M jak miłość: jak wyglądali aktorzy 21 lat temu
VIPHOTO/East News/Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News/VIPHOTO/East News
Seriale

21 lat temu padł pierwszy klaps na planie "M jak miłość"! Pamiętacie, jak wyglądały wtedy gwiazdy serialu?

Trudno uwierzyć, że od pierwszych ujęć na planie "M jak miłość" minęło już tyle lat! Niewiarygodne, jak niektórzy z aktorów zmienili się od tego czasu! Pamiętacie, jak wyglądali w pierwszych odcinkach?

Pierwszy klaps na planie "M jak Miłość" padł dokładnie 25 sierpnia 2000 roku. I choć od tego czasu minęło już 21 lat, serial wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością i gwiazdorską obsadą. Już w pierwszych odcinkach pojawiły się tak dobrze znane nazwiska jak Teresa Lipowska czy Widold Pyrkosz. Do wybitnych aktorów starszego pokolenia dołączyli też młodzi i utalentowani - Katarzyna Cichopek, Małgorzata Kożuchowska, Dominika Ostałowska, Rafał i Marcin Mroczek czy Joanna Koroniewska. 

Pamiętacie jak wyglądali 21 lat temu, kiedy zaczynali swoją przygodę z "M jak Miłość"? Koniecznie zobaczcie naszą galerię!

Pamiętacie Adę Szulc z "X Factor"? Sporo schudła i dziś jest nie do poznania. Ale METAMORFOZA!

Gwiazdy "M jak Miłość" 21 lat temu: Kożuchowska, Cichopek, Koroniewska i inni

W takich momentach ja te, wielu z nas może poczuć swoje lata. Niektórzy pierwsze odcinki "M jak miłość" oglądali jako nastolatkowie, inni jeszcze jako dzieci. Tymczasem dziś mija 21 lat, odkąd na planie kultowego serialu, który przez lata zapewniał nam łzy wzruszeń, śmiechu, a nawet i gęsią skórkę, padł pierwszy klaps. Z tej okazji, przypominamy jak na samym początku "M jak miłość" wyglądały największe gwiazdy serialu! Cóż, niektórzy niewiele się zmienili, ale inni przeszli prawdziwą metamorfozę!

Małgorzata Pieńkowska dziś i kiedyś

Od pierwszych odcinków serialu, Małgorzata Pieńkowska wciela się w rolę Marii Rogowskiej, która była wychowywana przez Lucjana i Barbarę Mostowiaków. Fani "M jak miłość" z pewnością pamiętają zawirowania w losach tej postaci. Kiedy aktorka rozpoczęła swoją przygodę z serialem miała 35 lat! Bardzo się zmieniła? Naszym zdaniem, dla Małgorzaty Pieńkowskiej czas się zatrzymał.

M jak miłość: Małgorzata Pieńkowska dziś i kiedyś
@malgorzata_pienkowska, Instagram/PIOTR FOTEK/REPORTER

Katarzyna Cichopek dziś i kiedyś

Katarzyny Cichopek zarówno i jej serialowej postaci Kingi Zduńskiej nikomu nie trzeba przedstawiać. Kiedy urocza dziewczyna pojawiła się w serialu, miała zaledwie 17 lat! "M jak miłość" ze swojej pięknej aktorki zrobiło prawdziwą gwiazdę, a dziś Cichopek może pochwalić się licznym gronem fanów, wspaniałą rodziną i niesamowitą karierą! Pamiętacie ją jeszcze we włosach afro?

M jak miłość: Katarzyna Cichopek dziś i kiedyś
@katarzynacichopek, Instagram

Dominika Ostałowska dziś i dawniej

29-letnia Dominika Ostałowska w "M jak miłość" dosłownie błyszczała. Aktorka wcieliła się w prawdziwą dumę swoich rodziców - Lucjana i Barbary Mostowiaków. Jednak mimo kariery, prawniczka nigdy nie mogła do końca poukładać swojego życia uczuciowego. Co więcej, w prywatnym życiu aktorki również nie zawsze było kolorowo. Pamiętacie jeszcze Dominikę Ostałowską jako sędzię o rudych włosach i elektryzującym spojrzeniu?

M jak Miłość: Dominika Ostałowska dziś i kiedyś
VIPHOTO/East News/PIOTR FOTEK/REPORTER

Małgorzata Kożuchowska dziś i kiedyś

Jedną z największych gwiazd "M jak miłość" była Małgorzata Kożuchowska. Aktorka, która wcieliła się w postać Hanki Mostowiak zniknęła z serialu po 11 latach, a jej bohaterka zginęła wskutek tragicznego wypadku samochodowego, w którym... wjechała w kartony. Musimy przyznać, że od tamtego czasu gwiazda przeszła prawdziwą metamorfozę i dziś jest ikoną mody i stylu!

