Przyjaciółki grupowe foto
Mat. prasowe

W ubiegłym tygodniu stacja Polsat wyemitowała już 150. odcinek "Przyjaciółek"! Choć trudno w to uwierzyć, kultowa już produkcja wystartowała 6 września 2012 roku, a więc od niemal 7 lat możemy śledzić losy Ingi (Małgorzata Socha), Patrycji (Joanna Liszowska), Anki (Magda Stużyńska) i Zuzy (Anita Sokołowska) i Dorotki (Agnieszka Sienkiewicz).  Oczywiste jest, że przez lata serialowe gwiazdy bardzo się zmieniły i przeszły liczne metamorfozy. Zobaczcie poniżej w naszej galerii, jak bohaterki prezentowały się w każdym z sezonów "Przyjaciółek" i jak toczyły się ich losy. Będziecie zaskoczeni, gwarantujemy!

Zobacz także: Wielki quiz z "Przyjaciółek" z okazji 150. odcinka! Sprawdź, jak dużo wiesz o swoich ulubionych bohaterkach!

1/13
Przyjaciółki 1. sezon
Mat. prasowe

W 1. sezonie "Przyjaciółki" spotkały się po latach na imprezie klasowej. Dzięki temu Inga, Anka, Patrycja i Zuza odnowiły ze sobą kontakt i znów zaczęły regularnie się spotykać. Tak wszystko się zaczęło! W 1. sezonie Anka miała problemy z alkoholem, Inga rozstała się z Andrzejem, Zuza zaczęła randkować z Wojtkiem, a Patrycja marzyła o ślubie. 

Zobacz także: Inga na pierwszej randce z Maksem! Zgodzi się na "układ"...? Zobacz, co wydarzy się w nowym odcinku "Przyjaciółek"

2/13
Przyjaciółki 2. sezon
Mat. prasowe

Tak "Przyjaciółki" wyglądały w 2. sezonie. Anka rozpoczęła terapię dla alkoholików i poznała na niej Krzysztofa, z którym zaprzyjaźniła się i zawsze mogła na niego liczyć. Inga zaczęła pracować jako opiekunka, Zuza wdała się w romans z kolegą z pracy Łukaszem, a Patrycja... uciekła sprzed ołtarza w finałowym odcinku. 

3/13
Przyjaciółki 3. sezon
Mat. prasowe

W 3. sezonie Inga zaczęła zbliżać się do Dorotki - to właśnie ona pomogła znaleźć jej mieszkanie. W nowym miejscu Inga poznała Szymona, swojego późniejszego narzeczonego. Anka zaczęła pracować w sklepie, a Zuza próbowała poprawić swoje relacje z Wojtkiem. Tymczasem Patrycja zaczęła chodzić do domu dziecka i bawić się z dziećmi. 

4/13
Przyjaciółki 4. sezon
Mat. prasowe

W 4. sezonie Patrycja i Michał wzięli ślub i chcieli adoptować Filipa. Niestety, biologiczna matka zmieniła zdanie i nie chciała zrzec się praw rodzicielskich. Anka przeszła ogromną metamorfozę - z szarej myszki stała się piękną i zadbaną kobietą. Poznała wtedy Maćka, który był od niej kilka lat młodszy.

Zobacz także: Wypadek Wiki i Klary w finale 13. sezonu „Przyjaciółek”! Czy przeżyją?

5/13
Przyjaciółki 5. sezon
Mat. prasowe

W 5. sezonie Zuza poznała Jerzego - ojca Ingi, który szybko okazał się miłością jej życia! Markiewicz wpadła w wir gorącego romansu. Jerzy oświadczył się Zuzie i razem wyjechali do Kanady. Inga w 5. sezonie szykowała się do ślubu z Szymon, jednak przyłapała go na zdradzie! Patrycja dowiedziała się, że jest w ciąży. Radość nie trwała jednak długo, bo okazało się, że cierpi na rzadką chorobę - tętnicze nadciśnienie płucne, przez którą może umrzeć podczas porodu!

6/13
Przyjaciółki 6. sezon
Mat. prasowe

W 6. sezonie Inga całkowicie się zmieniła! Nie rozpaczała po rozstaniu z Szymonem, tylko nabrała wiatru w żagle. Na imprezie w klubie poznała Roberta i wszyscy wiemy, jak dalej potoczyła się ich historia. Tymczasem Zuza wróciła z Kanady i spotkała się z Wojtkiem, co zrujnowało jej związek z Jerzym. W tym sezonie Patrycja została mamą Mikołaja - na szczęście nic się jej nie stało podczas porodu. Wokół Anki zaczął się kręcić wdowiec Leszek. 

