Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


kobieta na łóżku
Flickr/ Lies Thru a Lens/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Pozycja podstawowa w Kamasutrze – pozycja klasyczna

kobieta na łóżku
Flickr/ Lies Thru a Lens/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Pozycja na mnicha, lepiej znana jako pozycja misjonarska, to jedna z najpopularniejszych i najłatwiejszych klasycznych pozycji seksualnych na świecie.

Jak wygląda pozycja klasyczna - na mnicha - na misjonarza?

Na misjonarza - to jedna z najbardziej lubianych pozycji seksualnych. Kobieta leży na plecach z rozchylonymi, wyprostowanymi lub lekko ugiętymi w kolanach nogami, a mężczyzna leży na niej. Mężczyzna może mieć ręce wyprostowane lub opierać się na przedramionach. Partner jest w pozycji dominującej i nadaje tempo, kobieta delikatnym ruchem bioder może też w minimalnym stopniu kontrolować rytm.

Zalety pozycji na mnicha

Pozycja misjonarska jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie bliskość podczas seksu, kontakt wzrokowy oraz namiętne pocałunki. Daje również możliwość stymulacji wielu punktów erogennych kobiety, dzięki czemu łatwiej jest jej osiągnąć orgazm. Pozycja misjonarska, jest najczęściej wybierana na początek zbliżenia. Podczas stosunku kobieta może masować ramiona, plecy i pośladki partnera, co z pewnością pogłębi wzajemne doznania.

Modyfikacje pozycji klasycznej

Pozycja klasyczna ma wiele wersji, dzięki którym możliwa jest zmiana głębokości penetracji i intensywności stymulacji łechtaczki. Kobieta może modyfikować swoją pozycję, podnosząc nogi, prostując je, może też włożyć poduszkę pod pośladki. Zdarza się, że pozycja klasyczna się nudzi, dlatego warto ją urozmaicać, szczególnie wówczas, gdy jest ona główną pozycją w jakiej uprawiamy seks. Gdy kobieta oprze stopy na ramionach partnera, penetracja będzie najgłębsza. W takiej pozycji łatwo sprawić partnerce ból, dlatego zalecane są delikatne ruchy – przynajmniej na początku. Uniesienie nóg i zaplecenie ich wokół bioder partnera pozwoli na większą kontrolę całej sytuacji przez kobietę, dodatkowo może ona unosić pośladki. Całkowite wyprostowanie nóg i zaplecenie ich wzajemne stworzy klamrę, dzięki czemu doznania partnerów będą silniejsze. 


  • Marzy wam się w łóżku rodeo? Koniecznie wypróbujcie pozycję na odwróconą kowbojkę.
  • Szukacie pozycji umożliwiającej stymulację punktu G oraz osiągnięcie orgazmu pochwowego? Niezastąpiona w tym przypadku jest pozycja na jeźdźca.
  • Zdaniem wielu osób najlepszą kompozycją dla seksu międzypiersiowego jest połączenie go z seksem oralnym. Dowiedz się, jak wygląda pozycja na hiszpana.

Więcej na temat pozycje seksualne
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58