M jak miłość: Małgorzata Kożuchowska dziś i kiedyś
@malgorzatakozuchowska_,Instagram/PIOTR FOTEK/REPORTER

Kacper Kuszewski dziś i kiedyś

Mówiąc o Hance Mostowiak, nie można pominąć jej męża, Marka Mostowiaka, w którego rolę wcielał się Kacper Kruszewski. Aktor rozpoczynając swoją przygodę z "M jak miłość" miał 24-lata, a fanki serialu wzdychały na jego widok! Dziś również nie brakuje mu błysku w oku. Jak oceniacie tę zmianę? 

M jak Miłość: Kacper Kuszewski dziś i kiedyś
VIPHOTO/East News/TRICOLORS/East News

Joanna Koroniewska dziś i kiedyś

W "M jak miłość" przez 13 lat błyszczała również Joanna Koroniewska. Co więcej, gdyby nie serial, być może nigdy nie poznałaby swojego męża, Macieja Dowbora! Aktorka po raz pierwszy wystąpiła w popularnej produkcji mając zaledwie 22 lata, ale musimy przyznać, że kiedy patrzymy na te zdjęcie, nie widzimy - poza tendencjami w modzie - żadnej różnicy! 

M jak Miłość: Joanna Koroniewska dziś i kiedyś
@joannakoroniewska, Instagram/Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News

Marcin Mroczek i Rafał Mroczek dziś i kiedyś

Bliźniacy w "M jak miłość" od początku bardzo podkręcali atmosferę. Marcin i Rafał Mroczek wcielili się w rolę niepokornych nastolatków, a z serialem są związani do dziś. Tych dwóch dorastało na oczach milionów, polskich widzów i tak jak wtedy, tak i dziś potrafią działać na swoje fanki!

M jak miłość: Marcin Mroczek dziś i kiedyś
mroczek_marcin, Instagram/PIOTR FOTEK/REPORTER

M jak miłość: Rafał Mroczek dziś i kiedyś
rafalmroczek/PIOTR FOTEK/REPORTER

M jak miłość
MTL Maxfilm
Seriale
20 lat temu wyemitowano pierwszy odcinek "M jak miłość"! Przypominamy Wam 20 najważniejszych wydarzeń w serialu
20 lat temu wyemitowano pierwszy odcinek "M jak miłość"! Przypominamy Wam 20 najważniejszych wydarzeń w serialu

Dokładnie 4 listopada 2020 roku minie dwadzieścia lat od emisji premierowego odcinka "M jak miłość" ! Choć trudno w to uwierzyć, to uwielbiany przez widzów serial o rodzinie Mostowiaków ma już dwadzieścia lat. Produkcja stworzona przez Ilonę Łepkowską i Tadeusza Lampkę w ekspresowym tempie stała się prawdziwym hitem i do dziś przyciąga miliony osób przed telewizory. Z okazji urodzin "M jak miłość" przypominamy Wam dwadzieścia najważniejszych wydarzeń z serialu! 20 wydarzeń na 20-lecie "M jak miłość" 1. Śmierć Lucjana Mostowiaka  Chyba nikt nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że najważniejszym wydarzeniem w całej historii „M jak miłość“ było odejście Lucjana, seniora rodu Mostowiaków. Gdy 22 kwietnia 2017 r. w wieku 91 lat zmarł Witold Pyrkosz , wiadomo było, że i grany przez niego bohater pożegna się z życiem. Po raz ostatni legendarny aktor wystąpił w 1310. odcinku „M jak miłość“. Potem najbliżsi Lucjana rozmawiali między sobą o tym, że ukochany mąż, tatuś i dziadek trafił do szpitala. Kamera tego nie pokazywała. Na ekranie nie było też ani sceny śmierci, ani pogrzebu ulubionej przez widzów postaci. O śmierci Lucjana Mostowiaka widzowie dowiedzieli się z 1329. odcinka, który został wyemitowany 14 listopada 2017 r. Wtedy to jego syn Marek (Kacper Kuszewski) odebrał telefon ze szpitala z informacją, że senior odszedł we śnie. 2. Śmierć Hanki Mostowiak To wydarzenie do dziś odbija się echem! Co ciekawe, informacje o śmierci Hanki Mostowiak (Małgorzata Kożuchowska), fikcyjnej postaci, podały nawet poważne tygodniki opiniotwórcze takie jak „Newsweek“ czy „Polityka“. Hanka umarła w 863. odcinku, bo grająca ją aktorka zdecydowała się odejść z produkcji. 3. Śmierć Tomka...

