Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych

strefy erogenne kobiety i mężczyzny
©WavebreakMediaMicro/fotolia

Mapa sfer erogennych na ciałach kobiet i mężczyzn

strefy erogenne kobiety i mężczyzny
©WavebreakMediaMicro/fotolia

Strefy erogenne są różnie umieszczone na ciele kobiet i mężczyzn. Można jednak wskazać kilka miejsc, których stymulacja pobudzi zarówno partnerkę, jak i partnera. Najbardziej wrażliwe na dotyk są – szyja, uszy, wewnętrzna strona ud oraz miejsca intymne.

 

Strefy erogenne to miejsca na ciele człowieka, które są szczególnie wrażliwe na dotyk. Warto skupić się na nich szczególnie podczas gry wstępnej. Stymulacja tych okolic wywołuje pobudzenie seksualne. Istnienie miejsc erogennych u kobiet i mężczyzn jest uwarunkowane funkcjami układów wewnątrzwydzielniczego oraz nerwowego.

Strefy erogenne wspólne obu płciom

Na ciele kobiet i mężczyzn jest wiele stref erogennych wspólnych obydwu płciom. Są to miejsca pokryte bardzo cienką warstwą skóry – okolica nozdrzy i warg, okolice oczu, przeguby dłoni, pośladki, wewnętrzna strona ud, zgięcia kolan i pachy. Czułym miejscem jest także skóra głowy, szyja, kark i uszy. Intensywnie unerwione czuciowo miejsca erogenne to także linie przejścia skóry w nabłonki śluzowe – otwory nosowe, granica czerwieni warg oraz otwór odbytu.

Strefy erogenne zależne od płci

Zależnie od płci, strefy erogenne są różnie umiejscowione. Pomimo tej różnicy można wskazać jedną zasadę rozmieszczenia miejsc erogennych na ciele kobiet i mężczyzn. Pod względem erotycznym, ciało kobiety jest bardziej wrażliwe niż ciało mężczyzny. Wynika to z faktu, że stymulację seksualną u kobiet wywołują także te partie ciała, na które mężczyźni nie są wrażliwi. Strefy erogenne typowe tylko dla mężczyzn to przede wszystkim penis. Mapa ciała mężczyzny jest jednak znacznie bardziej złożona. Na dotyk wrażliwe są także sutki, krocze i moszna. Czułe na dotyk są również plecy – głównie linia kręgosłupa, pośladki, ramiona oraz szyja – szczególnie miejsce przy linii żuchwy. Wielu mężczyzn odczuwa także przyjemność z pieszczot dolnych partii brzucha. Punkt „G”, czyli jedna z najwrażliwszych stref erogennych, zlokalizowany jest na ciele mężczyzny w połowie drogi pomiędzy odbytem a kroczem. Czułe punkty umieszczone wyłącznie na ciele kobiety to pochwa i łechtaczka. Gęsto unerwione są także piersi – zwłaszcza okolice brodawki sutka i otoczki. Przyjemność kobietom sprawia także masaż stóp oraz palców i dłoni. Punkt „G” znajduje się na przedniej ścianie wzdłuż pochwy (ok. 5 cm od wejścia).

Strefy erogenne a znaki zodiaku

Znawcy astrologii przypisują każdemu znakowi zodiaku inne miejsce na ciele, które odpowiada za wzmaganie podniecenia seksualnego. Burzliwy temperament barana oczekuje namiętnego seksu. Osoby pod tym znakiem są czułe na pieszczoty płatków uszu i masaż skóry głowy. Zmysłowe byki są wrażliwe na dotyk w okolicach ust i nosa. Lubiące urozmaicenia bliźnięta najbardziej podatne są na pieszczoty piersi, ramion i pleców. Raki cenią sobie czułość. Uwielbiają gładzenie skóry oraz pieszczenie językiem sutków i płatków uszu. Linia biegnąc wzdłuż kręgosłupa to miejsce erogenne lwów. Panny są wrażliwe na masaż kolan, łokci oraz brzucha wokół pępka. Waga lubi stymulację dolnej części pleców i pośladków. Skorpiony uwielbiają być dotykane w okolicach krocza. Najlepszym wstępem do stosunku ze strzelcem będzie pieszczenie wewnętrznej części ud raz pośladków. Pobudzenie seksualne koziorożca wzmoże masaż kolan, a pomysłowego wodnika łydek i kostek. Na pieszczoty bardzo mocno reagują czułe ryby. Do rozkoszy może je doprowadzić długi masaż nóg i stóp.

Różni ludzie, różne upodobania

Mapy miejsc i punktów erogennych na ciele kobiet i mężczyzn są tylko wskazówką do poszukiwań punktów strategicznych. Każdy człowiek to indywiduum. Warto pamiętać, że to co dla jednego partnera może być nieziemsko przyjemną rozkoszą, dla innego może okazać się źródłem irytacji lub cierpienia.


Więcej na temat Związek miłość orgazm
Przeładuj

Kiedy premiera drugiej części "365 dni"?! Jak koronawirus wpłynął na plany produkcji? Zdradziła Anna Maria-Siekulcka!

zobacz 02:56