Profesor Andrzej Falkowicz (Michał Żebrowski) kontra doktor Bart  z "Na dobre i na złe" to teraz najbardziej charakterystyczne postacie w serialu. Jeden dla kariery notorycznie kłamie, traktuje kolegów z góry... Drugi nie ma uczuć :).

 

Dlaczego są źli i wredni? Już tłumaczymy.

 

Zobacz: Oskarżenia o mobbing, Szczepan i Agata znowu razem? Co w "Na dobre i na złe" po wakacjach?

 

Falkowicz zaczął karierę w Leśnej Górze od wyrzucenia pielęgniarki Bożenki. Potem naciąganie, kradzież pomysłów, splendoru i kopanie dołków pod innymi.

- Okłamał ukochaną Przemka, która była śmiertelnie chora, że jest w stanie jej pomóc - dlatego Przemek do dziś go nienawidzi

- Przywłaszczył sobie badania jednego z dawnych kolegów, by zrobić karierę 

- Ożenił się tylko po to, by żona - zakochana w nim laborantka - nie mogła przeciwko niemu zeznawać...

Gdyby nie mała Matylda, byłoby tak dalej, jednak nadal jest osobnikiem, który najpierw myśli o sobie.

Nie słyszał o tym, aby Małgorzata Socha zamówiła sobie taką samą sukienkę u projektantki jak miała księżna Kate na przyjęciu w Łazienkach. I raczej mija się to z prawdą.

 

Michał Żebrowski profesor Falkowicz Na dobre i na złe

Doktor Artur Bart, to kolejny genialny chirurg, męski szowinista. Ma problem z wyrażaniem i rozpoznawaniem u innych uczuć...  

Jeśli chodzi o jego grzeszki - o mało nie złamał Julce kariery, bo nie przyjął ją na specjalizację z neurochirurgii, choć jest o niebo lepsza od Barta. Uznał, że powinna skupić się na niańczeniu dziecięcia. Dlatego jego związek z Julką wciąż jest niepewny.

Bart ma konflikt z Borysem - bo choć robi u niego specjalizację, ten go traktuje jak "chłopaka od noszenia kawy". A pacjenci czują, że traktuje ich jak maszyny - a nie ludzi, którzy czują, mają swoją historię itp. On się nie angażuje, nie rozmawia - nie chce poznawać ich życia, tylko koncentruje się - i naprawia to co zepsute.

Do tego jest przekonany o swojej wielkości. Mieszanka wybuchowa, dlatego z profesorem Falkowiczem wiecznie skaczą sobie do gardeł.

A Wy, którego doktora wredotę wolicie Falko czy Barta? Głosujcie w naszym pojedynku.

 

Zobacz także: Co czeka nas w "Na dobre i na złe" po wakacjach? Czy doktor Radwan umrze?

 

Piotr Głowacki doktor Bart