 

7/13
Przyjaciółki 7. sezon
Mat. prasowe

W 7. sezonie Dorotka i Łukasz wzięli ślub i spodziewali się narodzin córki Mirandki. Zuza zaczęła spotykać się z Jaśkiem, które znała z czasów dzieciństwa. Z kolei Inga zaczęła pracować w banku Zuzy i w oko wpadł jej przystony Włoch Franceso. Działo się też u Patrycji - pracowała w salonie Sebo, który próbował się do niej zbliżyć. 

8/13
Przyjaciółki serial 8. sezon
Mat. prasowe

W 8. sezonie Patrycja chciała rozwieść się z Michałem. Zaczęła chodzić nawet na randki z portali internetowych. Inga bardzo przeżywała wyjazd Hani z Andrzejem do Nowego Jorku, a Anka została zdradzona przez Pawła! 

Zobacz także: Za nami już 150. odcinek "Przyjaciółek"! Sprawdź, jak dużo z niego zapamiętałaś

9/13
Przyjaciółki 9. sezon
Mat. prasowe

9. sezon dla Patrycji był tragiczny - jej mąż Michał zginął w wypadku. Kochan była zrozpaczona i nie mogła pozbierać się po stracie. Ciężarna Inga wyjechała do Nowego Jorku, by być blisko Hani. Miała też tam stały kontakt z ojcem Jerzym. Tak poznała jego nową partnerkę, co było ciosem w serce Zuzy. Markiewicz odwiedziła Ingę w Nowym Jorku i uwiodła Jerzego. Anka i Paweł wzięli ślub! Patrycja poznała Wiktora. 

10/13
Przyjaciółki 10. sezon
Mat. prasowe

W 10. sezonie rozpadło się małżeństwo Dorotki i Łukasza z powodu jego zdrady. Zuza dowiedziała się, że jest w ciąży. Miała nadzieję, że dziecko jest Jaśka. Wiktor oświadczył się Patrycji, a Inga... zdradziła Roberta z fotografem Jackiem!

Zobacz także: Co wydarzy się w nowych odcinkach "Przyjaciółek"? Małgorzata Socha zdradziła nam losy serialowej Ingi!

11/13
Przyjaciółki 11. sezon
mat.pras.

W 11. sezonie na jaw wyszło, że ojcem dziecka Zuzy nie jest Jasiek, a Marek. Zuza była zrozpaczona! Niestety, Jasiek poznał prawdę i odszedł od Zuzy. Markiewicz dzielnie o niego walczyła. Patrycja wyszła za mąż za Wiktora. Inga podbiła serce swojego szefa, Adriana, który wyznał jej miłość. Nie tylko on! Inga nie mogła się opędzić od adoratorów w tym sezonie.

12/13
Przyjaciółki 12. sezon
mat.pras.

W 12. sezonie Inga była bezrobotna i cierpiała na nadwagę. Patrycja odeszła od Wiktora i próbowała poradzić sobie z emocjami po toksycznym związku. Anka walczyła z alkoholizmem Pawła, a Zuza dowiedziała się, że ma raka. Zaczęła ciężką walkę o życie. Na koniec 12. sezonu wzięła ślub z Jaśkiem. 

Zobacz także: Za nami 149. odcinek "Przyjaciółek". Sprawdź, ile z niego zapamiętałaś!

13/13
Przyjaciółki 13. sezon
mat.pras.

13. sezon wciąż trwa, ale już wiemy, że Zuza pokonała raka dzięki półrocznej terapii w Nowym Jorku, gdzie poznała lekarza Chrisa. To z nim zdradziła Jaśka. Inga zmieniła swoje życie o 180 stopni - schudła i założyła z Dorotką swój własny salon manicure. Patrycja znów żyje z Wiktorem i razem z nim wychowuje córkę Wiki - Klarę. Anka dowiedziała się, że Paweł kocha inną!

Zobacz także: Co wydarzy się w nowych odcinkach "Przyjaciółek"? Małgorzata Socha zdradziła nam losy serialowej Ingi!