Na dobre i na złe odc. 644 Na dobre i na złe odc. 644 Na dobre i na złe odc. 644 Na dobre i na złe odc. 644 Na dobre i na złe odc. 644
Na dobre i na złe odc. 644
1/8
Na dobre i na złe odc. 644
Wiktoria na skraju załamania, Tretter bez pracy, a profesor Bart – o krok od zniszczenia swojej kariery. W kolejną środę Fanów serialu czeka prawdziwy szok! A co dokładnie wydarzy się w Leśnej Górze? Zapraszamy na 644 odcinek „Na dobre i na złe” (środa TVP2 o 20.40), a w nim…
Po dramacie, który rozegrał się w Leśnej Górze, życie w szpitalu wróci do normy… ale tylko z pozoru.
 
Góral (Jan Zmit) – po tym, jak bohatersko zachował się w trakcie porwania, walcząc o życie swoje i Trettera – odzyska w końcu wolność. Jasiek po wyjściu z więzienia nie będzie miał pracy ani mieszkania, ale i tak rzuci z uśmiechem:
- Zaczynam nowe życie... to najważniejsze. Reszta sama przyjdzie!
A Tretter (Piotr Garlicki) zostanie jego kuratorem – i zrobi wszystko, by chłopakowi pomóc.
2/8
Na dobre i na złe odc. 644

Tymczasem Ola (Anna Karczmarczyk), załamana po utracie ukochanego, sięgnie po alkohol… I w jednym z klubów będzie świadkiem groźnego wypadku. Barman pomyli się i zbyt wcześnie poda klientce drink z ciekłym azotem - a dziewczyna zostanie ciężko poparzona. Czy młoda lekarka zdoła ją uratować?

3/8
Na dobre i na złe odc. 644
Tuż po pogrzebie Janka do Leśnej Góry powróci także jego ojciec – Ksawery Stanisławski (Marek Ślosarski) – jako wizytator z Akademii Medycznej. Profesor zrobi wszystko, by ukarać tych, którzy przyczynili się do śmierci jego syna… A dyrektor Tretter od razu trafi na jego „czarną listę”.
- Wobec tych, którzy do tej tragedii dopuścili, zostaną wyciągnięte konsekwencje.(…) Na pana miejscu zacząłbym się bać!
 
4/8
Na dobre i na złe odc. 644
Kilka godzin później konflikt lekarzy się zaostrzy – gdy Bart (Piotr Głowacki) poprosi szefa o zgodę na ryzykowną operację. Chirurg postanowi usunąć guz z mózgu profesora Augustynowicza (w tej roli Marek Probosz) – naukowca światowej sławy. Pacjent będzie miał tylko 10 procent szans na przeżycie… A Stanisławski zażąda od Trettera, by kolegę powstrzymał.
5/8
Na dobre i na złe odc. 644
Dyrektor da jednak Bartowi „zielone światło”… i zapłaci za to wysoką cenę. Bo gdy Tretter mu się sprzeciwi, Stanisławski zwolni go z pracy!
- Proszę zabrać z gabinetu swoje rzeczy osobiste i opuścić szpital! Ma pan czas do jutra!
6/8
Na dobre i na złe odc. 644
A w finale: problemy Adama (Grzegorz Daukszewicz) i Wiktorii (Katarzyna Dąbrowska). Po ataku bandytów pracownicy szpitala otrzymają wsparcie od nowego psychiatry – Radka Rajcy (Karol Pocheć). Krajewski wyzna lekarzowi, że przechodzi kryzys.
- Wszystko mnie wkurza, budzę się w środku nocy - z ulgą, że to tylko sen… Szlag mnie trafia, że nie mogę o tym zapomnieć!(…) Co pan chce usłyszeć? Że jest zajebiście? Nie jest! I co? Da mi pan zakaz operowania?!
 
7/8
Na dobre i na złe odc. 644
Za to Wiktoria... w końcu się załamie. Z początku lekarka rzuci się w wir pracy i spróbuje ukryć swoje uczucia – nie tylko przed psychiatrą, ale też przed kolegami i Adamem. W trakcie kolejnej operacji doktor Consalida jednak wybuchnie:
- Zamknijcie się! Cisza! Mam dość!!!
I w finale nie tylko przerwie zabieg… ale także postanowi odejść z pracy!
 
8/8
Na dobre i na złe odc. 644
A później odwiedzi grób Janka i wyzna Oli, jak bardzo czuje się winna jego śmierci.
- Nie było Trettera, to ja wszystkim zarządzałam... Nie dałam rady! Może mogłam coś zrobić, powstrzymać ich… Może Jan nadal by żył!
Czy Wiktoria powróci do równowagi – i do pracy w Leśnej Górze? Odpowiedź wkrótce… tylko na antenie TVP2, w premierowych odcinkach serialu!