach zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Jak się okazuje, padła ofiarą seryjnego zabójcy. Komisarz Agnieszka Polkowska (w tej roli Aleksandra Popławska) prowadzi śledztwo w sprawie. Czy zdoła dotrzeć do psychopaty, zanim ten zabije kolejną młodą kobietę? 

Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem, który w okrutny sposób pozbawia życia swoje ofiary! - pisze produkcja serialu.

W rolach głównych wiele polskich gwiazd - poza Stuhrem i Popławską również Cezary Łukaszewicz, Bartosz Gelner, Anna Cieślak i Emma Giegżno.

Zobacz także: Uwielbiasz "Black Mirror z Netflixa? Koniecznie musisz zobaczyć ten polski hit na Youtube!

Kto jest kim w serialu "Szadź"?

Głównym bohaterem jest Piotr Wolnicki (Maciej Stuhr). Z pozoru wzorowy mąż i ojciec dwójki dzieci, a także ceniony naukowiec - religioznawca, autor wielu książek. Szanowany przez rodzinę, o którą dba, podziwiany przez studentów, pełen empatii... skrywa jednak straszną tajemnicę. Jest wyjątkowo okrutnym i wyjątkowo bezwzględnym seryjnym mordercą, który na swoje ofiary wybiera młode kobiety. Wszystkie głęboko wierzące. Co nim kieruje?

Maciej Stuhr w serialu "Szadź"
x-news

Jego żona to Monika Wolnicka (Anna Cieślak). Razem z Piotrem ma dwójke dzieci. I to rodzinie poświęca cały swój czas, a Wolnicki może skupić się na karierze. Od lat wiernie stoi u boku męża, mimo jego trudnego charakteru. Z biegiem czasu jednak zaczyna się niepokoić jego zachowaniem. Dostrzega, że ten może ukrywać przed nią jakieś tajemnice...

Komisarz policji Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska) jest silną i pewną siebie kobietą. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że do śledztwa w sprawie serii zabójstw została zaangażowana nieprzypadkowo. Przez lata walczyła z alkoholizmem, z którego powodu straciła kontakt z córką. Uczęszcza na spotkania klubu anonimowych alkoholików, gdzie pokazuje swoją wrażliwą stronę... Ale czy do końca?

Aleksandra Popławska w serialu "Szadź"
x-news

Nad przebiegiem śledztwa czuwa Tomasz Mrówiec (Bartosz Gelner), komisarz Komendy Wojewódzkiej Policji. Wspiera Polkowska, a przełożonych informuje o postępach w sprawie. Ale początkowo nie znajduje z nią wspólnego języka.

Na spotkania anonimowych alkoholików uczęszcza wraz z komisarz Polkowską ratownik medyczny Wojciech Błaszak (Cezary Łukaszewicz). Przez alkoholizm rozpadło mu się małżeństwo. 

Ważną postacią w serialu "Szadź" jest nieśmiała Ewa Banach (w tej roli Zofia Domagalik). Jest studentką religioznawstwa. Studia na uczelni podjęła mimo zakazu zboru, do którego należy razem. To powoduje zerwanie kontaktu z matką. Zagubiona dziewczyna staje się łatwym celem swojego wykładowcy - Piotra Wolnickiego.

Będziecie oglądać serial "Szadź"?

Więcej na temat Maciej Stuhr
Przeładuj

Strajk Kobiet: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego

zobacz 02:08