Gra o tron kostiumy z 8. sezonu
East News

Już 15 kwietnia zobaczymy 8. sezon "Gry o tron" na antenie HBO i w HBO GO. Miłośnicy produkcji z pewnością już odliczają dni, bo na nowe odcinki musieli czekać naprawdę długo. Zanim jednak wreszcie zasiądzie przed ekranami telewizorów lub komputerów, poznajcie ciekawostki prosto z planu. Tym razem zdradzimy wam, w jaki sposób tworzone są niesamowite kreacje bohaterów "Gry o tron". 

Stroje dla aktorów od samego początku projektuje michele Clapton. Od 2011 roku zdobyła za nie aż 4 nagrody Emmy. Nad strojami pracuje aż 100 profesjonalnych kostiumografów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jak się okazuje - do każdego odcinka potrzeba aż 700 strojów. Do tego 10 osób jest zatrudnionych po to, żeby nosić i zużywać kostiumy! Ale to nie wszystko. Poniżej poznacie jeszcze więcej ciekawostek. Tego na pewno się nie spodziewacie! 

Zobacz także: Jak zakończy się „Gra o tron”? HBO zaskoczyło nawet twórcę serialu!

1/4
Gra o tron kostiumy z 8. sezonu
Mat. prasowe HBO

Królewska Przystań

HBO informuje, że kostiumy, które możemy podziwiać na Królewskiej Przystani, zostały uszyte z kolorowych jedwabi. Zostały ozdobione pięknymi obszyciami i klejnotami. Michele Clapton inspirowała się azjatyckimi kimonami, tworząc te kreacje. Do tego wykorzystała jako wzór metalowe elementy i ciężkie akcesoria, które były charakterystyczne dla strojów średniowiecznej Europy. 

2/4
Gra o tron kostiumy z 8. sezonu
Mat. prasowe HBO

Północ

Mieszkańcy Północy preferują stroje ciepłe i praktyczne, które dobierają do pogody. Michele Clapton tworzy dla nich ubrania warstwowe z wełny, skóry i futra. Stroje odpowiednio ogrzewają ciało, a jednocześnie nie krępują ruchów. Tym razem Michele inspirowała się średniowiecznymi strojami mieszkańców północnej Europy. 

 

3/4
Gra o tron kostiumy z 8. sezonu
Mat. prasowe HBO

Dorne

Dla bohaterów ze słonecznej krainy Dorne Michele stworzyła stroje z lekkich materiałów o żywych i ciepłych kolorach. Często górne części garderoby mają dekolty w swerek. Projektantka inspirowała się egzotycznymi Indiami i Bliskim Wschodem czasów starożytnych. 

4/4
Gra o tron kostiumy z 8. sezonu
Mat. prasowe HBO

Dothrakowie

Plemię nomadów ze Wschodu muszą mieć stroje, które zapewniają im swobodę ruchów i prędkość. Kreacje muszą być wygodne podczas walk, a przy okazji dodawać groźnego wyglądu. Charakterystycznym elementem ich stylizacji są fryzury - wojownicy ścinają swoje długie włosy jedynie po przegranej bitwie. W tym wypadku Michele inspirowała się strojami plemion afrykańskich, Beduinów oraz rdzennych Amerykanów. 

Więcej na temat Gra o tron