Wiedźmin - figura woskowa
East News

Netflix nakręci Wiedźmina! Wiadomość zelektryzowała fanów i wywołała dyskusję - kto powinien wcielić się w rolę słynnego Geralta z Rivii. Netflix, jako światowy producent filmów i seriali, ma duże możliwości w wyborze aktorów. Kto więc zagra rolę przystojnego i szlachetnego Wiedźmina walczącego z potworami i złem świata w książkach Andrzeja Sapkowskiego? Oto nasze propozycje!

Książki o przygodach Wiedźmina już od 25 lat nie schodzą z list bestsellerów. Postać Geralta i jego przygody rozpalają wyobraźnie tysięcy fanów. Światową sławę przyniosła mu też seria gier opartych na postaci Wiedźmina i osadzonych w fantastycznym świecie Andrzeja Sapkowskiego. Nic dziwnego, że w końcu ten niezwykły bohater musiał trafić na ekrany.

Pierwsza próba - film "Wiedźmin" z 2001 roku, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, nie za bardzo przypadł do gustu fanom. Ale tym razem może być inaczej. Za produkcję przygód Geralta ma się wziąć bowiem Netflix - sieć słynąca z produkcji własnych seriali, jak choćby "House of Cards", czy "Narcos". Co zrobi z Wiedźmina? Czy będzie to światowy sukces? Mamy nadzieję. A tymczasem proponujemy zabawę - który z aktorów najbardziej pasuje do roli Wiedźmina Geralta :)

Zobacz też: Słynny aktor Mads Mikkelsen zastąpi Michała Żebrowskiego w roli Wiedźmina? Zdradził tylko nam!

 

Pierwszym polskim Wiedźminem był Michał Żebrowski:

Viggo Mortensen
Viggo Mortensen w filmie "Władca Pierścieni"
...
East News/New Line Cinema:Courtesy Everett Collection
Piotr Stramowski
Piotr Stramowski
...
East News
Michał Żebrowski
Michał Żebrowski w filmie "Wiedźmin"
...
East News
Mads Mikkelsen
Mads Mikkelsen
...
East News
Piotr Adamczyk
Piotr Adamczyk
...
East News
Tomasz Karolak
Tomasz Karolak
...
East News
Wyniki plebiscytu:
Viggo Mortensen...
Piotr Stramowski...
Michał Żebrowski...
Mads Mikkelsen...
Piotr Adamczyk...
Tomasz Karolak...