Katarzyna Cichopek, Witold Pyrkosz
East News
Newsy
Cichopek ze wzruszeniem o Pyrkoszu: "Zawsze mnie wyściskał, wycałował. Nigdy nie odczułam, że byłam gorsza"
Aż łza się w oku kręci!

Katarzyna Cichopek nie kryje wielkiego smutku po odejściu Witolda Pyrkosza. Odtwórca roli Lucjana Mostowiaka w serialu "M jak miłość" zmarł 22 kwietnia 2017 roku. Miał 90 lat. Śmierć popularnego i niezwykle lubianego aktora odbiła się szerokim echem w świecie kultury i sztuki. Witolda Pyrkosza z wielkim żalem wspominają m.in. koledzy z planu zdjęciowego, jak Małgorzata Kożuchowska, Anna Mucha, Teresa Lipowska czy Rafał Mroczek.    Zobacz też:  Podano termin pogrzebu Witolda Pyrkosza! Kiedy i gdzie spocznie serialowy Lucjan Mostowiak? Katarzyna Cichopek o Witoldzie Pyrkoszu Katarzyna Cichopek udzieliła wywiadu w stacji NOWA TV 24 GODZINY. Opowiedziała o współpracy z Witoldem Pyrkoszem, zdradzając, że aktor wziął ją pod opiekę, kiedy w wieku 17 lat po raz pierwszy trafiła na plan "M jak miłość". To był wyjątkowy człowiek. Ja trafiłam, można powiedzieć, pod jego skrzydła, kiedy miałam lat 17. I to, co najbardziej zapamiętam, to jego serdeczność wobec mojej osoby, młodej dziewczyny, która nie była po szkole aktorskiej, która miała zerowe doświadczenie. I nigdy, naprawdę nigdy, nie odczułam, że jestem gorsza, że jestem niewarta bycia w tym serialu. Zawsze pan Witold mnie tak ciepło witał. Zawsze mnie wyściskał, wycałował, poświęcił mi chwilę, żeby porozmawiać. Oprócz tego, że był niesamowitym człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru, więc przebywanie w jego towarzystwie było wielką przyjemnością. Już nie wspomnę o grze aktorskiej, bo jest niesamowitym aktorem. Jest takim prawdziwym aktorem. Mam wrażenie, że odszedł z tego świata spełniony, i w życiu prywatnym, i w życiu zawodowym - powiedziała Katarzyna Cichopek.     Polecamy:  Znamy przyczyny śmierci Witolda Pyrkosza! Co dolegało aktorowi?   Katarzyna Cichopek nie kryje żalu po śmierci Witolda Pyrkosza. Serialowy...

Joanna Koroniewska w żółtej koszulce
Seriale
Joanna Koroniewska wróci do "M jak miłość"?! Jedna scena może na to wskazywać...
To by była gratka dla widzów!

Joanna Koroniewska wróci do "M jak miłość"?! Pierwsze plotki na ten temat pojawiły się wówczas, kiedy wszyscy zaczęli zastanawiać się, jak zostanie zakończony wątek serialowy Witolda Pyrkosza po jego śmierci. Mówiono wówczas, że może gwiazda pojawi się w jednym z odcinków, w którym będzie pokazany pogrzeb Lucjana (Witold Pyrkosz).   Joanna Koroniewska wróci do "M jak miłość"? Okazuje się, że to nie jedyna okazja, kiedy Joanna Koroniewska może wrócić do serialu! Oto bowiem w najbliższych odcinkach serialu okaże się, że Tomek (Andrzej Młynarczyk), były mąż Małgosi ( Joanna Koroniewska ) uległ wypadkowi i przebywa w szpitalu. Regularnie odwiedza go biologiczny syn Małgosi, Wojtuś. I właśnie w jednym z odcinków chłopiec wyzna, że przed szpitalem widział swoją prawdziwą mamę! Czy to scena oznacza, że Joanna Koroniewska znowu zagra w "M jak miłość" ? Pewnie wielu fanów bardzo by tego chciało, ale raczej nie jest to możliwe. Aktorka już wiele razy dementowała informacje o powrocie do serialu, dlatego wszystko wskazuje na to, że albo Wojtuś miał przewidzenia albo w rolę Małgosi wcieli się inna aktorka.    Zobacz:  Kożuchowska, Cichopek, Mroczek... Rodzina Mostowiaków wspomina zmarłego Witolda Pyrkosza   Chcielibyście powrotu Joanny Koroniewskiej do "M jak miłość"?!   Joanna Koroniewska zniknęła z serialu kilka lat temu

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner